Matthews wint voor de derde keer wielerkoers Grand Prix de Québec
QUÉBEC (ANP) - De eendaagse wielerkoers Grand Prix de Québec is gewonnen door Michael Matthews. De Australische renner van Jayco-AlUla bleef in de sprint van een uitgedund groepje de Eritreeër Biniam Girmay en de Fransman Rudy Molard voor. De Nederlander Bauke Mollema werd zesde. De 33-jarige Matthews schreef de wedstrijd in 2018 en 2019 ook al op zijn naam.
Tour de France-winnaar Tadej Pogacar maakte in Canada zijn rentree na een rustpauze. De renner van UAE Emirates eindigde na een boeiend slot als zevende. Hij neemt ter voorbereiding op de WK wielrennen in Zürich zondag ook deel aan de GP Montreal.
De Grand Prix de Québec bestond uit zestien rondes van 12,6 kilometers met een lastig slot op de Grande Allée. Pogacar sprong in de laatste kilometers weg, maar zat gevangen tussen drie Lotto Dstny-renners: Arnaud De Lie (winnaar van vorig jaar), Maxim Van Gils en Jenno Berckmoes.
Het uitgedunde peloton vond de aansluiting, waarna Tiesj Benoot van Visma - Lease a Bike als een van de eersten de sprint aanging. Hij werd onder anderen voorbijgestoken door Matthews, die bij het passeren van de meet drie vingers opstak, ten teken van zijn drie overwinningen in Québec. Benoot werd uiteindelijk vierde.
Meer uit Sport
DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
1 uur geledenBOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.
4 uur geledenLUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.
16 uur geledenMONACO (ANP) - Femke Bol heeft naast de prijs voor beste atlete van de wereld gegrepen. De Nederlandse atlete zag de titel in de categorie baanatleten tijdens het jaarlijkse gala in Monaco gaan naar de Amerikaanse Sydney McLaughlin-Levrone, de andere finaliste in deze categorie bij de verkiezing.
16 uur geleden