Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Matthijs van Nieuwkerk mag Ere Zilveren Nipkowschijf houden

Matthijs van Nieuwkerk mag Ere Zilveren Nipkowschijf houden

HILVERSUM (ANP) - Matthijs van Nieuwkerk hoeft niet te vrezen dat de Stichting Nipkow zijn Ere Zilveren Nipkowschijf, een belangrijke televisieprijs, van hem afneemt. Dat laat de Stichting Nipkow desgevraagd weten.

"Eens gegeven, blijft gegeven, is ons motto", aldus een woordvoerder. "Het huidige bestuur van de Stichting Nipkow heeft overlegd en blijft unaniem achter het besluit staan van de jury van 2020 om de Ere Zilveren Nipkowschijf toe te kennen aan Matthijs van Nieuwkerk", luidt het statement van de stichting.

Naast de ereprijs voor Van Nieuwkerk won De Wereld Draait Door de Zilveren Nipkowschijf in 2011. Vijf jaar eerder had het programma al eens een "eervolle vermelding" gekregen.

Onderzoek Volkskrant

De Volkskrant publiceerde vrijdag een uitgebreid artikel over de "grensoverschrijdende" werkwijze van Van Nieuwkerk en de sfeer achter de schermen bij De Wereld Draait Door (DWDD). De krant sprak tientallen medewerkers van het programma. Het ging volgens hen om "extreme woede-uitbarstingen en publieke vernederingen". Tientallen mensen vielen ziek uit vanwege de werkomstandigheden.

Van Nieuwkerk, lange tijd een van de meest beeldbepalende en best verdienende presentatoren bij de NPO, liet maandag aan het ANP weten de samenwerking met BNNVARA te verbreken. "Het feit dat mijn werkgever openlijk twijfelt aan mijn oprechtheid, maakt een verdere samenwerking onmogelijk", stelde hij.

Meer uit Binnenland

COA haalt ultimatum Hardenberg niet, betaalt dinsdag dwangsom

HARDENBERG (ANP) - Opvangorgaan COA is er niet in geslaagd de asielopvanglocaties in Hardenberg leeg te krijgen en zal dinsdag daarom de eerste dwangsom moeten betalen die de gemeente heeft opgelegd. Dat laat een COA-woordvoerder weten. Aan het eind van de maandag zijn er nog 427 mensen in de opvang aan de Jachthuisweg en vijf in de noodlocatie Loozen.

20 minuten geleden
In Heemstede opgepakte jongens verdacht voorbereiden explosie

HAARLEM (ANP) - De jongens van 14 en 17 jaar die in de nacht van donderdag op vrijdag werden opgepakt in Heemstede worden verdacht van het voorbereiden van een explosie of brand te stichten met een terroristisch oogmerk. Dat meldt het Openbaar Ministerie Noord-Holland.

32 minuten geleden
PowNed: De Wild tijdelijk afwezig op Radio 2, Eddy Keur vervangt

HILVERSUM (ANP) - NPO Radio 2-dj Ruud de Wild is de komende week niet te horen op NPO Radio 2. Dat heeft omroep PowNed maandag laten weten. "Naar verwachting zal hij volgende week maandag zijn werkzaamheden weer oppakken", aldus een verklaring van de omroep. Eddy Keur vervangt hem de komende dagen.

1 uur geleden
Verdachte doodschieten Önal in Rijswijk opgepakt in Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Een 34-jarige Turkse man zonder vaste woon- of verblijfplaats die verdacht wordt van de moord op de 41-jarige Cemil Önal in Rijswijk is in Frankrijk gearresteerd. Het Openbaar Ministerie denkt dat hij de schutter is. De man werd in Frankrijk opgepakt voor verboden wapenbezit. Het OM had Frankrijk via een Europees aanhoudingsbevel verzocht de man aan te houden voor de zaak in Rijswijk.

1 uur geleden
Schiphol-uitspraak heeft nu geen gevolgen voor aantal vluchten

DEN HAAG (ANP) - Het maximumaantal vluchten van en naar Schiphol is vooralsnog niet veranderd nadat de Raad van State regels daarover schrapte. De luchtvaartautoriteit van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) valt terug op de gedoogsituatie die eerder ook gold, meldt een woordvoerder na vragen van het ANP.

1 uur geleden
Politie krijgt 150 tips over explosie bij joodse school Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft meer dan 150 tips ontvangen over de explosie bij een joodse school in Amsterdam. Vorige week toonde zij bewakingsbeelden van twee verdachten van de aanslag, die plaatsvond in de nacht van vrijdag 13 op zaterdag 14 maart.

1 uur geleden
Defensie vindt 400 miljoen euro voor steun Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie haalt 400 miljoen euro naar voren om ook dit jaar Oekraïne weer 3 miljard aan militaire steun te kunnen geven. Een ingewijde bevestigt maandag berichtgeving van De Telegraaf over de kasschuif.

2 uur geleden