Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Maximale prijs warmtenet iets lager in 2025 door goedkoper gas

Maximale prijs warmtenet iets lager in 2025 door goedkoper gas

DEN HAAG (ANP) - Het maximale tarief dat energieleveranciers mogen vragen aan huishoudens die zijn aangesloten op een warmtenet gaat in 2025 iets omlaag. Dit meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die de prijzen van warmtenetten reguleert. Voor een huishouden met een gemiddeld gebruik betekent dit volgens een woordvoerder een daling over het hele jaar van bijna 100 euro.

Het tarief per gigajoule is gekoppeld aan de gasprijs. Omdat die in 2025 iets lager zal zijn, daalt het tarief voor huishoudens op een warmtenet volgens de woordvoerder mee. Energieleveranciers mogen van de toezichthouder in 2025 maximaal 43,79 euro per gigajoule vragen voor hun warmte, inclusief btw. Dat is bijna 3 euro minder dan dit jaar. Het maximale tarief voor 2024 is 46,69 euro per gigajoule. De zegsman benadrukt dat het gaat om het maximale tarief en dat energieleveranciers ook minder mogen vragen. Huishoudens met een aansluiting op een warmtenet horen van hun leverancier hoeveel zij volgend jaar voor warmte moeten betalen.

De vaste kosten blijven ongeveer gelijk, meldt de ACM. Die bedragen dit jaar 759,88 euro en komen volgend jaar uit op 760,77 euro.

Meer uit Financieel

Nederlanders winkelen dit jaar nog meer online, verwacht ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.

2 uur geleden
Nederlanders winkelen dit jaar nog meer online, verwacht ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.

5 uur geleden
Clouddivisie Amazon groeit opnieuw hard

SEATTLE (ANP) - Amazon heeft in het vierde kwartaal opnieuw een hogere omzet en winst behaald. Het techconcern bleef profiteren van groei bij de divisie die clouddiensten aanbiedt. Ook groeiden de inkomsten uit advertenties.

6 uur geleden
Wall Street sluit met verlies, Alphabet bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. De stemming was opnieuw negatief, na zware koersverliezen in de techsector eerder deze week.

7 uur geleden
Vliegverkeer luchthaven Berlijn stilgelegd om ijzel

BERLIJN (ANP/DPA) - Het vliegverkeer op de internationale luchthaven van Berlijn is tijdelijk stilgelegd vanwege ijzel. Dat is te lezen op de website van de luchthaven. Er kunnen hierdoor geen vliegtuigen meer landen of opstijgen. Het is niet duidelijk wanneer het vliegverkeer weer wordt hervat.

8 uur geleden
Danone roept nog meer babyvoeding terug in Oostenrijk

WENEN (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft in Oostenrijk een nieuwe terugroepactie van babyvoeding aangekondigd. Dat meldt de Oostenrijkse autoriteit voor voedselveiligheid Ages. Sinds december hebben Danone en verschillende andere fabrikanten in tientallen landen babyvoeding teruggeroepen die mogelijk besmet is met een giftige stof.

10 uur geleden
Reuters: 2 miljoen vaten Venezolaanse olie gaan naar Spanje

MADRID (ANP/RTR) - Ongeveer 2 miljoen vaten aan Venezolaanse olie gaan naar raffinaderijen in Spanje om te worden verwerkt door het Spaanse olie- en gasconcern Repsol. Dat meldt persbureau Reuters op basis van scheepvaartgegevens. Repsol heeft de olie gekocht van grondstoffenhandelaar Trafigura, aldus Reuters. Dat bedrijf is samen met branchegenoot Vitol door de Amerikaanse regering ingeschakeld om olie uit Venezuela op de markt te brengen.

11 uur geleden