Maximumsnelheid gaat op drie stukken snelweg naar 130
DEN HAAG (ANP) - De maximumsnelheid overdag gaat volgend jaar op drie stukken snelweg terug naar 130 kilometer per uur. Dat meldt minister Barry Madlener (Infrastructuur en Waterstaat). Hij wil de aanpassing uiterlijk half 2025 doorvoeren.
Het gaat om de A7 op de Afsluitdijk, de A7 tussen Winschoten en de Duitse grens en de A6 tussen Lelystad Noord en de Ketelbrug. De minister wil dat 130 rijden ook op de A37 tussen knooppunt Holsloot en Zwartemeer weer overdag mogelijk wordt, maar daar loopt het onderzoek nog. Oorspronkelijk keek Madlener ook naar het deel van de A7 tussen Winschoten en Zuidbroek, maar daar bleek een hoger maximum geluidsregels te breken.
Het gaat naar schatting om minder dan 100 kilometer snelweg, waarbij elke rijrichting los wordt meegeteld. De minister ging op zoek naar de meest kansrijke stukken snelweg waar een snelheidsverhoging geen problemen zou opleveren met bijvoorbeeld stikstof of geluid.
Meer uit Politiek
N i e u w bericht, met reactie Flávio Bolsonaro in laatste alinea
5 uur geledenRIGA (ANP/DPA) - De alliantie Verenigde Lijst van premier Andris Kulbergs heeft volgens voorlopige uitslagen een historische overwinning behaald bij de parlementsverkiezingen in Letland. De groepering uit het politieke midden veroverde 41 van de honderd zetels in het parlement van de EU- en NAVO-lidstaat.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Acht Nederlandse ambassademedewerkers in Ramallah op de Westelijke Jordaanoever moeten van Israël hun diplomatieke papieren inleveren. De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar maakte zijn maatregel vorige week bekend, en de Nederlandse minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) heeft nu het aantal getroffen diplomaten bekendgemaakt.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Stientje van Veldhoven van Klimaat en Groene Groei heeft er "alle vertrouwen in" dat de wet over het bijmengen van groen gas het haalt met een brede meerderheid in de Tweede Kamer. De D66-minister zei na de ministerraad wel dat ze "nog volop in gesprek" is met de Kamer om de steun rond te krijgen.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De komst van een medicijnfabriek in Katwijk is goed nieuws voor de lokale en de Nederlandse economie, vindt minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. Voorafgaand aan de ministerraad noemde ze het ook goed dat "we in Nederland en Europa geneesmiddelen blijven maken".
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Dilan Yeşilgöz klaagt over "ruis", "beeldvorming" en "commotie" over het Belastingplan. Om die reden was het volgens de VVD-leider "geen makkelijke week".
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel herhaalde vrijdag dat de Europese begrotingssteun aan Sierra Leone is gestopt omdat het Afrikaanse land de veroordeelde crimineel Jos Leijdekkers (ook bekend als Bolle Jos) niet wil uitleveren. Hij zei dat donderdag ook, maar later op de dag kwam vanuit de Europese Commissie het geluid dat de steun om technische redenen is stopgezet.
3 dagen geleden