Mavericks winnen zevende duel en bereiken Conference Finals NBA
PHOENIX (ANP) - De basketballers van Dallas Mavericks hebben zich in de play-offs van de NBA op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van de Western Conference. De Mavericks wonnen in Phoenix het beslissende zevende duel tegen Phoenix Suns met 123-90.
Het was de eerste keer in de best-of-seven-serie tussen de Mavericks en de Suns dat de bezoekende partij wist te winnen. Geen enkele wedstrijd werd met een verschil van 33 punten gewonnen.
Luka Doncic was de man van de avond in Phoenix. De 23-jarige Sloveen was in het Footprint Center goed voor 35 punten. "Ik kan de lach niet van mijn gezicht krijgen. Ik ben echt heel erg blij en vind eerlijk gezegd dat we dit verdienden", zei Doncic. Hij bezorgde de bezoekers een voortvarende start door raak te schieten bij zijn eerste drie pogingen, waarvan twee keer met een driepunter. Halverwege het duel was het al 57-27 en in het derde en vierde kwart werd het geen moment spannend meer.
Golden State Warriors
Dallas Mavericks neemt het in de finale op tegen Golden State Warriors, dat in de halve eindstrijd met 4-2 te sterk was voor Memphis Grizzlies.
In de Eastern Conference gaat de finale tussen Miami Heat en Boston Celtics. De Celtics waren regerend kampioen Milwaukee Bucks over zeven wedstrijden de baas. In het beslissende duel werd het in Boston 109-81 voor de Celtics.
Celtics
Bij de Celtics was Grant Williams van waarde met 27 punten, mede dankzij zeven driepunters. Nooit eerder was Williams zo trefzeker. De Bucks leidden na het eerste kwart nog met 26-20.
In de series stonden de Celtics geen enkele keer op voorsprong. Volgens Jayson Tatum stonden de Celtics "met de rug tegen de muur". "Zoveel pijn als het deed om de vijfde wedstrijd te verliezen, zoveel keek ik uit naar de uitdaging", aldus Tatum, goed voor 23 punten. "Ik geloofde in mezelf en dit team. Ik verwachtte zo te spelen en dit antwoord te geven."
Vorig jaar ging de eindstrijd in de NBA tussen Milwaukee Bucks en Phoenix Suns.
Meer uit Sport
EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vond dat Atlético Madrid dinsdag in de Champions League een verdiende zege (2-3) boekte in Eindhoven. "Het begin was voor ons, daarna namen zij het heft in handen", zei Bosz.
1 uur geledenDORTMUND (ANP) - De Noorse handbalsters hebben op het WK handbal in Duitsland en Nederland de halve finale bereikt. De Europese kampioen versloeg in Dortmund Montenegro in de kwartfinale met 32-23. Noorwegen treft in de halve finale Nederland, als de Nederlandse ploeg woensdag in de kwartfinale wint van Hongarije.
6 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Kickbokser Jamal Ben Saddik is veroordeeld tot vier jaar celstraf voor ontvoering. De correctionele rechtbank van Antwerpen vond het bewezen dat hij een voortrekkersrol speelde in de ontvoering van een havenarbeider. Drie andere verdachten kregen celstraffen van dertig maanden tot vier jaar.
10 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - Topadviseur Helmut Marko vertrekt na ruim twintig jaar bij Red Bull Racing, bevestigt het Formule 1-team van Max Verstappen. De Oostenrijkse renstal won in de tijd van Marko (82) acht wereldtitels, vier met Sebastian Vettel en vier met Verstappen, en zes constructeurstitels.
12 uur geledenBEUNINGEN (ANP) - Triatlete Rachel Klamer heeft haar loopbaan beëindigd. Dat meldt de viervoudig olympiër op haar Instagram-account. Na haar veertiende plaats op de triatlon van de Olympische Spelen van Parijs sloot ze niet uit in Los Angeles voor haar vijfde Spelen te gaan.
18 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.
1 dag geleden