Mavericks winnen in NBA bij Lakers na driepunter in buzzer
LOS ANGELES (ANP) - De basketballers van Dallas Mavericks hebben in de NBA dankzij een driepunter tijdens de buzzer van Los Angeles Lakers gewonnen. Het werd 111-110 in LA doordat de Duitser Maxi Kleber in de slotseconde raak gooide.
Bij een achterstand van 110-108 begonnen de Mavericks aan mogelijk de laatste aanval van de avond. Bij een rake tweepunter zou het duel verlengd worden, bij een rake driepunter zouden de bezoekers een nipte zege boeken. Het werd het laatste en Kleber werd na de zomer bedolven onder zijn ploeggenoten, terwijl het publiek in LA afdroop.
"Ik heb nog nooit eerder zo'n schot gehad", zei Kleber met een brede lach. Hij had voor zijn driepunter op die avond pas voor 7 punten getekend. Kyrie Irving was aan de zijde van de Mavericks de topschutter met 38 punten. Irving keerde terug van een voetblessure. Luka Doncic ontbrak nog bij de Mavericks vanwege een beenblessure, maar hij kan vermoedelijk volgende week zijn rentree maken.
Geen LeBron James
De Lakers moesten het voor de tiende wedstrijd op een rij stellen zonder LeBron James, die hinder ondervindt van een voetblessure. Anthony Davis was met 26 punten het meest trefzeker aan de zijde van de Lakers, maar hij wist zijn ploeg net niet aan een zege te helpen.
De Mavericks staan zesde in de Western Conference, met hetzelfde winstpercentage als Golden State Warriors. De Lakers staan tiende.
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP) - Tennisster Serena Williams heeft haar tweede wedstrijd na haar rentree niet weten te winnen. De 44-jarige Amerikaanse strandde met haar Tsjechische partner Karolína Muchová in de eerste ronde van het dubbelspel op het grastoernooi van Berlijn. Het duo verloor met 6-4 6-4 van de Mexicaanse Giuliana Olmos en Erin Routliffe uit Nieuw-Zeeland.
6 uur geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol is bij haar outdoordebuut op de 800 meter in het Tsjechische Ostrava tweede geworden in een tijd van 1.57,13. De wedstrijd werd gewonnen door de Zwitserse Audrey Werro in een razendsnelle 1.54,45. Met haar tijd is Bol ruim anderhalve seconde langzamer dan het Nederlands record dat Ellen van Langen tijdens haar gouden olympische race in Barcelona in 1992 noteerde.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - De functie van chef de mission is een tijdelijke rol voor Nederlandse iconen in de sport. Dat benadrukte directeur topsport André Cats van NOC*NSF tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal. Daar werd oud-schaatsster Ireen Wüst gepresenteerd als de nieuwe chef de mission van de olympische equipe op de Zomerspelen van Los Angeles in 2028 en handbiker Jetze Plat als chef de mission van de paralympische ploeg.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Voormalig topschaatsster Ireen Wüst wil een "steun en toeverlaat" zijn voor de olympische sporters. Dat zei de meest succesvolle Nederlandse olympiër bij haar presentatie als chef de mission voor de Olympische Zomerspelen van 2028 in Los Angeles. Ze is de opvolger van oud-zwemmer Pieter van den Hoogenband.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Jetze Plat is de nieuwe chef de mission voor de Paralympische Zomerspelen van Los Angeles 2028. Dat maakte sportkoepel NOC*NSF bekend tijdens een persconferentie op sportcentrum Papendal.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Ireen Wüst is definitief de nieuwe chef de mission voor de Olympische Spelen van 2028. Dat heeft sportkoepel NOC*NSF dinsdagmiddag bekendgemaakt, nadat het al enige tijd eerder was uitgelekt. Oud-schaatsster Wüst (40) wordt de eerste vrouwelijke chef de mission en krijgt deze functie als het bevalt ook tijdens de Winterspelen van 2030.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - De zussen Venus en Serena Williams komen samen uit in het dubbelspel op Wimbledon. De veelvoudig grandslamkampioenen hebben van de organisatie een wildcard gekregen. Het toernooi begint over een kleine twee weken.
14 uur geleden