Maximale prijs warmtenet iets lager in 2025 door goedkoper gas
DEN HAAG (ANP) - Het maximale tarief dat energieleveranciers mogen vragen aan huishoudens die zijn aangesloten op een warmtenet gaat in 2025 iets omlaag. Dit meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die de prijzen van warmtenetten reguleert. Voor een huishouden met een gemiddeld gebruik betekent dit volgens een woordvoerder een daling over het hele jaar van bijna 100 euro.
Het tarief per gigajoule is gekoppeld aan de gasprijs. Omdat die in 2025 iets lager zal zijn, daalt het tarief voor huishoudens op een warmtenet volgens de woordvoerder mee. Energieleveranciers mogen van de toezichthouder in 2025 maximaal 43,79 euro per gigajoule vragen voor hun warmte, inclusief btw. Dat is bijna 3 euro minder dan dit jaar. Het maximale tarief voor 2024 is 46,69 euro per gigajoule. De zegsman benadrukt dat het gaat om het maximale tarief en dat energieleveranciers ook minder mogen vragen. Huishoudens met een aansluiting op een warmtenet horen van hun leverancier hoeveel zij volgend jaar voor warmte moeten betalen.
De vaste kosten blijven ongeveer gelijk, meldt de ACM. Die bedragen dit jaar 759,88 euro en komen volgend jaar uit op 760,77 euro.
Meer uit Financieel
DEN BOSCH (ANP) - Steeds meer huishoudens willen overstappen naar een nieuwe energieleverancier. Dat komt naar voren uit de Nationale Benchmark Energieleveranciers van onderzoeksbureau Multiscope. Volgens de onderzoekers betreft het 1,7 miljoen huishoudens.
58 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is woensdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers schrokken ervan dat de grote Amerikaanse ticketverkoper door een federale jury schuldig is bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Mogelijk wordt het bedrijf hierdoor later gedwongen Ticketmaster af te stoten.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is door een federale jury in de Verenigde Staten schuldig bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Dat is een flinke klap voor de grote Amerikaanse ticketverkoper, die zelfs zou kunnen leiden tot het opbreken van het concern en een gedwongen afsplitsing van Ticketmaster.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is een nationaal akkoord nodig om de toekomstige welvaart van Nederland op orde te krijgen. Daarvoor pleitte oud-topman van chipmachinemaker ASML Peter Wennink woensdagavond tijdens de EW Economie-lezing in het Amsterdamse DeLaMar Theater.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering gaat het opschorten van sancties op Iraanse en Russische olie niet verlengen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent woensdag. Eerder stond de VS de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen tijdelijk toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.
8 uur geledenKEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten. Later werd dit ook bevestigd door het Openbaar Ministerie in Nederland.
9 uur geleden