Mavericks winnen in NBA bij Lakers na driepunter in buzzer
LOS ANGELES (ANP) - De basketballers van Dallas Mavericks hebben in de NBA dankzij een driepunter tijdens de buzzer van Los Angeles Lakers gewonnen. Het werd 111-110 in LA doordat de Duitser Maxi Kleber in de slotseconde raak gooide.
Bij een achterstand van 110-108 begonnen de Mavericks aan mogelijk de laatste aanval van de avond. Bij een rake tweepunter zou het duel verlengd worden, bij een rake driepunter zouden de bezoekers een nipte zege boeken. Het werd het laatste en Kleber werd na de zomer bedolven onder zijn ploeggenoten, terwijl het publiek in LA afdroop.
"Ik heb nog nooit eerder zo'n schot gehad", zei Kleber met een brede lach. Hij had voor zijn driepunter op die avond pas voor 7 punten getekend. Kyrie Irving was aan de zijde van de Mavericks de topschutter met 38 punten. Irving keerde terug van een voetblessure. Luka Doncic ontbrak nog bij de Mavericks vanwege een beenblessure, maar hij kan vermoedelijk volgende week zijn rentree maken.
Geen LeBron James
De Lakers moesten het voor de tiende wedstrijd op een rij stellen zonder LeBron James, die hinder ondervindt van een voetblessure. Anthony Davis was met 26 punten het meest trefzeker aan de zijde van de Lakers, maar hij wist zijn ploeg net niet aan een zege te helpen.
De Mavericks staan zesde in de Western Conference, met hetzelfde winstpercentage als Golden State Warriors. De Lakers staan tiende.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
15 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.
16 uur geledenROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.
19 uur geledenBERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.
20 uur geleden