Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Maximumtemperatuur recordlang niet onder 10 graden

Maximumtemperatuur recordlang niet onder 10 graden

DE BILT (ANP) - Nog nooit is de maximumtemperatuur zo lang in de dubbele cijfers gebleven als dit jaar. In De Bilt staat de teller op dit moment op 229 aaneengesloten dagen met 10 graden of meer en dat is een record. Vanaf 1 april is het kwik niet meer beneden 10 graden geweest. Dat meldt Weeronline.

Het vorige record werd in 2011 gevestigd. Toen kwam de maximumtemperatuur van 27 maart tot en met 9 november onafgebroken in de dubbele cijfers. Een reeks van 200 dagen of meer met maximumtemperaturen van 10 graden of hoger kwam tot dusver in slechts 16 van de 120 jaren voor dat in De Bilt gemeten wordt. Opvallend: van die 16 jaren vallen er 10 in deze eeuw en slechts 6 in de hele 20e eeuw.

Dat zulke lange reeksen met zachte dagen vaker voorkomen is volgens Weeronline volledig toe te schrijven aan klimaatverandering. Door het opwarmende klimaat ligt de temperatuur hoger dan vroeger en zijn temperaturen van 10 graden of meer veel minder zeldzaam geworden.

Overigens wordt het in de loop van de week een stuk kouder, misschien zelfs met lagere temperaturen dan gebruikelijk deze tijd van het jaar. Volgens Weeronline is er vanaf donderdag flink kouder weer op komst, met kans op nachtvorst en misschien zelfs een winterse bui. Het wordt tussen de 5 en 10 graden, maar door een stevige wind en buien zal de gevoelstemperatuur overdag dicht bij het vriespunt liggen.

Meer uit Binnenland

Advocaat jongerengeweld Beverwijk weerspreekt poging tot doodslag

HAARLEM (ANP) - De advocaat van de 24-jarige Fouad B. uit Heemskerk vindt dat de rechtbank in Haarlem zijn cliënt vrij moet spreken van een poging tot doodslag tijdens het jongerengeweld op 6 september vorig jaar in Beverwijk.

45 minuten geleden
Onbekende drones gesignaleerd boven Eemshaven in Groningen

EEMSHAVEN (ANP) - Het afgelopen weekend en dinsdagavond vlogen er onbekende drones boven de Eemshaven in Groningen, bevestigt een woordvoerder van de havenbeheerder Groningen Seaports na berichtgeving van RTV Noord.

1 uur geleden
OM eist tot twee jaar cel voor jongerengeweld in Beverwijk

HAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in de rechtbank in Haarlem celstraffen van achttien maanden tot twee jaar geëist tegen drie jongeren uit Heemskerk en Beverwijk voor een poging tot doodslag. Ze worden ervan verdacht op 6 september vorig jaar in Beverwijk een 17-jarige jongen uit Haarlem te hebben mishandeld.

2 uur geleden
Verdachte zedenzaak Barendrecht wil lagere straf in hoger beroep

DEN HAAG (ANP) - Het hoger beroep van Mels van B. (47), verdachte in de Barendrechtse zedenzaak, richt zich alleen op de hoogte van de straf die aan hem is opgelegd. Dat bleek donderdag tijdens een zitting bij het gerechtshof in Den Haag. De rechtbank veroordeelde Van B. in maart tot achttien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.

3 uur geleden
RIVM registreert vijf nieuwe gevallen van westnijlvirus

BILTHOVEN (ANP) - Het westnijlvirus is bij nog vijf mensen in Nederland vastgesteld. Drie besmettingen vonden plaats in Zuid-Holland en twee in Noord-Brabant. Het totale aantal bevestigde gevallen stijgt daardoor naar 64. Het aantal sterfgevallen blijft staan op tien, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

3 uur geleden
IGJ: nog meer doen tegen seksueel grensoverschrijdend gedrag

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) scherpt het eigen advies over seksueel grensoverschrijdend gedrag voor werkgevers in de gezondheidszorg aan. De inspectie vindt dat werkgevers nog meer moeten doen, omdat juist in de zorg mensen extra kwetsbaar en afhankelijk zijn.

4 uur geleden
Eerste overleg Nederland en Frankrijk over kernwapensamenwerking

DEN HAAG (ANP) - Nederland en Frankrijk hebben voor het eerst overlegd over samenwerking op het gebied van kernwapens. "Het gesprek met Frankrijk over nucleaire afschrikking is een belangrijke stap", aldus minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD).

5 uur geleden