Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Maximaal 800 demonstranten welkom in Groningen

Maximaal 800 demonstranten welkom in Groningen

GRONINGEN (ANP) - Maximaal achthonderd demonstranten zijn dinsdagavond welkom op de Grote Markt in Groningen bij een demonstratie tegen politiegeweld tegen zwarte mensen in de Verenigde Staten. Dat heeft de gemeente afgesproken met de organisatie van de demonstratie.

De gemeente wil dat de actievoerders te allen tijde 1,5 meter afstand van elkaar houden. Volgens een woordvoerster van de gemeente is het mogelijk om achthonderd demonstranten op de Grote Markt toe te laten, terwijl ze voldoende afstand bewaren. Gebeurt dat niet, dan grijpt de gemeente in.

Actiegroep Black Ladies Of Groningen (BLOG) organiseert dinsdag om 18.00 uur een sit-in op de Grote Markt tegen racisme en geweld tegen zwarte mensen. De organisatie had eerder al laten weten hierbij de RIVM-regels toe te willen passen. Zo willen ze met krijt vakken op de Grote Markt aftekenen, waar een actievoerder dan in kan gaan zitten. Ook moet iedereen mondkapjes dragen en desinfecteergel gebruiken.

Niet te druk

Volgens de gemeente moet de organisatie er zelf op toezien dat het niet te druk wordt. "Komen er meer dan achthonderd mensen, dan moeten zij gaan communiceren dat de Grote Markt vol is en dat anderen rechtsomkeert moeten maken." De demonstratie mag alleen plaatsvinden op de Grote Markt, het gebied eromheen kan niet worden gebruikt als overloop.

De woordvoerster laat weten dat de gemeente ook zelf mensen zal aanspreken als dat nodig is. "We hebben hele goede afspraken gemaakt met de organisatie. Uitgangspunt blijft die 1,5 meter. Een demonstratie moet altijd veilig zijn, maar er is nu met het coronavirus extra aandacht voor de veiligheid van de demonstranten zelf."

Meer uit Binnenland

Honderden bij nationaal pro-Palestijns protest op de Dam

AMSTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen nemen zondagmiddag deel aan een nationaal pro-Palestijns protest op de Dam in Amsterdam, ziet een ANP-verslaggever. Op borden en spandoeken staan diverse teksten, zoals 'Stop the Genocide', 'Free Palestine' en 'Mensenrechten gelden ook voor Palestijnen'. Ook zijn er veel Palestijnse vlaggen te zien.

58 minuten geleden
Ina Klaassen, directeur van Rotterdams museum Boijmans, overleden

ROTTERDAM (ANP) - Ina Klaassen, directeur van Museum Boijmans Van Beuningen in Rotterdam, is zondag overleden. Ze was ernstig ziek. In mei legde ze haar werkzaamheden neer.

59 minuten geleden
Stille tocht in Amsterdam voor gedode Palestijnse kinderen

AMSTERDAM (ANP) - Ongeveer 250 demonstranten houden in het centrum van Amsterdam een stille tocht waarmee ze aandacht vragen voor het dodelijke geweld tegen kinderen in Gaza. De stille tocht onder leiding van Amnesty International begon op het Amstelveld en eindigt op de Dam. Daar sluit de groep zich om 14.00 uur aan bij een nationaal pro-Palestijns protest.

1 uur geleden
Politie onderzoekt incidenten Pridewalk Almere

ALMERE (ANP) - De politie is bezig met een onderzoek naar de meldingen van incidenten tijdens de Pridewalk in Almere afgelopen vrijdag. Volgens een woordvoerder wordt daarbij onder meer naar beelden gekeken.

2 uur geleden
Weer geen buitenslapers bij aanmeldcentrum in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Ook in de nacht van zaterdag op zondag hebben geen mensen buiten het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel geslapen. Volgens het Rode Kruis zijn 150 asielzoekers overgebracht naar de noodnachtopvanglocaties in Zuidwolde (Drenthe) en Warffum (Groningen), omdat er in Ter Apel geen plek voor ze was. Dat is het maximale aantal. In weekeindes is het doorgaans rustiger in Ter Apel dan doordeweeks.

2 uur geleden
Politie: onderzoek naar brandstichting spoor loopt en kost tijd

ROTTERDAM (ANP) - De politie geeft nog geen nieuwe informatie over de brandstichting zaterdag langs het spoor bij Rotterdam. "Het onderzoek naar de brandstichting en wie betrokken zijn, is volop gaande. Dat vraagt tijd", meldt de politie zondag.

4 uur geleden
Meldingen van gestolen regenboogvlaggen in Oldebroek

OLDEBROEK (ANP) - In de Gelderse gemeente Oldebroek, waar zaterdag bij de Kruiskerk de regenboogvlag werd gehesen en meerdere huishoudens de vlag uithingen, melden diverse mensen dat hun regenboogvlag is gestolen. Dat stelt initiatiefnemer Kjeld Mooi in een videoboodschap op Instagram. Volgens Mooi gaat het om zeker zes meldingen en was ook de vlag bij de Kruiskerk in het dorp Wezep zaterdagavond verdwenen. Zondagochtend heeft Mooi daar zelf een nieuwe vlag opgehangen.

4 uur geleden