Mavericks winnen zevende duel en bereiken Conference Finals NBA
PHOENIX (ANP) - De basketballers van Dallas Mavericks hebben zich in de play-offs van de NBA op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van de Western Conference. De Mavericks wonnen in Phoenix het beslissende zevende duel tegen Phoenix Suns met 123-90.
Het was de eerste keer in de best-of-seven-serie tussen de Mavericks en de Suns dat de bezoekende partij wist te winnen. Geen enkele wedstrijd werd met een verschil van 33 punten gewonnen.
Luka Doncic was de man van de avond in Phoenix. De 23-jarige Sloveen was in het Footprint Center goed voor 35 punten. "Ik kan de lach niet van mijn gezicht krijgen. Ik ben echt heel erg blij en vind eerlijk gezegd dat we dit verdienden", zei Doncic. Hij bezorgde de bezoekers een voortvarende start door raak te schieten bij zijn eerste drie pogingen, waarvan twee keer met een driepunter. Halverwege het duel was het al 57-27 en in het derde en vierde kwart werd het geen moment spannend meer.
Golden State Warriors
Dallas Mavericks neemt het in de finale op tegen Golden State Warriors, dat in de halve eindstrijd met 4-2 te sterk was voor Memphis Grizzlies.
In de Eastern Conference gaat de finale tussen Miami Heat en Boston Celtics. De Celtics waren regerend kampioen Milwaukee Bucks over zeven wedstrijden de baas. In het beslissende duel werd het in Boston 109-81 voor de Celtics.
Celtics
Bij de Celtics was Grant Williams van waarde met 27 punten, mede dankzij zeven driepunters. Nooit eerder was Williams zo trefzeker. De Bucks leidden na het eerste kwart nog met 26-20.
In de series stonden de Celtics geen enkele keer op voorsprong. Volgens Jayson Tatum stonden de Celtics "met de rug tegen de muur". "Zoveel pijn als het deed om de vijfde wedstrijd te verliezen, zoveel keek ik uit naar de uitdaging", aldus Tatum, goed voor 23 punten. "Ik geloofde in mezelf en dit team. Ik verwachtte zo te spelen en dit antwoord te geven."
Vorig jaar ging de eindstrijd in de NBA tussen Milwaukee Bucks en Phoenix Suns.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).
3 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.
16 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
23 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.
1 dag geledenINZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.
1 dag geleden