Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Máxima bezoekt Haagse scholen met aantal Oekraïense leerlingen

Máxima bezoekt Haagse scholen met aantal Oekraïense leerlingen

DEN HAAG (ANP) - Koningin Máxima heeft vrijdag een bezoek gebracht aan twee scholen in Den Haag waar les wordt gegeven aan onder anderen Oekraïense kinderen. De koningin ging samen met minister Dennis Wiersma van Primair en Voortgezet Onderwijs langs bij basisschool De Vuurvlinder en het Diamant College, een school voor taalontwikkeling.

Op basisschool De Vuurvlinder zitten drie kinderen die onlangs uit Oekraïne zijn gekomen. Met die kinderen en hun leeftijdsgenootjes deden Máxima en minister Wiersma een taalspelletje over kunst en emoties. De koningin ging ook in gesprek met de directeur, adjunct-directeur, een interne begeleider en twee docenten van de school. Ze sprak daarbij over de capaciteit voor nieuwkomers, wachtlijsten en de kwaliteit van onderwijs.

Het Diamant College heeft meerdere taalklassen voor vluchtelingen. Koningin Máxima en minister Wiersma bezochten er twee klassen. Ze spraken er met de kinderen en hun ouders.

De laatste dagen staan voor Máxima grotendeels in het teken van Oekraïne, dat eind februari door Rusland werd binnengevallen. Zo ging ze vorige week met koning Willem-Alexander naar legerplaats Harskamp waar vluchtelingen van de oorlog worden ondergebracht. Woensdag ging ze naar vluchtelingen in de RAI in Amsterdam en vrijdagochtend lanceerde de koningin in Rijswijk een website voor Oekraïense vluchtelingen waar initiatieven, instanties en organisaties te vinden zijn die hen kunnen helpen.

Meer uit Binnenland

Paasvuren op veel plekken ontstoken

HOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.

2 uur geleden
Partijen teleurgesteld over ontruiming uitvak tijdens IJsselderby

DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.

6 uur geleden
Huldiging PSV dinsdag op Stadhuisplein in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.

6 uur geleden
Douane vindt ruim 1400 kilo cocaïne in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.

7 uur geleden
Politie doet onderzoek naar gedeelde video na explosie Nijkerk

NIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.

9 uur geleden
Pro-Iraanse beweging zet video over ontploffing Nijkerk online

NIJKERK (ANP) - De pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft een video online gezet over de explosie in Nijkerk. Dat meldt de SITE Intelligence Group, een Amerikaanse groep die wereldwijd extremistische groeperingen monitort. Onduidelijk is of de beweging de ontploffing daarmee opeist.

19 uur geleden
Burgemeester Nijkerk na explosie: vreselijk en onacceptabel

NIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."

1 dag geleden