Mauresmo biedt excuses aan na opmerkingen over tennissters
PARIJS (ANP) - Amélie Mauresmo, toernooidirecteur van Roland Garros, heeft haar excuses aangeboden aan de vrouwelijke deelnemers in Parijs. De oud-tennisster deed dat nadat ze eerder deze week had gezegd dat wedstrijden in het mannentoernooi aantrekkelijker zijn om naar te kijken dan wedstrijden uit het vrouwentoernooi. Dat zei ze toen ze een vraag kreeg waarom de vrouwen in anderhalve week tijd slechts één keer de avondpartij speelden op het Court Philippe Chatrier.
"Ten eerste zijn de opmerkingen die ik maakte uit de context gehaald", aldus Mauresmo, voormalig grandslamkampioene. "En ik wil sorry zeggen tegen de speelsters die een slecht gevoel hebben overgehouden aan wat ik zei. Ik denk dat de mensen die mij kennen, zowel op als naast de baan, weten dat ik gedurende mijn gehele carrière juist enorm heb gevochten voor gelijke rechten voor tennissers en tennissters."
Mauresmo zegt nu dat er voor de late avondwedstrijden bijna altijd wordt gekozen voor een wedstrijd uit het mannentoernooi, omdat die langer duurt. Mannen moeten drie sets winnen voor de zege, vrouwen twee. "Daarom is dit het eerlijkste voor de mensen die een kaartje hebben gekocht voor de avond. Voor volgend jaar is het misschien een idee om twee wedstrijden in te plannen in de avond, bijvoorbeeld een wedstrijd uit het vrouwentoernooi in combinatie met een wedstrijd uit het dubbelspel."
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.
40 minuten geledenNICE (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de Franse etappekoers Parijs-Nice gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike zag zijn leidende positie niet meer in gevaar komen in de slotetappe met start en finish in Nice. Hij moest na 129 kilometer de ritzege laten aan de Fransman Lenny Martinez van Bahrain-Victorious en eindigde als tweede.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft ook zichzelf verrast op de Paralympische Spelen in Cortina d'Ampezzo. Hij veroverde zondag op de slalom zijn derde gouden medaille, na de titels op de super-G en de supercombinatie. "Echt bizar, ik win in meer dan de helft van de wedstrijden waaraan ik meedoe goud en de concurrentie is zo groot", vertelde hij aan het ANP.
3 uur geledenSAN BENEDETTO (ANP) - Jonathan Milan heeft de zevende en laatste etappe van de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico gewonnen. De Italiaan was de snelste in een massasprint van een rit over 142 kilometer van Civitanova Marche naar San Benedetto del Tronto.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft op de slotdag van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina zijn derde gouden paralympische medaille behaald. De Nederlander won na de super-G en de supercombinatie ook de slalom.
5 uur geledenÅRE (ANP) - De Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin heeft haar eerste zege geboekt als olympisch kampioene op de slalom. Ze was de snelste in de wereldbeker in het Zweedse Åre en schreef haar 109e wereldbekerzege bij op haar erelijst.
5 uur geledenMADRID (ANP) - De MotoGP heeft de Grote Prijs van Qatar uitgesteld vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De race stond gepland voor 12 april, maar is nu verzet naar 8 november, meldde rechtenhouder Dorna.
7 uur geleden