Matthews wint voor de derde keer wielerkoers Grand Prix de Québec
QUÉBEC (ANP) - De eendaagse wielerkoers Grand Prix de Québec is gewonnen door Michael Matthews. De Australische renner van Jayco-AlUla bleef in de sprint van een uitgedund groepje de Eritreeër Biniam Girmay en de Fransman Rudy Molard voor. De Nederlander Bauke Mollema werd zesde. De 33-jarige Matthews schreef de wedstrijd in 2018 en 2019 ook al op zijn naam.
Tour de France-winnaar Tadej Pogacar maakte in Canada zijn rentree na een rustpauze. De renner van UAE Emirates eindigde na een boeiend slot als zevende. Hij neemt ter voorbereiding op de WK wielrennen in Zürich zondag ook deel aan de GP Montreal.
De Grand Prix de Québec bestond uit zestien rondes van 12,6 kilometers met een lastig slot op de Grande Allée. Pogacar sprong in de laatste kilometers weg, maar zat gevangen tussen drie Lotto Dstny-renners: Arnaud De Lie (winnaar van vorig jaar), Maxim Van Gils en Jenno Berckmoes.
Het uitgedunde peloton vond de aansluiting, waarna Tiesj Benoot van Visma - Lease a Bike als een van de eersten de sprint aanging. Hij werd onder anderen voorbijgestoken door Matthews, die bij het passeren van de meet drie vingers opstak, ten teken van zijn drie overwinningen in Québec. Benoot werd uiteindelijk vierde.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.
1 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.
6 uur geledenL'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.
7 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
1 dag geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
1 dag geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
1 dag geleden