Maxim Februari ontvangt P.C. Hooftprijs
DEN HAAG (ANP) - Auteur Maxim Februari krijgt donderdagavond de P.C. Hooft-prijs 2020 voor beschouwend proza uitgereikt in het Haagse theater Diligentia. De prestigieuze onderscheiding werd Maxim Februari al in december vorig jaar toegekend, maar door de coronamaatregelen moest de uitreiking op zich laten wachten.
Volgens de jury werpt Februari met zijn stijl "een effectieve dam op tegen eenduidigheid, stelligheid en onwrikbaar gelijk".
De feestelijkheid kan online vanaf 20.00 uur worden gevolgd via Literatuurmuseum.nl. Abdelkaber Benali en Aldith Hunkar presenteren live een uitzending via internet met extra bijdragen van onder anderen Adelheid Roosen en Benno Baksteen. Het is voor de eerste keer dat de uitreiking van de prijs voor iedereen te volgen is.
De P.C. Hooftprijs bestaat sinds 1947 en wordt jaarlijks wisselend toegekend voor proza, essay en poëzie. Aan de prijs is een bedrag verbonden van 60.000 euro.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Hoofdredacteur Joost Niemöller gaat weg bij omroep Ongehoord Nederland. De omroep laat op de website weten dat ON! en Niemöller hebben besloten de samenwerking per direct te beëindigen.
6 minuten geledenOVERASSELT (ANP) - Een arrestatieteam van de politie heeft waarschuwingsschoten gelost in de Gelderse plaats Overasselt. Daar vond eerder in de nacht een schietpartij plaats, waarbij een dode viel en twee agenten gewond raakten.
7 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Zeker 49 opiniestukken die de afgelopen maand in een aantal grote Nederlandse dagbladen verschenen, zijn volledig door AI geschreven. Dat meldt het nieuwsplatform AI Report van techjournalist Alexander Klöpping op basis van eigen onderzoek. Het gaat om een vijfde van het aantal opiniestukken dat is onderzocht.
1 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Door een schietincident in het Gelderse Overasselt is een persoon overleden, meldt de politie. Twee politieagenten raakten gewond en zijn naar het ziekenhuis gebracht. Er zijn meerdere aanhoudingen verricht.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft vijf nieuwe plekken in Nederland aangewezen waar versneld duizenden woningen moeten komen. In delen van Deventer, Haarlem, Leeuwarden, Maastricht en Weert moeten tot en met 2035 rond de 30.000 woningen daardoor sneller af zijn, meldt woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan aan de Tweede Kamer. Met extra geld om die woningen bereikbaar te maken komt ze niet.
6 uur geledenDE BILT (ANP) - Jade Kops, de influencer die in april op 19-jarige leeftijd overleed aan kanker, krijgt een storm naar zich vernoemd. De tiende storm van het komende najaar en winter gaat Jade heten. Het KNMI heeft dat afgesproken met het Britse Met Office en het Ierse Met Éireann. Samen maken ze de jaarlijkse lijst met stormnamen voor het Noordzeegebied.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De drinkwaterbedrijven die de Maas als bron voor hun productie gebruiken, hebben het Rijk opnieuw opgeroepen om te zorgen voor betere bescherming van de waterkwaliteit. Hoewel de vereniging van rivierwaterbedrijven (RIWA) al jaren pleit voor meer internationale samenwerking en meer grip op de lozing van schadelijke stoffen in de bijna 1000 kilometer lange rivier, ziet directeur Maarten van der Ploeg weinig verbetering.
6 uur geleden