Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Máxima maakt zich zorgen over jongeren die kopen op krediet

Máxima maakt zich zorgen over jongeren die kopen op krediet

BOGATA (ANP) - Koningin Máxima is bezorgd over het gemak waarmee jongeren aankopen kunnen doen op krediet. "Ik maak me veel zorgen over de vele koop-nu-betaal-later-aanbiedingen die bijvoorbeeld jongeren in Nederland krijgen", zegt de vorstin in een interview met het AD.

"Ik hoorde van een meisje dat een aanbieder het heel aantrekkelijk maakte om mooie mascara te kopen, die ze in kleine delen kan terugbetalen. Omdat op deze manier vaak meerdere aankopen worden gedaan, missen mensen het overzicht en staan ze rood. Ik wil niet dat mensen kredieten hebben om te veel te kopen, zodat ze in de schulden komen. Dat gebeurt nu misschien te veel", aldus Máxima tegen de krant.

De koningin was deze week in Colombia voor haar werk voor de Verenigde Naties. Ze houdt zich bezig met zogeheten financiële inclusie, het ervoor zorgen dat zo veel mogelijk mensen op de wereld toegang hebben tot een betaalrekening waarmee ze kunnen sparen, betalen en zichzelf verzekeren. Máxima: "Het is mooi dat ik de kans krijg om het leven van mensen te veranderen. Dat is goed voor de wereld: in veel landen waar ik ben geweest, zien we echt dat de armoede is verminderd en dat de situatie is verbeterd."

Ze wijst op cijfers waaruit blijkt dat het streven om mensen toegang te geven tot betaal- en spaarrekeningen vruchten afwerpt. "Die cijfers zien er een stuk beter uit, we verwachten dat dit jaar, uit onafhankelijk onderzoek in opdracht van de Wereldbank, blijkt dat ruim 80 procent van de wereldbevolking toegang heeft tot financiële diensten", zegt de koningin. "Toen ik vijftien jaar geleden begon was dat percentage nog 40. Nu we betere toegang hebben tot financiële diensten, kunnen we praten over wat we willen bereiken. En dat is dat mensen financieel gezond zijn, hier in Colombia, maar ook in Nederland."

Meer uit Binnenland

Utrechtse driehoek: geweld tegen uitsupporters KRC Genk was nodig

UTRECHT (ANP) - ME'ers kregen donderdagavond te maken met fors geweld van KRC Genk-supporters voorafgaand aan de voetbalwedstrijd tegen FC Utrecht. Dit is te lezen in een reactie van de Utrechtse driehoek (politie, justitie en burgemeester). KRC Genk sprak vrijdagochtend in een verklaring van buitensporig politioneel geweld. De driehoek stelt dat geweld nodig was om het forse geweld van de uitsupporters te beteugelen.

11 minuten geleden
Oud-medewerker OM vervolgd voor kinderporno en drugs

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt een oud-medewerker voor het bezit van kinderporno en harddrugs. Bij de 51-jarige man uit Doetinchem zijn 46.000 afbeeldingen en 450 video's met kinderporno aangetroffen. Ook had de man 150 milliliter GHB in bezit.

37 minuten geleden
Jongen van 16 gedood in Den Hoorn, 18-jarige opgepakt

DEN HOORN (ANP) - Een 16-jarige jongen uit Delft is donderdagavond om het leven gebracht in het nabijgelegen Den Hoorn. In de nacht van donderdag op vrijdag werd een 18-jarige man uit het Zuid-Hollandse Rijswijk aangehouden.

54 minuten geleden
Prins Bernhard en prinses Annette scheiden na 25 jaar huwelijk

DEN HAAG (ANP) - Prins Bernhard en prinses Annette gaan scheiden na 25 jaar huwelijk. Dat doen ze "in goed overleg en met wederzijds respect", meldt het paar via de Rijksvoorlichtingsdienst. "We blijven samen de zorg dragen voor onze drie kinderen. Desondanks blijft het een moeilijke stap. We doen daarom een beroep op ieders begrip en respect voor onze privacy." Ze ondertekenen met Bernhard van Oranje en Annette Sekrève.

1 uur geleden
Delfland is wachten zat en gaat schadelijke rivierkreeften vangen

DEN HAAG (ANP) - Na een paar proeven gaat het Hoogheemraadschap van Delfland nu op grote schaal Amerikaanse rivierkreeften in het water vangen. Op 170 locaties, verspreid over het werkgebied van Delfland in de provincie Zuid-Holland, wil het waterschap de explosief gegroeide populatie rivierkreeften fors terugdringen. Het wegvangen van de diertjes in 59 kilometer aan water kost zeker 20 miljoen euro.

2 uur geleden
Weeronline: ijzel houdt in noorden mogelijk tot middag aan

HOUTEN (ANP) - In het noorden van het land houdt de ijzel mogelijk tot de middag aan, meldt Weeronline. Ook daarna kan het lokaal nog steeds glad zijn, omdat het kwik rond het vriespunt blijft. Voor de Waddeneilanden en Friesland geldt nog tot 09.00 uur code oranje om verraderlijke gladheid. In Groningen en Drenthe is de weerwaarschuwing inmiddels overgegaan naar code geel.

5 uur geleden
Schoof: dit is geen crisistop, angel is eruit

BRUSSEL (ANP) - Volgens demissionair premier Dick Schoof is de top van EU-regeringsleiders van donderdagavond "geen crisistop". Het is volgens hem een top over de trans-Atlantische relaties, zei hij bij aankomst in Brussel. "De angel is er sinds gisteren wel uit."

16 uur geleden