Máxima had ‘heel goede discussie’ in Texas over abortus
HOUSTON (ANP) - Koningin Máxima heeft tijdens haar bezoek aan de Amerikaanse staat Texas een "heel goede discussie" gehad over abortus, zegt ze tijdens een gesprek met de Nederlandse pers. Zij sprak samen met minister Liesje Schreinemacher (Buitenlandse Handel) haar steun uit voor keuzevrijheid tegenover de conservatieve gouverneur Greg Abbott. "Daar staan wij helemaal achter."
Schreinemacher zei eerder al dat ze haar zorgen heeft geuit richting Abbott over de zeer strenge abortuswetgeving in Texas. Nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof een streep zette door het landelijke recht op abortus, heeft Texas de wetgeving sterk aangescherpt. Vrouwen die na zes weken zwangerschap nog een abortus ondergaan riskeren een hoge boete of lange gevangenisstraf.
Tegen Texaanse vrouwen zegt Máxima hetzelfde als wat zij tegen andere vrouwen zou zeggen: "vrouwen moeten hun kansen pakken", en hebben hun recht op keuzevrijheid. De koningin spreekt zich vaker uit voor (financiële) zelfbeschikking van vrouwen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het zou een "gemiste kans" zijn als de twee strenge asielwetten komende dinsdag worden weggestemd in de Eerste Kamer, vindt Rob Jetten. Tijdens zijn wekelijkse persconferentie zei de minister-president dat de wetten "de snelste weg zijn" om het aantal asielzoekers omlaag te krijgen, zoals zijn kabinet beoogt. Dat terwijl zijn eigen partij D66 neigt naar een tegenstem.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport vindt dat de oppositie naar de zorgplannen als een geheel moet kijken. Het kabinet is vrijdag akkoord gegaan met de verhoging van het eigen risico, maar een meerderheid vinden in de Tweede en Eerste Kamer wordt nog lastig voor de VVD-minister.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - CDA-prominent Sybrand Buma wordt de nieuwe vicepresident van de Raad van State. Hij volgt per 1 juli dit jaar Thom de Graaf (D66) op. Buma, nu nog burgemeester van Leeuwarden, was eerder partijleider van het CDA en informateur tijdens de afgelopen kabinetsformatie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het blijft volgens asielminister Bart van den Brink (CDA) nog tot en met de stemmingen van volgende week dinsdag "spannend" of de Eerste Kamer twee asielwetten steunt. Steun voor de zogenoemde asielnoodmaatregelenwet is onzeker, omdat er nog geen gegarandeerde meerderheid is voor een aanpassing daarvan. Zonder die aanpassing, die regelt dat helpers van illegale asielzoekers niet gestraft worden, gaan het CDA en de SGP niet voor de wet stemmen.
3 uur geleden