Máxima maakt zich zorgen over jongeren die kopen op krediet
BOGATA (ANP) - Koningin Máxima is bezorgd over het gemak waarmee jongeren aankopen kunnen doen op krediet. "Ik maak me veel zorgen over de vele koop-nu-betaal-later-aanbiedingen die bijvoorbeeld jongeren in Nederland krijgen", zegt de vorstin in een interview met het AD.
"Ik hoorde van een meisje dat een aanbieder het heel aantrekkelijk maakte om mooie mascara te kopen, die ze in kleine delen kan terugbetalen. Omdat op deze manier vaak meerdere aankopen worden gedaan, missen mensen het overzicht en staan ze rood. Ik wil niet dat mensen kredieten hebben om te veel te kopen, zodat ze in de schulden komen. Dat gebeurt nu misschien te veel", aldus Máxima tegen de krant.
De koningin was deze week in Colombia voor haar werk voor de Verenigde Naties. Ze houdt zich bezig met zogeheten financiële inclusie, het ervoor zorgen dat zo veel mogelijk mensen op de wereld toegang hebben tot een betaalrekening waarmee ze kunnen sparen, betalen en zichzelf verzekeren. Máxima: "Het is mooi dat ik de kans krijg om het leven van mensen te veranderen. Dat is goed voor de wereld: in veel landen waar ik ben geweest, zien we echt dat de armoede is verminderd en dat de situatie is verbeterd."
Ze wijst op cijfers waaruit blijkt dat het streven om mensen toegang te geven tot betaal- en spaarrekeningen vruchten afwerpt. "Die cijfers zien er een stuk beter uit, we verwachten dat dit jaar, uit onafhankelijk onderzoek in opdracht van de Wereldbank, blijkt dat ruim 80 procent van de wereldbevolking toegang heeft tot financiële diensten", zegt de koningin. "Toen ik vijftien jaar geleden begon was dat percentage nog 40. Nu we betere toegang hebben tot financiële diensten, kunnen we praten over wat we willen bereiken. En dat is dat mensen financieel gezond zijn, hier in Colombia, maar ook in Nederland."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Minister van Sociale Zaken Hans Vijlbrief hoopt nog steeds op een "goed gesprek" met de vakbonden over het coalitieplan om de pensioenleeftijd sneller te laten oplopen. Bonden FNV, CNV en VCP hebben juist gezegd dat ze geen enkel overleg willen voeren zolang de AOW-plannen op tafel liggen.
35 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma vindt dat de Universiteit Utrecht meer had moeten doen om de gebouwen te beveiligen tegen bezettingsacties. Haar woordvoerder bevestigt dat na een bericht van RTV Utrecht vrijdag. In de afgelopen jaren hebben pro-Palestijnse activisten meerdere universiteitsgebouwen in het centrum van de stad bezet gehouden.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Door een datalek zijn gegevens van medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) gelekt. Een woordvoerster van de organisatie zegt na berichtgeving van Argos hierover dat het gaat om mailadressen, telefoonnummers en beveiligingscertificaten van DJI-medewerkers.
1 uur geledenSLEEUWIJK (ANP) - De drie jonge tieners die sinds woensdagavond werden vermist nadat ze vermoedelijk te voet vanuit het Noord-Brabantse dorp Sleeuwijk waren vertrokken, zijn terecht, meldt de politie.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - Februari was een zachte maand, maar ook somber. De gemiddelde temperatuur lag hoog, met 5,8 graden tegen 4,4 graden normaal. Het aantal zonuren viel tegen, meldt Weeronline. De zon scheen gemiddeld 76 uur over het land, normaal is dat in februari 95 uur. De hoeveelheid regen verschilde niet veel van normaal: dit jaar viel 58 millimeter neerslag tegen een klimaatgemiddelde van 65 millimeter.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vertegenwoordigers van Nederlandse schrijvers, vertalers en journalisten sommeren techconcern Meta per direct te stoppen met het gebruik van auteursrechtelijk beschermd werk voor de training van AI-modellen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer heeft voor de motie gestemd met de oproep om het coalitieplan over een verhoging van de AOW-leeftijd te 'verzachten'. De vakbonden en ook oppositiepartijen zoals de SP en GroenLinks-PvdA vonden deze motie niet ver genoeg gaan, omdat zij de voorgestelde stijging van de AOW-leeftijd volledig van tafel willen. Maar de indieners van de motie SGP en Groep Markuszower kregen behalve de coalitiepartijen ook JA21 mee, na het debat van twee dagen over de regeringsverklaring.
13 uur geleden