Max Verstappen: in 2021 er vanaf eerste race meteen bij zitten
AMSTERDAM (ANP) - Max Verstappen hoopt volgend seizoen vanaf de eerste race dichter bij Mercedes te zitten. Dat zei de Formule 1-coureur van Red Bull tijdens de voorvertoning van de documentaire die Ziggo over hem heeft gemaakt.
De Nederlander, die zondag de Grand Prix van Abu Dhabi won, zegt blij te zijn met zijn zege, maar hoopt dat het een opmaat is naar meer en dat hij er in 2021 vanaf het begin meteen bij zit. "We hebben wel vaker aan het einde van het seizoen goede wedstrijden gehad, alleen we verliezen de laatste paar jaar vaak aan het begin dan weer de aansluiting en dat moet volgend jaar natuurlijk anders", aldus Verstappen.
"We hebben natuurlijk een paar zwakheden in de auto gevonden die we dit jaar niet konden aanpassen, maar die wel voor volgend jaar worden aangepast", vervolgt hij. "Ik hoop dat we er vanaf het begin veel dichterbij zitten, dan kan je ook wat meer aanvallen. De eerste paar wedstrijden dit jaar zat je er telkens een halve seconde achter, dus dan kan je gewoon niks uitrichten."
Gehoopt op meer
Zijn vader Jos had zelf ook gehoopt op meer. "We hadden gehoopt dat hij voor het wereldkampioenschap kon vechten. Maar na een, twee wedstrijden zie je al wat een seizoen gaat brengen, en ja: het moet beter", aldus de oud-coureur bij onder meer Benetton, Arrows en Minardi tegen het ANP.
Aan Max heeft het in ieder geval niet gelegen, meent Jos. "Ik vind dat Max het ontzettend goed gedaan heeft, maar de auto moet echt wel sneller worden. Het team weet waar de zwakheden liggen en daar moet echt flink aan gewerkt worden."
Het is voor de 23-jarige Nederlander komend jaar dan ook echt erop of eronder. Max: "Komend jaar gaat de grootste kans zijn van de laatste paar jaren om er echt heel dichtbij te zitten."
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
4 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
6 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
8 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
11 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
14 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
14 uur geleden