Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Maximaal 800 demonstranten welkom in Groningen

Maximaal 800 demonstranten welkom in Groningen

GRONINGEN (ANP) - Maximaal achthonderd demonstranten zijn dinsdagavond welkom op de Grote Markt in Groningen bij een demonstratie tegen politiegeweld tegen zwarte mensen in de Verenigde Staten. Dat heeft de gemeente afgesproken met de organisatie van de demonstratie.

De gemeente wil dat de actievoerders te allen tijde 1,5 meter afstand van elkaar houden. Volgens een woordvoerster van de gemeente is het mogelijk om achthonderd demonstranten op de Grote Markt toe te laten, terwijl ze voldoende afstand bewaren. Gebeurt dat niet, dan grijpt de gemeente in.

Actiegroep Black Ladies Of Groningen (BLOG) organiseert dinsdag om 18.00 uur een sit-in op de Grote Markt tegen racisme en geweld tegen zwarte mensen. De organisatie had eerder al laten weten hierbij de RIVM-regels toe te willen passen. Zo willen ze met krijt vakken op de Grote Markt aftekenen, waar een actievoerder dan in kan gaan zitten. Ook moet iedereen mondkapjes dragen en desinfecteergel gebruiken.

Niet te druk

Volgens de gemeente moet de organisatie er zelf op toezien dat het niet te druk wordt. "Komen er meer dan achthonderd mensen, dan moeten zij gaan communiceren dat de Grote Markt vol is en dat anderen rechtsomkeert moeten maken." De demonstratie mag alleen plaatsvinden op de Grote Markt, het gebied eromheen kan niet worden gebruikt als overloop.

De woordvoerster laat weten dat de gemeente ook zelf mensen zal aanspreken als dat nodig is. "We hebben hele goede afspraken gemaakt met de organisatie. Uitgangspunt blijft die 1,5 meter. Een demonstratie moet altijd veilig zijn, maar er is nu met het coronavirus extra aandacht voor de veiligheid van de demonstranten zelf."

Meer uit Binnenland

Man (44) vrij na val vrouw van balkon in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De 44-jarige man die zaterdag werd aangehouden na de val van een 48-jarige vrouw van een balkon van een woning in Eindhoven, is vrijgelaten. Onderzoek heeft volgens de politie uitgewezen dat de val waarbij de vrouw zwaargewond raakte een ongeluk is. De man is niet langer verdachte.

2 uur geleden
Eerste NCRV-televisieomroepster Tanja Koen (100) overleden

HILVERSUM (ANP) - Tanja Koen, de eerste televisieomroepster van de NCRV, is maandag 24 augustus op 100-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de familie maandag bekendgemaakt via de KRO-NCRV. De uitvaart heeft inmiddels in besloten kring plaatsgevonden.

5 uur geleden
Rode Kruis: 1,6 miljoen euro binnen voor noodhulp Nepal

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft op giro 6868 tot dusver 1,6 miljoen euro aan donaties binnengekregen voor noodhulp in het rampgebied in Nepal, na de zware overstromingen van vorige week. "Dankzij deze steun kan de hulporganisatie duizenden mensen direct helpen met schoon drinkwater, voedsel, dekens en hygiëneproducten", laat de hulporganisatie weten.

6 uur geleden
Groninger vrijgesproken van beramen ontvoering prinses Amalia

DEN HAAG (ANP) - Een 33-jarige Groninger is maandag vrijgesproken van het beramen van een ontvoering van prinses Amalia. Volgens de rechter verkeerde Anne Romke van der H. in een psychose, maar waren er nooit daadwerkelijke plannen voor een ontvoering.

8 uur geleden
Ongehoord Nederland haalt programma offline na Hitler-rel

HILVERSUM (ANP) - Ongehoord Nederland (ON!) heeft het onlineprogramma Let's Twist Again van haar kanalen verwijderd, zo meldt de omroep. Afgelopen week ontstond veel ophef over een aflevering van het programma waarin Adolf Hitler werd aangehaald.

8 uur geleden
Schouten: niet voldoende recht gedaan aan verschillende motieven

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft "niet voldoende recht gedaan aan verschillende motieven" tijdens de coronacrisis, zei toenmalig vicepremier Carola Schouten. Volgens Schouten is er "te generiek" gekeken of mensen maatregelen naleefden of niet.

10 uur geleden
Ook maandagochtend nog geen akkoord in coalitie over begroting

DEN HAAG (ANP) - De coalitiepartijen zijn er ook maandagochtend nog niet in geslaagd een akkoord te bereiken over de begroting voor volgend jaar. De partijleiders kwamen rond 9.00 uur weer bijeen op het ministerie van Financiën, waar zij zondag ook al vijftien uur onderhandelden. Rond het middaguur zaten zij daar nog steeds. Een kabinetsvergadering die voor 11.00 uur gepland stond, is al minstens twee uur opgeschoven.

10 uur geleden