Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Max Verstappen tevreden na eerste testweek

Max Verstappen tevreden na eerste testweek

BARCELONA (ANP) - Max Verstappen kijkt tevreden terug op de eerste testweek voor het nieuwe Formule 1-seizoen. De Nederlandse coureur van Red Bull reed woensdag de meeste rondes van allemaal (168) en maakte ook vrijdagochtend de meeste kilometers. "We hebben veel ronden kunnen rijden en veel data kunnen verzamelen, dat is in deze fase het belangrijkste. Rondetijden zeggen op dit moment helemaal niets", zei Verstappen, die na de lunch het stuur overdroeg aan teamgenoot Alexander Albon.

Met de betrouwbaarheid van de RB16 zit het wel goed, zo bleek tijdens de eerste testdriedaagse in Barcelona. Al stond Verstappen vrijdag wel even in de pits omdat er iets was afgebroken aan de achterkant van de auto. "Er hing ineens een wiel in de lucht, dus ja, dat merk je wel", zei de 22-jarige coureur. De monteurs van Red Bull wisten de schade snel te herstellen, waardoor Verstappen in de ochtendsessie in totaal 86 rondes kon afleggen. Zijn snelste rondje ging in 1.17,636, bijna 2 seconden langzamer dan Valtteri Bottas in de Mercedes. "We hebben ons hele testprogramma kunnen afwerken. Het was een goede eerste week."

De Limburger benadrukte later op Verstappen.nl dat de motor van zijn racewagen voldoet aan de verwachtingen. "De vooruitzichten die Honda me heeft laten zien, zijn nog altijd waargemaakt. Tot dusverre loopt de Honda-motor erg soepel en ziet het er goed uit. We hebben in Barcelona nog niet op de maximale motorstand gereden."

Verstappen had in 2019 een vierde motor nodig voor zijn bolide en kreeg daarvoor een reglementaire gridstraf. Voor het nieuwe seizoen mikt Honda op het gebruik van de drie toegestane motoren. "Vorig jaar hebben we alleen power units gewisseld als dat de prestaties bevorderde. Het waren best grote upgrades, vandaar. Dit jaar proberen we het seizoen zonder straffen door te komen."

Meer uit Sport

Zverev verslaat thuisfavoriet Shelton en wint US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zondag de US Open gewonnen. De Duitse nummer 2 van de wereldranglijst was in vier sets te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton: 6-3 7-6 (2) 5-7 6-2. Het is de tweede grandslamtitel in de carrière van Zverev, eerder dit jaar won hij zijn eerste op Roland Garros.

4 minuten geleden
Gemengde estafetteploeg 4x400 meter 3e op Ultimate Championship

BOEDAPEST (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg op de 4x400 meter gemengde estafette is op de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship als derde geëindigd. Jonas Phijffers, Lieke Klaver, Keenan Blake en Myrte van der Schoot moesten in het atletiekstadion van Boedapest de ploegen van de Verenigde Staten en Groot-Brittannië voor laten gaan.

2 uur geleden
Wielrenner Johannessen wint slotetappe Vuelta in Granada

GRANADA (ANP) - Tobias Johannessen heeft de 21e en laatste etappe van de Vuelta gewonnen. De Noor van Uno-X Mobility was de beste in een sprint van drie renners in een tumultueuze slotfase in Granada. Hij klopte de Italiaan Alessandro Romele nipt in de sprint. De Belg Ramses Debruyne werd derde. De Brit Matthew Brennan, die deze Vuelta vijf etappes won, werd vierde.

3 uur geleden
Wielrenner Mas wint Vuelta, eerste Spaanse winnaar sinds 2014

GRANADA (ANP) - Enric Mas (31) heeft zondag het eindklassement van de Vuelta gewonnen. De renner van Movistar is de eerste Spaanse winnaar sinds Alberto Contador in 2014. De periode van elf edities zonder Spaanse winnaar was de langste uit de geschiedenis van de Ronde van Spanje.

4 uur geleden
Verstappen in Madrid: geprofiteerd van de pech van anderen

MADRID (ANP) - Max Verstappen vindt de RB22 van Red Bull Racing nog niet goed genoeg om echt voor een overwinning te kunnen strijden. "De tweede plaats was het maximale resultaat. Ik had niet de snelheid van Kimi Antonelli en zeker niet van Lando Norris", zei Verstappen tijdens de persconferentie in Madrid, waar hij zondag op de Madring op de tweede plaats eindigde.

5 uur geleden
Winnaar Antonelli vindt dat zege in Madrid toebehoort aan Norris

MADRID (ANP) - Kimi Antonelli vindt dat de zege in Madrid naar Lando Norris had moeten gaan. Dat zei de 20-jarige Formule 1-coureur van Mercedes na afloop van zijn overwinning bij de Grote Prijs van Spanje. "Het was een hele moeilijke race. Het ging allemaal niet vanzelf. Het is goed om te winnen, maar ik vond dat Lando de winst verdiende", aldus Antonelli.

6 uur geleden
Verstappen vindt tweede plaats op de Madring 'ongelooflijk'

MADRID (ANP) - Max Verstappen vindt zijn tweede plaats bij de Grote Prijs van Spanje een "ongelooflijk" resultaat. "Dit is heel goed voor ons", zei Verstappen na de race op de Madring waar hij met zijn Red Bull achter de Italiaanse winnaar Kimi Antonelli eindigde en de Brit Lando Norris voor zich hield.

6 uur geleden