Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Máxima Medisch Centrum meldt datalek patiëntengegevens

Máxima Medisch Centrum meldt datalek patiëntengegevens

EINDHOVEN (ANP) - Máxima Medisch Centrum in Eindhoven meldt dat mogelijk vertrouwelijke gegevens van patiënten in verkeerde handen terecht zijn gekomen. De betrokken patiënten zijn meteen persoonlijk ingelicht, meldt het ziekenhuis op zijn website. Daarnaast is het mogelijke datalek gemeld aan de Autoriteit Persoonsgegevens en aan de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd.

Het Máxima MC zegt door een anonieme melder op de hoogte gebracht te zijn gebracht "dat er een overzicht met patiënteninformatie van een kleine groep patiënten in de handen van deze melder terecht is gekomen".

"Deze melder geeft aan dat hij/zij een overzicht heeft gevonden waarop vertrouwelijke gegevens staan van patiënten die gedurende een dienst op een afdeling in MMC lagen. Het is op dit moment nog niet duidelijk wie achter deze anonieme melding zit en hoe dit document in handen van de anonieme melder terecht is gekomen", aldus de verklaring op de website.

Het Máxima MC zegt dat de bescherming van de privacy van zijn patiënten "onze hoogste prioriteit" heeft en stelt een onderzoek in.

Meer uit Binnenland

Harde kern ADO belooft Den Haag bescherming tegen Gen Z-betogers

DEN HAAG (ANP) - De harde kern van Eredivisieclub ADO Den Haag heeft op Instagram aangekondigd zaterdag de stad te zullen "beschermen" tegen eventueel geweld door de aangekondigde jongerendemonstratie op het Malieveld. Het is onduidelijk wie de initiatiefnemers van het protest zijn.

2 uur geleden
Zeehondencentrum WEC stelt faillissementsaanvraag voorlopig uit

LAUWERSOOG (ANP) - Het Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) stelt zijn faillissementsaanvraag voorlopig uit. Dat heeft het bestuur van het WEC vrijdagavond bekendgemaakt. Door "overweldigende steun vanuit de samenleving" kan het zeehondencentrum voorlopig doordraaien en rustig zoeken naar "nieuwe mogelijkheden voor de toekomst". De afgelopen drie weken werd 1,3 miljoen euro ingezameld.

3 uur geleden
Doorbraak cold case: man (57) opgepakt voor verkrachting in 1994

SINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft een 57-jarige man uit Helmond aangehouden die ervan wordt verdacht op de vroege avond van 30 mei 1994 een tienermeisje in de Brabantse gemeente Sint-Michielsgestel te hebben verkracht. Daarmee is er een doorbraak in een coldcaseonderzoek.

5 uur geleden
Stationsgebouw Vught verplaatst naar nieuwe plek

VUGHT (ANP) - Het stationsgebouw van Vught is verplaatst naar de nieuwe bestemming, 13,6 meter verder naar het oosten dan waar het gebouw en de kelder oorspronkelijk stonden. Het gebouw is over stalen sporen verschoven, om plaats te maken voor de perrons van het vernieuwde, deels verdiepte station. Dat moet in 2030 klaar zijn.

6 uur geleden
Bezoekster kerstshow Duiven overleden na roltrapincident

DUIVEN (ANP) - Een bezoekster van de kerstshow Santafia van de Intratuin in het Gelderse Duiven, die donderdagmiddag gewond raakte na een val bij de roltrap, is vrijdag overleden. Dat laat de politie weten. De politie gaat na onderzoek uit van een noodlottig ongeval.

6 uur geleden
Politiemedewerker Den Haag vast voor verkopen politie-informatie

DEN HAAG (ANP) - Een 36-jarige politiemedewerker in Den Haag is deze week aangehouden. De man wordt ervan verdacht ongeoorloofd het politiesysteem te hebben geraadpleegd. Hij zou de politie-informatie hebben verkocht aan anderen.

6 uur geleden
Provincies maken DNA-test minder leidend bij wolvenschade

DEN HAAG (ANP) - Provincies gaan een DNA-onderzoek na een wolvenaanval op (vee)dieren minder leidend maken om een schadevergoeding te krijgen. Zo'n onderzoek is nu verplicht om met zekerheid te kunnen zeggen dat een wolf de dader was. Deskundigen kunnen door opgedane ervaring in veel gevallen al eerder uitsluitsel geven, zegt een woordvoerder van het Interprovinciaal Overleg (IPO).

7 uur geleden