Máxima maakt zich zorgen over jongeren die kopen op krediet
BOGATA (ANP) - Koningin Máxima is bezorgd over het gemak waarmee jongeren aankopen kunnen doen op krediet. "Ik maak me veel zorgen over de vele koop-nu-betaal-later-aanbiedingen die bijvoorbeeld jongeren in Nederland krijgen", zegt de vorstin in een interview met het AD.
"Ik hoorde van een meisje dat een aanbieder het heel aantrekkelijk maakte om mooie mascara te kopen, die ze in kleine delen kan terugbetalen. Omdat op deze manier vaak meerdere aankopen worden gedaan, missen mensen het overzicht en staan ze rood. Ik wil niet dat mensen kredieten hebben om te veel te kopen, zodat ze in de schulden komen. Dat gebeurt nu misschien te veel", aldus Máxima tegen de krant.
De koningin was deze week in Colombia voor haar werk voor de Verenigde Naties. Ze houdt zich bezig met zogeheten financiële inclusie, het ervoor zorgen dat zo veel mogelijk mensen op de wereld toegang hebben tot een betaalrekening waarmee ze kunnen sparen, betalen en zichzelf verzekeren. Máxima: "Het is mooi dat ik de kans krijg om het leven van mensen te veranderen. Dat is goed voor de wereld: in veel landen waar ik ben geweest, zien we echt dat de armoede is verminderd en dat de situatie is verbeterd."
Ze wijst op cijfers waaruit blijkt dat het streven om mensen toegang te geven tot betaal- en spaarrekeningen vruchten afwerpt. "Die cijfers zien er een stuk beter uit, we verwachten dat dit jaar, uit onafhankelijk onderzoek in opdracht van de Wereldbank, blijkt dat ruim 80 procent van de wereldbevolking toegang heeft tot financiële diensten", zegt de koningin. "Toen ik vijftien jaar geleden begon was dat percentage nog 40. Nu we betere toegang hebben tot financiële diensten, kunnen we praten over wat we willen bereiken. En dat is dat mensen financieel gezond zijn, hier in Colombia, maar ook in Nederland."
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De politie heeft het rijbewijs en de auto afgepakt van een bestuurder die zondagochtend met bijna 240 kilometer per uur over de snelweg reed. De automobilist werd met zijn Mercedes gelaserd op de A2, waar 100 kilometer per uur de maximumsnelheid is.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.
14 uur geledenGIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.
1 dag geledenEPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.
1 dag geleden