Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Matthäus: Duitse voetballers worden op WK afgeleid door randzaken

Matthäus: Duitse voetballers worden op WK afgeleid door randzaken

AL RAYYAN (ANP) - De Duitse voetballers worden op het WK volgens oud-international Lothar Matthäus afgeleid door randzaken. De 61-jarige Matthäus, die met West-Duitsland in 1990 de wereldtitel veroverde, ziet de discussies over onder meer de mensenrechten in Qatar en de OneLove-aanvoerdersband als mogelijke oorzaak voor de verrassende nederlaag in de groepswedstrijd tegen Japan (1-2).

"Al die discussies over mensenrechten, de aanvoerdersband, wel of geen bier voor de fans; dat laat de spelers niet onberoerd", zei Matthäus bij tv-zender RTL, waarvoor hij werkt als voetbalanalyticus. "Een statement maken is goed. Maar de spelers zijn op het WK om te voetballen en om Duitsland op het veld te vertegenwoordigen. Ook binnen de selectie is veel gesproken over zulke zaken en over hoe de spelers een boodschap kunnen afgeven. De concentratie neemt daardoor automatisch af."

De Duitse doelman Manuel Neuer zou net als de captains van zes andere WK-deelnemers een band met daarop het OneLove-logo dragen. De FIFA liet de landen maandag, enkele uren voordat Engeland als eerste met die band zou spelen, echter weten dat de aanvoerders in dat geval direct een gele kaart krijgen. De zeven Europese landen besloten vanwege die dreigende sanctie af te zien van de actie. Ook Oranje-captain Virgil van Dijk was van plan de OneLove-band te dragen.

De Duitse spelers protesteerden voor de aftrap van de wedstrijd tegen Japan tegen het standpunt van de FIFA. Ze hielden allemaal hun hand voor hun mond toen ze poseerden voor de elftalfoto.

Meer uit Voetbal

Bodø/Glimt blijft verrassen en klopt Sporting Portugal ruim

BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.

12 uur geleden
Titelhouder PSG verslaat Chelsea in Parijs met 5-2

PARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.

12 uur geleden
Valverde leidt Real Madrid met hattrick langs Manchester City

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.

12 uur geleden
Strafproces over dood Maradona pas half april heropend

SAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.

13 uur geleden
Arsenal ontsnapt bij Leverkusen na rake strafschop Havertz

LEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.

14 uur geleden
Iraanse minister van Sport sluit deelname WK voetbal in VS uit

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.

1 dag geleden
Tottenham-coach Tudor achtte vroege keeperswissel noodzakelijk

MADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.

1 dag geleden