Maximale prijs warmtenet iets lager in 2025 door goedkoper gas
DEN HAAG (ANP) - Het maximale tarief dat energieleveranciers mogen vragen aan huishoudens die zijn aangesloten op een warmtenet gaat in 2025 iets omlaag. Dit meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die de prijzen van warmtenetten reguleert. Voor een huishouden met een gemiddeld gebruik betekent dit volgens een woordvoerder een daling over het hele jaar van bijna 100 euro.
Het tarief per gigajoule is gekoppeld aan de gasprijs. Omdat die in 2025 iets lager zal zijn, daalt het tarief voor huishoudens op een warmtenet volgens de woordvoerder mee. Energieleveranciers mogen van de toezichthouder in 2025 maximaal 43,79 euro per gigajoule vragen voor hun warmte, inclusief btw. Dat is bijna 3 euro minder dan dit jaar. Het maximale tarief voor 2024 is 46,69 euro per gigajoule. De zegsman benadrukt dat het gaat om het maximale tarief en dat energieleveranciers ook minder mogen vragen. Huishoudens met een aansluiting op een warmtenet horen van hun leverancier hoeveel zij volgend jaar voor warmte moeten betalen.
De vaste kosten blijven ongeveer gelijk, meldt de ACM. Die bedragen dit jaar 759,88 euro en komen volgend jaar uit op 760,77 euro.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse brancheorganisatie voor wegtransport vraagt de overheid om financiële steun door de sterke stijging van dieselprijzen. Volgens de vereniging van transport- en logistieke bedrijven BGL werkt de dure diesel uiteindelijk door in de consumentenprijzen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door de stijgende energieprijzen en het uitblijven van overheidsmaatregelen komt de Nederlandse chemiesector in zware problemen, waarschuwt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten. "Er is een gebrek aan urgentie bij het kabinet", zei ze in het programma Buitenhof.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gros van de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf wil dat het kabinet spoedig met maatregelen komt om de torenhoge energie- en brandstofprijzen te dempen, meldt Ondernemend Nederland (ONL) na onderzoek. De ondernemersvereniging pleit voor een structurele verlaging van de energie- en brandstofprijzen en niet voor een "tijdelijke pleister".
9 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse regering verwacht dat de steun aan bedrijven en gezinnen, bedoeld om hen te beschermen tegen hoge prijzen veroorzaakt door de Iranoorlog, de begrotingspositie van het land niet schaadt. Volgens de Italiaanse economieminister Giancarlo Giorgetti verkeert Italië in een "solide" positie om de crisis aan te pakken.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.
1 dag geledenYAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.
1 dag geledenKOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.
1 dag geleden