Máxima had ‘heel goede discussie’ in Texas over abortus
HOUSTON (ANP) - Koningin Máxima heeft tijdens haar bezoek aan de Amerikaanse staat Texas een "heel goede discussie" gehad over abortus, zegt ze tijdens een gesprek met de Nederlandse pers. Zij sprak samen met minister Liesje Schreinemacher (Buitenlandse Handel) haar steun uit voor keuzevrijheid tegenover de conservatieve gouverneur Greg Abbott. "Daar staan wij helemaal achter."
Schreinemacher zei eerder al dat ze haar zorgen heeft geuit richting Abbott over de zeer strenge abortuswetgeving in Texas. Nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof een streep zette door het landelijke recht op abortus, heeft Texas de wetgeving sterk aangescherpt. Vrouwen die na zes weken zwangerschap nog een abortus ondergaan riskeren een hoge boete of lange gevangenisstraf.
Tegen Texaanse vrouwen zegt Máxima hetzelfde als wat zij tegen andere vrouwen zou zeggen: "vrouwen moeten hun kansen pakken", en hebben hun recht op keuzevrijheid. De koningin spreekt zich vaker uit voor (financiële) zelfbeschikking van vrouwen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De SGP doet samen met VVD, CDA, BBB en ChristenUnie een nieuwe poging om de koning weer een rol te geven in het formatieproces. Aanleiding is het gedoe dat opnieuw is ontstaan rond een door de Tweede Kamer aangestelde informateur. D66'er Hans Wijers stapte op nadat een privébericht was uitgelekt waarin hij VVD-leider Dilan Yeşilgöz een feeks noemde.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam wil de meldingsbereidheid rond antisemitisme vergroten. Dat staat in de dinsdag gepubliceerde Aanpak Antisemitisme. Ook moet er onder meer een Amsterdams-Jiddisch woordenboek komen. Dat "onderstreept niet alleen de langdurige aanwezigheid van de Joodse gemeenschap in de stad, maar ook de diepgaande invloed die zij heeft gehad op de ontwikkeling van de Amsterdamse taal en cultuur".
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg en het Rijk zouden met partners over de grens in België en Duitsland moeten samenwerken om de wasbeer te bestrijden. Dat is noodzakelijk om te voorkomen dat de invasieve soort zich verder in Limburg en de rest van Nederland verspreidt, zeggen wetenschappers in een rapport dat de provincie en het ministerie van Landbouw (LVVN) lieten opstellen over het bestrijden van de wasbeer.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil onderzoeken hoe elke leerling op school gelijk kan worden behandeld, ongeacht de "levensbeschouwelijke richting" van een school. Dinsdagmiddag werd tot frustratie van de SGP en ChristenUnie een motie van de VVD hiervoor aangenomen. Volgens de christelijke partijen is dit "ongrondwettig en illiberaal" en strijdig met de vrijheid van onderwijs.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor woningbouw van 2030 tot en met 2035 is naar schatting nog 3,9 miljard euro nodig. Dat heeft adviesbureau Rebel berekend in opdracht van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Het geld zou nodig zijn om in die jaren ruim een miljoen woningen te bouwen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair landbouwminister Femke Wiersma wil "eerlijk en zorgvuldig" te werk gaan bij het openbaar maken van uitstootgegevens van boeren. Dat laat zij via een woordvoerder weten na een kritische brief van het Adviescollege Openbaarheid en Informatiehuishouding, dat haar ervan beticht de publicatie van deze data doelbewust te vertragen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Justitie en Veiligheid geeft toe dat zij fouten maakte in een onderzoek naar de geheime detentielocatie van Inez Weski (70). De voormalige advocate diende in oktober een klacht in tegen de inspectie. Die startte daarop een intern onderzoek.
3 uur geleden