Maximaal 500 demonstranten bij antiracisme-betoging Arnhem
ARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem staat maximaal vijfhonderd demonstranten toe bij een antiracisme-betoging donderdagmiddag in zijn stad. Hij gaat uit van een vreedzame bijeenkomst, maar zal ingrijpen als de betoging toch te massaal wordt, laat hij via een woordvoerder weten.
Marcouch wil niet dat er in Arnhem "toestanden ontstaan zoals op de Dam in Amsterdam". Hij rekent daarvoor op de verantwoordelijkheid van de organisatie en de demonstranten. Marcouch roept deelnemers op om te luisteren naar openbare ordediensten, als het nodig is. Hij vindt het recht om te demonstreren belangrijk, maar de maatregelen tegen verspreiding van het coronavirus ook, aldus zijn woordvoerder.
De organisatie raadt mensen van buiten Arnhem af om te komen. In het nabijgelegen Nijmegen is bijvoorbeeld vrijdag eenzelfde demonstratie.
De demonstratie heeft plaats op de Markt in Arnhem. Daar is politietoezicht. Op het plein worden stippen aangebracht, zodat mensen op 1,5 meter afstand van elkaar kunnen blijven. Dragen van een mondkapje is verplicht. Wie zonder mondkapje komt wordt weggestuurd. Voorafgaand aan de betoging worden in het Arnhemse centrum stoepkrijttekeningen gemaakt tegen racistisch geweld.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben een 41-jarige man uit Nieuw-Vennep uitgeleverd aan Nederland, meldt het Openbaar Ministerie. De man kwam zaterdag aan op Schiphol. Hij moet nog een celstraf van 1575 dagen uitzitten voor drugshandel en witwassen.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Zeven partijen willen dat de verruiming van de transgenderwet opnieuw wordt ingediend zodat er een debat over kan komen. Dat staat in het stembusakkoord van lhbti+-organisatie COC dat zaterdag is ondertekend door Frans Timmermans (GroenLinks-PvdA), Henri Bontenbal (CDA), Rob Jetten (D66), Dilan Yeşilgöz (VVD), Bastiaan Meijer (SP), Ines Kostić (PvdD) en Marieke Koekkoek (Volt).
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Groepsbelediging van vrouwen en transgender personen moet verboden worden. Dat spreken zeven partijen uit in een zaterdag ondertekend stembusakkoord van lhbti+-organisatie COC. In het Wetboek van Strafrecht staat al wel een straf op het beledigen van groepen mensen vanwege onder meer hun ras, godsdienst of seksuele gerichtheid.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten vermelden vaak niet duidelijk waar mensen met een beperking kunnen stemmen voor de Tweede Kamerverkiezingen. Dat blijkt uit onderzoek van het ANP op basis van data van de Open State Foundation.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA-leider Frans Timmermans wil niet nu al "te hard" bezuinigen op bijvoorbeeld de zorg, om nu al geld vrij te maken waarmee een volgend kabinet de defensie-uitgaven verder kan opvoeren. In het WNL-programma Café Kockelmann zei hij te hebben geleerd van het kabinet-Rutte II, waarin VVD en PvdA volgens hem harder bezuinigden dan nodig was.
13 uur geledenHAREN (ANP) - Op zeker vijftien adressen in Zuidlaren en Haren zijn de afgelopen weken brieven bezorgd waarin "belastende teksten" staan. Ook zit er een foto bij van een nog onbekende persoon, meldt de politie.
19 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noorden van Nederland komen zondagochtend en -middag zware windstoten voor, vooral in de kustgebieden. Het KNMI geeft code geel af voor Noord-Holland, Friesland, Groningen en het Waddengebied.
20 uur geleden