Mauritshuis komt met VR-experience over roofkunst
DEN HAAG (ANP) - Het Mauritshuis in Den Haag komt dit najaar met een tentoonstelling over roofkunst, waar de bezoeker via Virtual Reality de geschiedenis van geroofde objecten kan meemaken.
Het museum denkt in alle opzichten actueel te zijn. "Vele musea in binnen- en buitenland doen de laatste jaren onderzoek naar de herkomst van hun collecties. Het gaat hierbij om zowel kunst met een oorlogsverleden, geroofd van Joodse eigenaren, als koloniale roofkunst. Door de geschiedenis van de voorwerpen goed in kaart te brengen, kan er nagedacht worden over de toekomst van deze geroofde kunst." Het Mauritshuis heeft zelf ook nog iets extra's met het onderwerp: "De kernverzameling hing van 1795 tot 1815 in het Louvre, uit Den Haag geroofd door de Franse bezetter."
Technologiebedrijf HP Nederland gaat bijdragen aan Roofkunst - 10 verhalen. "In deze tentoonstelling vertellen tien historische (kunst)objecten het verhaal dat roofkunst van alle tijden is. HP levert voor Roofkunst workstations waarmee de bezoeker via Virtual Reality de geschiedenis van het geroofde object kan beleven." HP zal het museum vaker bijstaan in het digitaal ontsluiten van kunst, waarmee het ook hoopt andere en jonge bezoekers te trekken.
De Creative Storytelling Studio Jongsma + O'Neill geven de VR-experience in Roofkunst artistiek vorm. Welke voorwerpen worden belicht en wanneer de expo precies begint, kon het museum nog niet zeggen.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.
24 minuten geledenDOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.
29 minuten geledenGOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.
34 minuten geledenBREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.
42 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.
44 minuten geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
3 uur geleden