Maximumsnelheid overdag definitief 100 kilometer per uur
UTRECHT (ANP) - Op alle snelwegen geldt vanaf maandagochtend 06.00 uur de maximumsnelheid van 100 kilometer per uur. Op veel snelwegen is de maatregel afgelopen vrijdag, zaterdag en zondag al ingegaan. Maandagochtend staan ook langs de resterende trajecten 100 kilometerborden.
Rijkswaterstaat was vanaf donderdagavond bezig om de 100 kilometerborden definitief te vervangen en heeft die operatie in de nacht van zondag op maandag afgerond. De meeste borden stonden al op hun plek, maar moesten nog zichtbaar worden gemaakt door de tape of hoezen eraf te halen. Nu alle borden zijn vervangen, mag niemand overdag harder rijden dan 100. Op sommige plekken is de limiet 80.
Automobilisten kunnen meteen worden beboet als zij zich niet houden aan de lagere maximumsnelheid. "De politie knijpt geen oogjes toe", waarschuwde minister Ferd Grapperhaus (Justitie) eerder. De politie gaat niet extra handhaven op de betreffende trajecten. Rijkswaterstaat verwacht dat sommige navigatiesystemen meteen worden afgestemd op de nieuwe snelheidslimiet, maar niet allemaal. "Ons advies is dus: let op de borden", aldus een woordvoerder.
De snelheidsverlaging wordt genomen om de stikstofuitstoot terug te dringen. Het kabinet nam eind vorig jaar een reeks spoedmaatregelen na een uitspraak van de Raad van State. Die stelde dat het Nederlandse stikstofbeleid niet genoeg bescherming bood aan natuurgebieden. Door de maatregel gaan de Nederlandse snelwegen weer terug naar de situatie van voor 1988, toen de maximumsnelheid werd verhoogd naar 120 kilometer per uur.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een derde verdachte aangehouden na de onrust in de Amsterdamse wijk Floradorp maandagavond. Het gaat om een meerderjarige man die verdacht wordt van vernieling. Zijn leeftijd is niet bekend, meldt een politiewoordvoerder. Over de vermoedelijke vernieling kon de politie ook nog niets zeggen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De landelijke kerken roepen duizenden plaatselijke kerken, parochies en geloofsgemeenschappen op tijdelijk en kleinschalig vluchtelingen te herbergen. Het gaat om statushouders, met name gezinnen, die wachten op huisvesting in de betreffende plaats. De kerken worden opgeroepen hen te huisvesten, bijvoorbeeld in een bijgebouw van de kerk, een lege pastorie of een vakantiewoning. "Zij leren hun nieuwe omgeving zo vast kennen en er komt ruimte vrij in de overvolle asielopvang."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een taakstraf van tachtig uur geëist tegen Samer A. (37) voor het mishandelen van twee toeschouwers tijdens een pro-Palestinaprotest bij de Universiteit van Amsterdam op 6 mei 2024. A. sloeg tijdens een confrontatie tussen twee groepen met een houten plank op het hoofd van de twee slachtoffers, blijkt uit video's die dinsdag in de rechtbank in Amsterdam werden getoond.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alarmcentrales hebben tot nu toe tientallen meldingen gekregen van Nederlanders die in Spanje in de problemen zijn gekomen door noodweer. SOS International kreeg maandag rond de veertig telefoontjes, zegt directeur Violette Hasselmeijer.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het babynieuws van premier Rob Jetten en zijn Argentijnse partner Nicolás Keenan staat dinsdag op de voorpagina van verschillende kranten. "Roze wolk", kopt het AD op de voorpagina bij een paginagrote foto van Jetten, Keenan en hun draagmoeder. "Alles lekt uit, maar niet de daverende privéprimeur van Rob Jetten", schrijft de krant verderop in een artikel.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft maandagavond twee mannen gearresteerd in Floradorp in Amsterdam-Noord. Het gaat om een 39-jarige man die vuurwerk naar de politie gooide en een jongen van 14 jaar die verdacht wordt van openlijke geweldpleging.
12 uur geledenROZENBURG (ANP) - De Calandbrug in het Botlekgebied bij Rotterdam is dinsdagochtend nog dicht voor verkeer en scheepvaart, laat een woordvoerder van ProRail maandagavond weten. Verkeer moet daardoor omrijden.
15 uur geleden