Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Matthäus: Duitse voetballers worden op WK afgeleid door randzaken

Matthäus: Duitse voetballers worden op WK afgeleid door randzaken

AL RAYYAN (ANP) - De Duitse voetballers worden op het WK volgens oud-international Lothar Matthäus afgeleid door randzaken. De 61-jarige Matthäus, die met West-Duitsland in 1990 de wereldtitel veroverde, ziet de discussies over onder meer de mensenrechten in Qatar en de OneLove-aanvoerdersband als mogelijke oorzaak voor de verrassende nederlaag in de groepswedstrijd tegen Japan (1-2).

"Al die discussies over mensenrechten, de aanvoerdersband, wel of geen bier voor de fans; dat laat de spelers niet onberoerd", zei Matthäus bij tv-zender RTL, waarvoor hij werkt als voetbalanalyticus. "Een statement maken is goed. Maar de spelers zijn op het WK om te voetballen en om Duitsland op het veld te vertegenwoordigen. Ook binnen de selectie is veel gesproken over zulke zaken en over hoe de spelers een boodschap kunnen afgeven. De concentratie neemt daardoor automatisch af."

De Duitse doelman Manuel Neuer zou net als de captains van zes andere WK-deelnemers een band met daarop het OneLove-logo dragen. De FIFA liet de landen maandag, enkele uren voordat Engeland als eerste met die band zou spelen, echter weten dat de aanvoerders in dat geval direct een gele kaart krijgen. De zeven Europese landen besloten vanwege die dreigende sanctie af te zien van de actie. Ook Oranje-captain Virgil van Dijk was van plan de OneLove-band te dragen.

De Duitse spelers protesteerden voor de aftrap van de wedstrijd tegen Japan tegen het standpunt van de FIFA. Ze hielden allemaal hun hand voor hun mond toen ze poseerden voor de elftalfoto.

Meer uit Voetbal

Ajax verslaat Qarabag met veel andere spelers en is van 'nul' af

BAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).

1 uur geleden
Ajax pakt bij Qarabag eerste punten in Champions League

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste punten in de Champions League binnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg Qarabag in Bakoe (2-4), de hoofdstad van Azerbeidzjan.

1 uur geleden
Feyenoord-aanvoerder Steijn met blessure zes weken aan de kant

BOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.

2 uur geleden
Ajax-trainer Grim bestraft 'laatkomer' Bounida

BAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.

2 uur geleden
Ajax begint met tieners Steur, Mokio en Bouwman tegen Qarabag

BAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.

4 uur geleden
FC Utrecht ziet met Ohio nog een spits uitvallen

UTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.

5 uur geleden
Hänni bij RB Leipzig eerste vrouwelijke baas in de Bundesliga

LEIPZIG (ANP/DPA) - Tatjana Hänni is benoemd tot algemeen directeur bij de Duitse voetbalclub RB Leipzig. Ze is de eerste vrouw bij een Bundesliga-club die een dergelijke positie vervult. Hänni is de opvolgster van Oliver Mintzlaff, die drie jaar geleden vertrok. Sindsdien was de positie vacant.

11 uur geleden