Maximumsnelheid in Beneluxtunnel tijdelijk omlaag
DEN HAAG (ANP) - De maximumsnelheid in de Beneluxtunnel richting Bergen op Zoom (A4) gaat tot en met augustus van 100 naar 70 kilometer per uur. De maatregel moet tijdens werkzaamheden boven de weg voor veiligheid van weggebruikers en van de werkers op het platform zorgen, aldus Rijkswaterstaat.
De lagere maximumsnelheid geldt vanaf 16 januari van maandag tot en met vrijdag overdag in de rechter tunnelbuis. In de avond en nacht en in de weekenden is de reguliere maximumsnelheid van 100 kilometer per uur van kracht, zo meldt Rijkswaterstaat.
De hittewerende bekleding boven de in- en uitrit van de tunnel is aan vervanging toe. "Vanwege de omvang van de werkzaamheden is het niet mogelijk deze tijdens tunnelafsluitingen uit te voeren", aldus Rijkswaterstaat. Komend weekend worden de werkzaamheden voorbereid. De rechter tunnelbuis is dan gesloten voor al het verkeer.
De Beneluxtunnel ligt in de snelweg A4 tussen Schiedam en Pernis en is een belangrijke verbinding voor de Rotterdamse haven.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Twee verdachten zijn dinsdag door de rechtbank van Amsterdam schuldig bevonden aan de zware mishandeling van realityster Tamara Elbaz. Een 18-jarige verdachte kreeg een taakstraf van 160 uur en 23 dagen jeugddetentie. De andere verdachte (17) is veroordeeld tot een taakstraf van 140 uur en 10 dagen jeugddetentie.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Ook in Noord-Holland, Flevoland en Overijssel geldt dinsdagavond code geel, meldt het KNMI. Eerder gaf het weerinstituut de waarschuwing voor gladheid door sneeuwval al af voor de Waddeneilanden, Friesland, Groningen en Drenthe.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft dinsdag de 42-jarige Amanuel W. veroordeeld tot twintig jaar cel voor het leiden van een grote, zeer gewelddadige bende mensensmokkelaars. Volgens de rechtbank is bewezen dat de Eritreeƫr W. op grote schaal landgenoten via Libiƫ naar Europa heeft gesmokkeld en daar grof geld mee heeft verdiend. De opgelegde straf is de maximale en conform de eis van het Openbaar Ministerie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft dinsdag de 33-jarige John B. uit Raalte (Overijssel) veroordeeld tot een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk, omdat hij illegaal vuurwerk in een politieauto gooide bij een uit de hand gelopen anti-immigratieprotest op 20 september op het Malieveld. Het voertuig brandde die dag volledig uit, maar de rechtbank ziet geen bewijs dat B. hiervoor verantwoordelijk is en sprak hem dan ook vrij van brandstichting.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In het onderzoek naar de gewelddadige dood van twee tieners op nieuwjaarsdag in het Piet Wiedijkpark in Amsterdam Nieuw-West is een 25-jarige man aangehouden. Hij komt uit Amsterdam, meldt de politie. De man werd vorige week dinsdag aangehouden, staat in het bericht dat de politie deelt.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel is ineens flink toegenomen, nadat het ruim een maand lang vrij stabiel was. In de nacht van maandag op dinsdag sliepen 2092 mensen in het complex. Dat is het hoogste aantal sinds 10 december. In een dag tijd steeg de bezetting met 92 mensen.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De rechtbank van Antwerpen doet dinsdag geen uitspraak in de zaak rond de Nederlandse chef-kok Nick Bril. De sterrenchef staat terecht voor het onder invloed veroorzaken van een zwaar ongeval op de parkeerplaats van restaurant The Jane. De rechtbank wil het intoxicatieniveau van Nick Bril op het moment van het ongeval berekenen, meldt Belga.
3 uur geleden