Máxima had nooit gedacht te trouwen
DEN HAAG (ANP) - Koningin Máxima had voordat ze koning Willem-Alexander ontmoette nooit verwacht dat ze zou trouwen. Dat vertelde de koningin tijdens het tv-interview met Matthijs van Nieuwkerk ter ere van haar vijftigste verjaardag. "Ik vond het heel moeilijk dat ik een persoon zou ontmoeten die net zo verliefd zou zijn als ik op hem", aldus Máxima.
Het antwoord volgde op de vraag van Van Nieuwkerk over een anekdote van Máxima, die geschreven staat in de biografie van Marcia Luyten. Een vriendin van de koningin zou in haar jongere jaren tarotkaarten hebben gelegd om in de toekomst te kijken van Máxima's liefdesleven. Die zei dat ze een "bijzondere man" zou ontmoeten.
"Ik had niet verwacht dat ik ooit zo trouwen", vertelde ze. "Ik vond mijn werk en passies belangrijk. Daar moest ik voldoening uit halen." Voor de koningin leek het vinden van de ware liefde gecompliceerd.
Máxima ontmoette Willem-Alexander in 1999 in Sevilla, maar het was geen liefde op het eerste gezicht. De Argentijnse nam foto's op een feest en de daar ook aanwezige Willem-Alexander dacht aanvankelijk dat ze een paparazzo was. "Het was geen goede start", lachte ze.
Meer uit Binnenland
OVERASSELT (ANP) - De politie krijgt ondersteuning van de mobiele eenheid (ME) in het onderzoek dat zij doet na het geweld in Overasselt dinsdag. In het buitengebied van het Gelderse dorp zijn agenten nog altijd bezig met onderzoek en zoekacties. Ook in het dorp zelf is nog veel politie aanwezig, ziet een ANP-verslaggever.
5 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Een van de twee neergeschoten agenten in het Gelderse Overasselt raakte levensbedreigend gewond. Door snel handelen van andere agenten met onder meer het aanleggen van een drukverband is voorkomen dat diegene is overleden. Dat heeft korpschef Janny Knol gezegd in het programma Eva.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is een nieuw geval van het westnijlvirus in de regio Amsterdam. Dat bevestigt de GGD Amsterdam na berichtgeving van AT5.
32 minuten geledenMALDEN (ANP) - De eerste agenten die afkwamen op de verdachte situatie bij een woning in Overasselt zijn direct beschoten. Dat zei Jolanda Aalbers, plaatsvervangend politiechef van eenheid Oost-Nederland, tijdens een persconferentie. Twee agenten raakten gewond. Ze verblijven nog in het ziekenhuis, maar zijn buiten levensgevaar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal losse pakketjes dat vanuit China Nederland binnenkomt, is met bijna de helft afgenomen sinds op 1 juli een extra invoerheffing werd ingevoerd. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van de Douane die staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën) tijdens een Kamerdebat heeft bekendgemaakt.
1 uur geledenMALDEN (ANP) - Burgemeester Joerie Minses van de gemeente Heumen, waar Overasselt onder valt, overweegt de woning die doelwit was te sluiten. Het huis aan de Ewijkseweg werd in de nacht van maandag op dinsdag belaagd door een groep gewapende mensen. "Ik heb hier nog geen beslissing over genomen", zei de burgemeester tijdens een persconferentie. "Maar dit kan zo niet langer. Ik heb alleen nog geen sluitende oplossing."
2 uur geledenMALDEN (ANP) - Onder de 34 mensen die zijn aangehouden in verband met de schietpartij in Overasselt zijn Fransen, Belgen, Algerijnen en Nederlanders. Dat zei Monique Vinkesteijn, plaatsvervangend hoofdofficier van het parket Oost-Nederland van het Openbaar Ministerie tijdens een persconferentie. Zij worden verdacht van betrokkenheid bij moord en doodslag, poging tot moord en doodslag en het voorbereiden van een ontvoering. Ze verwacht nog meer aanhoudingen.
2 uur geleden