Matthews wint voor de derde keer wielerkoers Grand Prix de Québec
QUÉBEC (ANP) - De eendaagse wielerkoers Grand Prix de Québec is gewonnen door Michael Matthews. De Australische renner van Jayco-AlUla bleef in de sprint van een uitgedund groepje de Eritreeër Biniam Girmay en de Fransman Rudy Molard voor. De Nederlander Bauke Mollema werd zesde. De 33-jarige Matthews schreef de wedstrijd in 2018 en 2019 ook al op zijn naam.
Tour de France-winnaar Tadej Pogacar maakte in Canada zijn rentree na een rustpauze. De renner van UAE Emirates eindigde na een boeiend slot als zevende. Hij neemt ter voorbereiding op de WK wielrennen in Zürich zondag ook deel aan de GP Montreal.
De Grand Prix de Québec bestond uit zestien rondes van 12,6 kilometers met een lastig slot op de Grande Allée. Pogacar sprong in de laatste kilometers weg, maar zat gevangen tussen drie Lotto Dstny-renners: Arnaud De Lie (winnaar van vorig jaar), Maxim Van Gils en Jenno Berckmoes.
Het uitgedunde peloton vond de aansluiting, waarna Tiesj Benoot van Visma - Lease a Bike als een van de eersten de sprint aanging. Hij werd onder anderen voorbijgestoken door Matthews, die bij het passeren van de meet drie vingers opstak, ten teken van zijn drie overwinningen in Québec. Benoot werd uiteindelijk vierde.
Meer uit Sport
MILTON KEYNES/WOKING (ANP/RTR) - Max Verstappen dreigt na 2027 zijn race-engineer Gianpiero Lambiase bij Red Bull kwijt te raken. De 45-jarige Italiaan maakt na volgend seizoen de overstap naar McLaren, zoals Dagblad De Limburger en De Telegraaf eerder berichtten. Ook de BBC en persbureau Reuters bevestigen de overgang op basis van bronnen.
1 uur geledenROUBAIX (ANP) - Marianne Vos gaat zondag van start in Parijs-Roubaix. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op de eigen site. De 38-jarige renster miste afgelopen zondag de Ronde van Vlaanderen vanwege het overlijden van haar vader. Ook liet ze eerder Milaan-Sanremo schieten toen haar vader ernstig ziek was.
1 uur geledenBASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
19 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
20 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
21 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
1 dag geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
1 dag geleden