Mauritius legt alle sociale media stil in aanloop verkiezingen
PORT LOUIS (ANP/RTR) - De regering in Mauritius heeft alle internetproviders opgedragen in aanloop naar de verkiezingen van volgende week de toegang tot sociale media te blokkeren. Volgens premier Pravind Kumar Jugnauth van de Afrikaanse archipel vormden de onlineplatformen een gevaar voor de nationale veiligheid, nadat de afgelopen weken vele afgeluisterde gesprekken waren gelekt.
Sinds half oktober zijn zo'n twintig gesprekken met Mauritiaanse politici, journalisten, advocaten en de politie naar buiten gebracht, meldt mediawaakhond Reporters Without Borders. De politie en premier Jugnauth hebben gezegd dat die geluidsfragmenten zijn gemanipuleerd met kunstmatige intelligentie (AI).
Op 10 november zijn er parlementsverkiezingen in Mauritius en probeert Jugnauth de absolute meerderheid van zijn partij te behouden. De dag daarna kunnen de ongeveer 1,4 miljoen inwoners van de eilandengroep in de Indische Oceaan weer op sociale media.
Meer uit Buitenland
HUNTSVILLE (ANP) - In de Amerikaanse staat Texas is James Broadnax geëxecuteerd voor de dood van twee mannen bij een roofoverval in 2008. De 37-jarige man kreeg een dodelijke injectie in de gevangenis van Huntsville.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten steunen Israël na het onderscheppen van een vloot met hulpgoederen voor Gaza. Washington waarschuwt bondgenoten geen steun te geven aan wat het een "betekenisloze politieke stunt" noemt.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een mogelijk zelfmoordbriefje van zedendelinquent Jeffrey Epstein ligt al bijna zeven jaar in een rechtbank in New York, buiten het zicht van onderzoekers. Dat schrijft de krant The New York Times, die de rechter heeft gevraagd het document vrij te geven.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft in de Senaat afstand genomen van een naderende deadline voor de oorlog in het Midden-Oosten. In de wet staat dat de president vijandelijkheden na zestig dagen alleen mag voortzetten met toestemming van het Congres, maar volgens Hegseth moet de periode waarin een bestand geldt daarin niet worden meegenomen.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op het Libanese dorp Zebdine zijn zes mensen om het leven gekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Volgens het ministerie komt het totaal aantal doden dat donderdag viel door Israëlisch vuur daarmee op vijftien.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is blij dat een nieuwe persoon is gekozen om premier te worden in Irak. Hij feliciteerde de beoogde regeringschef Ali al-Zaidi en stelde een "fantastisch nieuw hoofdstuk" in het vooruitzicht in de relatie tussen de landen.
6 uur geledenVENETIË (ANP) - De jury van de Biënnale van Venetië is opgestapt. Dat gebeurde nadat onrust was ontstaan over de deelname van landen als Rusland aan de internationale kunsttentoonstelling.
8 uur geleden