Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Max Verstappen benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau

Max Verstappen benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau

DEN HAAG (ANP) - Max Verstappen is donderdag benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. De eerste Nederlandse wereldkampioen in de Formule 1 kreeg de koninklijke onderscheiding uitgereikt door minister Conny Helder van Sport.

"Dit is een bijzonder trots moment voor mij en komt heel onverwacht, zo vroeg in mijn carrière", aldus Verstappen. "Ik wil mijn familie en geliefden bedanken, maar ook Red Bull dat als een tweede familie voor me is. We hebben dit samen bereikt."

Volgens minister Helder is Verstappen "een grote inspiratie voor velen", zei ze bij de uitreiking. "Er komt veel meer bij kijken dan alleen talent om kampioen te worden. Vele jaren hard en lang werken, niet opgeven en doorgaan. En uiteindelijk rijd je als eerste Nederlander naar de wereldtitel Formule 1. Wat een fantastische prestatie. Je hebt Nederland hiermee ook wereldwijd op de kaart gezet."

KNAF

De Nederlandse autosportfederatie KNAF gaf Verstappen, ter ere van zijn benoeming tot Officier, het Nederlandse racelicentienummer 1 cadeau. "Te zeggen dat deze onderscheiding verdiend is, is zacht uitgedrukt", aldus interim-voorzitter Jan de Wit van de KNAF. "Wat een prestatie, wat een indrukwekkende carrière, wat een ambassadeur ben je voor ons land en onze sport. Daarom vonden we het gepast om ook een klein gebaar te maken."

Verstappen veroverde afgelopen jaar de wereldtitel in de Formule 1 na een zenuwslopend gevecht met Lewis Hamilton, dat tot de laatste ronde van de laatste race duurde. De 24-jarige Nederlander passeerde zijn Britse rivaal in de slotronde van de GP van Abu Dhabi en besliste de strijd om de titel daarmee in zijn voordeel. Verstappen gaat dit seizoen onbedreigd aan kop in het WK-klassement en koerst af op zijn tweede wereldtitel.

Komende zondag vindt in Zandvoort de Grote Prijs van Nederland plaats. Vorig jaar won Verstappen voor eigen publiek. Het GP-weekeinde in Zandvoort begint vrijdag met twee vrije trainingen, zaterdag is de kwalificatie. Verstappen debuteerde in 2015 in de Formule 1. Een jaar later won hij in Barcelona zijn eerste race. Hij was toen net overgestapt van Toro Rosso (nu AlphaTauri) naar Red Bull, de renstal waarvoor hij nu nog steeds rijdt.

Meer uit Sport

Nusser ziet 'te groot verschil' met Noorwegen op WK handbal

ROTTERDAM (ANP) - De teleurstelling was groot bij spelmaker Larissa Nusser na de grote nederlaag tegen Noorwegen in de halve finale van het WK handbal in Rotterdam. Oranje verloor met 35-25 van de viervoudig wereldkampioen en zal dus niet de finale spelen op het toernooi in eigen land. "We wisten dat dit kon gebeuren, want Noorwegen is een heel sterke ploeg. Toch hoopten we dat we een betere wedstrijd zouden spelen en meer weerstand konden bieden. Uiteindelijk is het verschil te groot", zei Nusser bij Viaplay.

2 uur geleden
Handbalsters verliezen halve finale WK van te sterk Noorwegen

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn er op het WK in eigen land niet in geslaagd de finale te halen. In een volgepakt Ahoy Rotterdam was viervoudig wereldkampioen Noorwegen in de halve finale te sterk: 25-35. Nederland kwam geen moment op voorsprong en moest als zo vaak op grote toernooien het hoofd buigen voor de Scandinavische handbalgrootmacht.

3 uur geleden
Schaatser Nuis ook in Hamar tweede achter Stolz op 1500 meter

HAMAR (ANP) - Kjeld Nuis is ook bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar op het podium geëindigd van de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen greep het zilver met een tijd van 1.44,95. Hij moest net als een week geleden in Heerenveen de ongenaakbare Jordan Stolz voor zich dulden. De Amerikaan was kort na de 500 meter ook de sterkste op de 1500 meter en won in een baanrecord van 1.44,16. De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.45,11.

3 uur geleden
Schaatser De Boo verliest onderling duel op 500 meter van Stolz

HAMAR (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft opnieuw zijn meerdere moeten erkennen in Jordan Stolz. De Amerikaan versloeg de Nederlander in een rechtstreeks duel op de 500 meter bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar. Stolz won in een baanrecord van 33,97. De Boo gaf flink toe en noteerde 34,21. Hij eindigde wel als tweede. De Pool Damian Zurek klokte met 34,42 de derde tijd. Sebas Diniz zette met 34,61 de zevende tijd neer.

4 uur geleden
Kok wint voor twaalfde keer op rij 500 meter in wereldbeker

HAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft voor de twaalfde keer op rij een wereldbekerwedstrijd op de 500 meter gewonnen. De houdster van het wereldrecord (36,09) was in het Noorse Hamar verreweg de snelste van het veld met een tijd van 37,05, een baanrecord. De Poolse Kaja Ziomek-Nogal zette de tweede tijd neer: 37,65 en de Japanse Yukino Yoshida eindigde als derde met een tijd van 37,75. Marrit Fledderus noteerde de zevende tijd met 37,92.

5 uur geleden
Zieke Verstappen feliciteert Norris via videoboodschap

TASJKENT (ANP) - Max Verstappen ontbrak tijdens het prijzengala van de internationale autosportfederatie FIA in Tasjkent (Oezbekistan). De coureur van Red Bull, die 2 punten tekortkwam voor zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1, meldde zich ziek af.

5 uur geleden
Handbalsters Duitsland verslaan Frankrijk en staan in finale WK

ROTTERDAM (ANP) - De Duitse handbalsters hebben zich geplaatst voor de finale van het WK. Duitsland versloeg regerend wereldkampioen Frankrijk in de halve finale in Rotterdam Ahoy: 29-23.

5 uur geleden