Máxima spreekt politica Nancy Pelosi tijdens werkreis
SAN FRANCISCO (ANP) - Koningin Máxima heeft woensdag tijdens haar werkbezoek in San Francisco kort gesproken met de voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden Nancy Pelosi. De twee gingen hand in hand bij een countryclub naar binnen. Het gesprek ging onder meer over de economische banden tussen Nederland en de VS.
Of ze het ook over Taiwan hebben, is niet bekend. Vorige maand liepen de spanningen tussen de VS en China hoog op toen Pelosi een bezoek bracht aan Taiwan. China beschouwt het eiland als Chinees grondgebied, maar Pelosi ging naar Taiwan om de "levendige democratie" aldaar te steunen. China beschouwde het bezoek als provocatie en hield vervolgens meerdere militaire oefeningen rondom het eiland.
Het gesprek tussen Máxima en Pelosi was niet van tevoren aangekondigd. Volgens de Rijksvoorlichtingsdienst kwam de uitnodiging van Pelosi.
De koningin is tot en met vrijdag op werkbezoek in de VS. Koning Willem-Alexander zou ook meegaan naar Californië en Texas, maar vanwege een longontsteking mag hij niet vliegen. Minister Schreinemacher (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking), minister Kuipers (Volksgezondheid), minister Dijkgraaf (Onderwijs) en staatssecretaris Heijnen (Infrastructuur en Waterstaat) zijn wel mee. Donderdag en vrijdag reist de koningin door de staat Texas. Daarna is het werkbezoek voorbij.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De NVWA heeft in een week tijd op twee locaties bijna 220.000 vapes in beslag genomen. Ook zijn daar ruim 50.000 doosjes met nicotinezakjes aangetroffen. In zo'n zakje zit tabak in poedervorm. Dat wordt doorgaans onder de bovenlip gestopt waarbij de nicotine door het slijmvlies wordt opgenomen. Inspecteurs vonden de verboden producten in een bedrijf in Zuid-Holland en in een Noord-Brabantse opslag. De vapes en zakjes worden vernietigd en dat moeten de eigenaren zelf betalen, meldt de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het huidige accreditatiebeleid van rechtbanken en gerechtshoven is onrechtmatig en onverbindend. Dat concludeert de rechtbank Den Haag in een procedure die was aangespannen door de Vereniging van Vrije Journalisten (VVJ) en de twee journalisten Rico Brouwer en Djamila Le Pair.
38 minuten geledenLELYSTAD (ANP) - De rechter heeft het verzoek van Edwin de Roy van Zuydewijn om inzage in het script van de aangekondigde Videoland-serie Mabel & Margarita afgewezen. Dat komt naar voren in een uitspraak van de rechtbank Midden-Nederland van woensdag.
45 minuten geledenDEN HELDER (ANP) - Het fregat dat in de Middellandse Zee hielp te beschermen tegen Iraanse luchtaanvallen is terug in Nederland. De Zr.Ms. Evertsen legde woensdagochtend, na een veel langere periode op zee dan gepland, aan in thuishaven Den Helder.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft na de rellen rond een noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht dinsdagavond drie mensen aangehouden. Het gaat om een 28-jarige man uit Huizen en twee minderjarigen uit Kortenhoef en Amersfoort. De Huizenaar wordt verdacht van brandstichting, de minderjarige uit Kortenhoef van geweld tegen een journalist en de politie. De Amersfoorter zou stenen en fakkels hebben gegooid.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Schoonmakers zijn woensdagochtend bezig het gemeentehuis van de gemeente Wijdemeren in Loosdrecht schoon te maken, ziet een ANP-verslaggever. Bij het gemeentehuis, waar sinds dinsdag in een vleugel asielzoekers worden opgevangen, werd dinsdagavond brandgesticht.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het laboratorium Clinical Diagnostics had zijn data niet goed genoeg beveiligd toen het vorig jaar werd gehackt. Dat constateert de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd. Cybercriminelen stalen de medische gegevens van honderdduizenden vrouwen die hadden meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker.
1 uur geleden