Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Maxim Februari ontvangt P.C. Hooftprijs

Maxim Februari ontvangt P.C. Hooftprijs

DEN HAAG (ANP) - Auteur Maxim Februari krijgt donderdagavond de P.C. Hooft-prijs 2020 voor beschouwend proza uitgereikt in het Haagse theater Diligentia. De prestigieuze onderscheiding werd Maxim Februari al in december vorig jaar toegekend, maar door de coronamaatregelen moest de uitreiking op zich laten wachten.

Volgens de jury werpt Februari met zijn stijl "een effectieve dam op tegen eenduidigheid, stelligheid en onwrikbaar gelijk".

De feestelijkheid kan online vanaf 20.00 uur worden gevolgd via Literatuurmuseum.nl. Abdelkaber Benali en Aldith Hunkar presenteren live een uitzending via internet met extra bijdragen van onder anderen Adelheid Roosen en Benno Baksteen. Het is voor de eerste keer dat de uitreiking van de prijs voor iedereen te volgen is.

De P.C. Hooftprijs bestaat sinds 1947 en wordt jaarlijks wisselend toegekend voor proza, essay en poëzie. Aan de prijs is een bedrag verbonden van 60.000 euro.

Meer uit Binnenland

Groep asielzoekers weer bij aanmeldcentrum na nacht in Gieten

TER APEL (ANP) - Een groep asielzoekers is vrijdagochtend weer aangekomen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel nadat zij de nacht hadden doorgebracht in een sporthal in Gieten. Het gaat volgens het Rode Kruis om zo'n honderd mensen.

29 minuten geleden
Noodverordening in Loosdrecht niet verlengd

LOOSDRECHT (ANP) - De noodverordening en het veiligheidsrisicogebied in Loosdrecht worden niet verlengd. Dat meldt de gemeente Wijdemeren. De maatregelen golden nadat relschoppers op 12 mei brand stichtten tijdens een demonstratie tegen een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers.

7 uur geleden
Asielzoekers voor wie geen plek is in Ter Apel gaan naar Gieten

TER APEL (ANP) - De asielzoekers die donderdagnacht niet terechtkunnen in het opvangcentrum in het Groningse Ter Apel, worden overgebracht naar het nabijgelegen Gieten. Dat meldt een woordvoerder van het Rode Kruis.

9 uur geleden
Solidariteitsbetoging in Utrecht na geweld bij asielprotesten

UTRECHT (ANP) - Het Domplein in Utrecht is donderdagavond rond 18.30 uur gevuld met honderden mensen die een demonstratie voor solidariteit bijwonen. Dat ziet een ANP-verslaggever. De sfeer is gemoedelijk. De demonstratie is een initiatief van De Straat Op, een samenwerkingsverband van verschillende organisaties zoals DeGoedeZaak, Extinction Rebellion (XR) en de Dolle Mina's.

11 uur geleden
Geen van opvarenden Hondius in Rotterdam besmet

DEN HAAG (ANP) - Geen van de personen die zich nog op het Nederlandse cruiseschip Hondius bevonden toen het aanmeerde in Rotterdam is besmet met het hantavirus. Ook vertonen zij geen klachten, meldt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, Welzijn en Sport) donderdag in een brief aan de Kamer.

12 uur geleden
Komende jaren steeds meer cellen nodig, volgens prognose

DEN HAAG (ANP) - Het aantal gevangeniscellen dat nodig is, blijft de komende jaren stijgen, schrijft het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC) in een prognose. Bijna alle cellen in Nederland zijn al bezet. Er is alleen geen tekort door noodmaatregelen.

12 uur geleden
Utrechtse studenten in september voor de rechter om 'bangalijst'

UTRECHT (ANP) - Vier jonge mannen uit Utrecht moeten op 14 en 15 september voor de rechter verschijnen voor het verspreiden van een zogeheten 'bangalijst'. Daarop stonden namen, persoonlijke gegevens en foto's van vrouwelijke studenten, met daarbij seksuele, grove en beledigende opmerkingen. De lijst ging in maart 2024 rond op internet en in groepsapps, aldus het OM.

14 uur geleden