Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Matthäus: Duitse voetballers worden op WK afgeleid door randzaken

Matthäus: Duitse voetballers worden op WK afgeleid door randzaken

AL RAYYAN (ANP) - De Duitse voetballers worden op het WK volgens oud-international Lothar Matthäus afgeleid door randzaken. De 61-jarige Matthäus, die met West-Duitsland in 1990 de wereldtitel veroverde, ziet de discussies over onder meer de mensenrechten in Qatar en de OneLove-aanvoerdersband als mogelijke oorzaak voor de verrassende nederlaag in de groepswedstrijd tegen Japan (1-2).

"Al die discussies over mensenrechten, de aanvoerdersband, wel of geen bier voor de fans; dat laat de spelers niet onberoerd", zei Matthäus bij tv-zender RTL, waarvoor hij werkt als voetbalanalyticus. "Een statement maken is goed. Maar de spelers zijn op het WK om te voetballen en om Duitsland op het veld te vertegenwoordigen. Ook binnen de selectie is veel gesproken over zulke zaken en over hoe de spelers een boodschap kunnen afgeven. De concentratie neemt daardoor automatisch af."

De Duitse doelman Manuel Neuer zou net als de captains van zes andere WK-deelnemers een band met daarop het OneLove-logo dragen. De FIFA liet de landen maandag, enkele uren voordat Engeland als eerste met die band zou spelen, echter weten dat de aanvoerders in dat geval direct een gele kaart krijgen. De zeven Europese landen besloten vanwege die dreigende sanctie af te zien van de actie. Ook Oranje-captain Virgil van Dijk was van plan de OneLove-band te dragen.

De Duitse spelers protesteerden voor de aftrap van de wedstrijd tegen Japan tegen het standpunt van de FIFA. Ze hielden allemaal hun hand voor hun mond toen ze poseerden voor de elftalfoto.

Meer uit Voetbal

Juventus boekt ook ruime overwinning op Cremonese

TURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.

5 uur geleden
Slot bereikt met Liverpool vierde ronde FA Cup, Frimpong scoort

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.

5 uur geleden
Botman verlengt contract bij Newcastle United tot 2030

NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.

8 uur geleden
FC Barcelona versterkt zich met Portugese verdediger Cancelo

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met João Cancelo. De koploper uit de Spaanse voetbalcompetitie neemt de 31-jarige Portugese vleugelverdediger op huurbasis over van de Saudische club Al-Hilal. Cancelo wordt dinsdag gepresenteerd, meldt FC Barcelona.

8 uur geleden
Real Madrid neemt per direct afscheid van trainer Xabi Alonso

MADRID (ANP/AFP) - Xabi Alonso is niet langer trainer van Real Madrid. De Spaanse topclub meldt dat de voormalige middenvelder de club "in onderling overleg" verlaat.

9 uur geleden
FC Twente met teruggekeerde Zerrouki naar FC Utrecht

ENSCHEDE (ANP) - Ramiz Zerrouki maakt dinsdag weer deel uit van de selectie van FC Twente, dat in de achtste finales van de KNVB-beker op bezoek gaat bij FC Utrecht. De middenvelder werd zaterdag met Algerije uitgeschakeld op de Afrika Cup.

10 uur geleden
Grim maakt het seizoen af als hoofdtrainer van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Fred Grim maakt het seizoen af als hoofdtrainer van Ajax. De interim-coach en de directie van de club hebben dat met elkaar afgesproken, zo weten bronnen bij de club uit de hoofdstad.

10 uur geleden