
Maximale snelheid in groot deel Amsterdam omlaag
AMSTERDAM (ANP) - De maximumsnelheid in Amsterdam gaat eind volgend jaar op veel plekken naar 30 kilometer per uur. Het verkeer in de hoofdstad moet zo veiliger en stiller worden, aldus de gemeente.
In totaal wordt 270 kilometer aan drukke stadsstraten veranderd. Vanaf december 2023 is 80 procent van de wegen dan een 30 kilometer-weg, zo meldt de gemeente. Op sommige plekken moet het openbaar vervoer ook 30 gaan rijden. Bussen en trams die op een aparte baan rijden, mogen straks wel nog steeds 50 rijden.
"Veel Amsterdammers voelen zich onveilig in het verkeer", stelt de gemeente. "Ook vallen er nog te veel slachtoffers en gewonden. Door de maximumsnelheid te verlagen, maken we de stad in één keer een stuk veiliger en leefbaarder."
Ongelukken
Per jaar komen er in Amsterdam ongeveer 20 mensen om het leven in het verkeer, en meer dan 800 mensen raken gewond. Volgens de gemeente neemt het aantal ongelukken met een lagere maximumsnelheid af met 20 tot 30 procent.
De gemeenteraad moet in januari nog beslissen over het plan. Als die instemt, worden Amsterdammers komend jaar voorbereid op de veranderingen met een grote campagne.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Astrid Holleeder is woensdag uit de anonimiteit getreden tijdens een uitzending van RTL Boulevard. Daarin werd ook bekendgemaakt dat de zus van de veroordeelde Willem Holleeder, tegen wie zij verklaringen aflegde, aan de slag gaat als 'duider' van onder meer rechtszaken in de talkshow RTL Tonight.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De serie Baantjer komt weer terug op televisie, maakte Talpa woensdag bekend. De laatste uitzending van de originele serie werd eind 2006 uitgezonden, later volgde nog een prequel. De nieuwe reeks van tien afleveringen is vanaf het najaar van 2026 te zien op SBS6.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar mensenhandel, arbeidsuitbuiting en valsheid in geschrifte bij Saints & Stars, bevestigt het OM na berichtgeving door Het Parool. Eind juli berichtte de krant dat de Amsterdamse luxe sportschoolketen Filipijnse en Indonesische schoonmakers zou uitbuiten. Zo zouden 23 van hen hun paspoort hebben moeten inleveren, werkten ze tot zeventien uur per dag en moesten ze met elkaar in één bed slapen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tussen het Van Gogh Museum en de overheid is een conflict ontstaan over de bekostiging van grootschalig onderhoud van de Amsterdamse kunstinstelling, zegt museumdirecteur Emilie Gordenker in een interview met The New York Times (NYT). Als er geen oplossing komt, moet het museum mogelijk dicht, zegt zij, want zonder de nodige werkzaamheden kan "de veiligheid van de collectie, bezoekers en medewerkers niet langer worden gegarandeerd". "Het is het laatste wat we willen, maar als het niet anders kan, zullen we het pand moeten sluiten."
9 uur geledenVUGHT (ANP) - Marengo-hoofdverdachte Ridouan Taghi moet geregeld te lang wachten voordat hij post ontvangt in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught waar hij sinds eind 2019 gedetineerd zit. "Een ansichtkaart met twee woorden liet maanden op zich wachten", aldus zijn advocaat Sjoerd van Berge Henegouwen. In oktober vorig jaar diende hij namens Taghi een klacht in tegen het Gedetineerden Recherche Informatiepunt (GRIP) van de politie Eenheid Landelijke Expertise en Operaties, die namens de EBI in- en uitgaande post controleert.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 112-app is sinds vorige week 85.000 keer gedownload, meldt de politie. Dat is volgens een woordvoerder flink meer dan gemiddeld. De politie verklaart de toename door de aandacht voor de app in de media en op sociale media, na de dood van de 17-jarige Lisa vorige week in Duivendrecht.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ministersposten die zijn vrijgevallen nadat NSC zich terugtrok uit het kabinet, zouden moeten worden bekleed door "vakministers". Daarvoor pleitte Nicolien van Vroonhoven (NSC) woensdag in een debat in de Tweede Kamer. "Mensen met kennis van zaken die het dossier begrijpen en die direct kunnen instappen", omschreef ze. Wat haar partij betreft is de partijkleur van die vakministers niet belangrijk.
11 uur geleden