Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mavericks winnen zevende duel en bereiken Conference Finals NBA

Mavericks winnen zevende duel en bereiken Conference Finals NBA

PHOENIX (ANP) - De basketballers van Dallas Mavericks hebben zich in de play-offs van de NBA op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van de Western Conference. De Mavericks wonnen in Phoenix het beslissende zevende duel tegen Phoenix Suns met 123-90.

Het was de eerste keer in de best-of-seven-serie tussen de Mavericks en de Suns dat de bezoekende partij wist te winnen. Geen enkele wedstrijd werd met een verschil van 33 punten gewonnen.

Luka Doncic was de man van de avond in Phoenix. De 23-jarige Sloveen was in het Footprint Center goed voor 35 punten. "Ik kan de lach niet van mijn gezicht krijgen. Ik ben echt heel erg blij en vind eerlijk gezegd dat we dit verdienden", zei Doncic. Hij bezorgde de bezoekers een voortvarende start door raak te schieten bij zijn eerste drie pogingen, waarvan twee keer met een driepunter. Halverwege het duel was het al 57-27 en in het derde en vierde kwart werd het geen moment spannend meer.

Golden State Warriors

Dallas Mavericks neemt het in de finale op tegen Golden State Warriors, dat in de halve eindstrijd met 4-2 te sterk was voor Memphis Grizzlies.

In de Eastern Conference gaat de finale tussen Miami Heat en Boston Celtics. De Celtics waren regerend kampioen Milwaukee Bucks over zeven wedstrijden de baas. In het beslissende duel werd het in Boston 109-81 voor de Celtics.

Celtics

Bij de Celtics was Grant Williams van waarde met 27 punten, mede dankzij zeven driepunters. Nooit eerder was Williams zo trefzeker. De Bucks leidden na het eerste kwart nog met 26-20.

In de series stonden de Celtics geen enkele keer op voorsprong. Volgens Jayson Tatum stonden de Celtics "met de rug tegen de muur". "Zoveel pijn als het deed om de vijfde wedstrijd te verliezen, zoveel keek ik uit naar de uitdaging", aldus Tatum, goed voor 23 punten. "Ik geloofde in mezelf en dit team. Ik verwachtte zo te spelen en dit antwoord te geven."

Vorig jaar ging de eindstrijd in de NBA tussen Milwaukee Bucks en Phoenix Suns.

Meer uit Sport

Volleybalsters verslaan Turkije in drie sets in Nations League

BRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.

2 uur geleden
Visser opnieuw derde op honderd meter horden in Diamond League

ROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).

4 uur geleden
Broeders-Bol bestempelt zichzelf bij FBK Games niet als favoriet

HENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.

5 uur geleden
Qualifier Chwalińska stunt weer en bereikt finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.

6 uur geleden
Andrejeva verslaat Kostjoek en bereikt finale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.

9 uur geleden
Verstappen voorzichtig over kansen bij Grand Prix van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.

10 uur geleden
3x3-basketbalsters na twee zeges naar kwartfinales op WK

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.

1 dag geleden