Max Verstappen tevreden na eerste testweek
BARCELONA (ANP) - Max Verstappen kijkt tevreden terug op de eerste testweek voor het nieuwe Formule 1-seizoen. De Nederlandse coureur van Red Bull reed woensdag de meeste rondes van allemaal (168) en maakte ook vrijdagochtend de meeste kilometers. "We hebben veel ronden kunnen rijden en veel data kunnen verzamelen, dat is in deze fase het belangrijkste. Rondetijden zeggen op dit moment helemaal niets", zei Verstappen, die na de lunch het stuur overdroeg aan teamgenoot Alexander Albon.
Met de betrouwbaarheid van de RB16 zit het wel goed, zo bleek tijdens de eerste testdriedaagse in Barcelona. Al stond Verstappen vrijdag wel even in de pits omdat er iets was afgebroken aan de achterkant van de auto. "Er hing ineens een wiel in de lucht, dus ja, dat merk je wel", zei de 22-jarige coureur. De monteurs van Red Bull wisten de schade snel te herstellen, waardoor Verstappen in de ochtendsessie in totaal 86 rondes kon afleggen. Zijn snelste rondje ging in 1.17,636, bijna 2 seconden langzamer dan Valtteri Bottas in de Mercedes. "We hebben ons hele testprogramma kunnen afwerken. Het was een goede eerste week."
De Limburger benadrukte later op Verstappen.nl dat de motor van zijn racewagen voldoet aan de verwachtingen. "De vooruitzichten die Honda me heeft laten zien, zijn nog altijd waargemaakt. Tot dusverre loopt de Honda-motor erg soepel en ziet het er goed uit. We hebben in Barcelona nog niet op de maximale motorstand gereden."
Verstappen had in 2019 een vierde motor nodig voor zijn bolide en kreeg daarvoor een reglementaire gridstraf. Voor het nieuwe seizoen mikt Honda op het gebruik van de drie toegestane motoren. "Vorig jaar hebben we alleen power units gewisseld als dat de prestaties bevorderde. Het waren best grote upgrades, vandaar. Dit jaar proberen we het seizoen zonder straffen door te komen."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Hans Nijland, voormalig directeur van FC Groningen, gaat aan de slag in de schaatswereld. De 66-jarige voetbalbestuurder wordt commercieel adviseur bij Team X2O Badkamers, dat vorig seizoen nog Team IKO-X2O heette. Hij moet de ploeg onder meer gaan helpen met het aantrekken van nieuwe sponsoren.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Formule 1-coureur Esteban Ocon raakt na dit seizoen zijn plek bij team Haas kwijt. Dat maakten beide partijen woensdag bekend. Het is nog niet duidelijk wie de 30-jarige Fransman opvolgt.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Casimir Schmidt (30) is opgenomen in de Nederlandse ploeg voor de WK in Rotterdam. Schmidt ontbrak deze zomer nog bij de EK in Zagreb door een blessure aan zijn linkerschouder, maar bleek tijdens de kwalificatiewedstrijden fit genoeg voor een plek in de selectie.
11 uur geledenDADFORD (ANP) - Formule 1-coureur Fernando Alonso rijdt ook volgend seizoen bij Aston Martin. De 45-jarige Spanjaard heeft zijn contract met een jaar verlengd tot eind 2027, meldt de Britse renstal. Ook zijn Canadese teamgenoot Lance Stroll verlengde zijn contract en neemt volgend jaar opnieuw plaats in de racewagen.
1 dag geledenPORTSMOUTH (ANP) - Zestienvoudig wereldkampioen darten Phil Taylor heeft zijn terugkeer in de sport aangekondigd. De 66-jarige Engelsman, bijgenaamd 'The Power', is sinds 2018 met pensioen. Hij keert in november terug bij de Modus Super Series in Portsmouth, als teamgenoot van Adrian Lewis.
1 dag geledenEDINBURGH (ANP) - Voormalig wereldkampioen Graeme Dott is dinsdag in de Schotse hoofdstad Edinburgh veroordeeld tot een celstraf van zeven jaar vanwege seksueel kindermisbruik. Dat melden Britse media waaronder de BBC. De 49-jarige Schot werd eerder schuldig bevonden aan twee gevallen van seksueel kindermisbruik tussen 1993 en 2010.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel heeft met België het doel om de Nations League te winnen. "Als je ergens aan meedoet, dan moet je ervoor gaan", zei de bondscoach van België na de nederlaag van de Rode Duivels in Brussel in de Nations League tegen het Frankrijk van bondscoach Zinédine Zidane (0-1).
1 dag geleden