Matthijs van Nieuwkerk gaat programma's maken voor RTL en Videoland
HILVERSUM (ANP) - Matthijs van Nieuwkerk gaat programma's maken voor RTL en Videoland. De presentator is vanaf het voorjaar van 2024 te zien met een wekelijks, actueel programma vol muziek op de zondagavond bij RTL 4. Daarnaast wordt gesproken over andere, nieuw te ontwikkelen programma's voor RTL en Videoland.
Het AD bracht het nieuws van de overstap donderdagavond al op basis van bronnen. Het gaat om een contract van vier jaar. Van Nieuwkerk raakte vorig jaar in opspraak nadat de Volkskrant een onderzoek had gepubliceerd naar de werkcultuur achter de schermen bij 'zijn' programma De Wereld Draait Door. De krant sprak tientallen medewerkers, die spraken van onder meer "extreme woede-uitbarstingen en publieke vernederingen".
De presentator stopte in november vorig jaar bij BNNVARA. De commissie-Van Rijn (Onderzoekscommissie Gedrag en Cultuur Omroepen, OGCO) doet, mede naar aanleiding van de publicaties in de Volkskrant, al een jaar onderzoek naar de werkcultuur bij de NPO. Ook het gedrag van Van Nieuwkerk bij DWDD wordt meegenomen in dat onderzoek. De commissie heeft niet de werkcultuur bij de commerciƫle zenders onderzocht.
Resultaten
De resultaten van dat onderzoek worden naar verwachting eind januari gepresenteerd. De NPO heeft al gezegd dat zij pas na het onderzoek wilde nadenken over een eventuele terugkeer van de presentator op televisie.
RTL beklemtoont dat "Van Nieuwkerk zijn volledige medewerking heeft verleend" aan de commissie. "Matthijs heeft een periode van reflectie achter de rug en zich daarover open en eerlijk uitgesproken in NRC", stelt RTL-baas Peter van der Vorst. "Nu ook de betrokkenen zijn gehoord en het onderzoek van de OGCO zo goed als klaar is, vinden wij dat Matthijs in het nieuwe jaar kan terugkeren op televisie. Omdat de open en goede gesprekken met hem reeds hebben geleid tot een overeenkomst, en de presentatie van het onderzoek onlangs weer is uitgesteld, willen we niet langer wachten met het bekendmaken ervan."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Steeds meer gemeenten ontwikkelen eigen hitteplannen, met maatregelen om kwetsbare mensen te beschermen tegen de gevolgen van hoge temperaturen. Het Rode Kruis en het Klimaatverbond becijferen dat het aantal gemeenten dat een hitteplan heeft, of aan het maken is, afgelopen jaar is gestegen van 90 naar 128. Ze noemen dat "een stap in de goede richting", maar vinden dat iedere gemeente zo'n plan zou moeten hebben.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kinderen vanaf 10 jaar oud kunnen vanaf dinsdag met hun smartphone betalen bij de jongerenbank van ABN AMRO. Die bank, BUUT, is naar eigen zeggen de eerste in Nederland die jongeren onder de 16 jaar betalingen laat doen via hun mobiel. Daarmee wil BUUT jongeren onder begeleiding van hun ouders leren bewuster met hun uitgaven om te gaan.
3 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink noemt het "goed nieuws" dat er in de Europese Unie een onderhandelingsakkoord is om asielzoekers die niet mogen blijven terug te sturen. Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie bereikten maandagavond een akkoord over een nieuwe terugkeerregeling.
9 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.
10 uur geledenZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.
14 uur geleden