Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Matla bezorgt hockeysters Den Bosch 21e landstitel

Matla bezorgt hockeysters Den Bosch 21e landstitel

DEN BOSCH (ANP) - Frédérique Matla heeft de hockeysters van Den Bosch aan de 21e landstitel geholpen. De topschutter schoot een halve minuut voor het einde van het derde duel met SCHC raak uit een strafcorner. Daarmee werd het 2-1 voor de thuisploeg en was de tweestrijd beslist.

SCHC, dat nog nooit kampioen werd, had door zaterdag te winnen bij Den Bosch (0-1) een derde duel afgedwongen. De eerste wedstrijd was door Den Bosch in Bilthoven met 3-1 gewonnen. Beide teams troffen elkaar twee keer eerder in de play-offs om de landstitel, voor het laatst in 2015. Toen klaarde Den Bosch de klus telkens in twee keer.

SCHC, dat zaterdag won door een benutte strafcorner van Yibbi Jansen, kwam ook nu op voorsprong. In het eerste kwart schoot Ginella Zerbo na een afgeslagen strafcorner van dichtbij raak. In het vervolg slaagde Matla er maar niet in SCHC-doelvrouw Alexandra Heerbaart te passeren. In het derde kwart werd het wel gelijk via Pleun van der Plas.

Kort voor tijd miste Matla nog uit een strafcorner, niet veel later was het dan toch raak en kon het feest in Den Bosch alsnog beginnen. Het was tevens het afscheid van drie vaste waarden: Lidewij Welten, Margot van Geffen en Marloes Keetels. "Deze is ook voor hen, ze hebben heel veel gedaan voor hockeyend Nederland", zei Matla bij de NOS. Welten vertrekt naar Kampong, Van Geffen naar HGC terwijl Keetels stopt.

"We zijn supertrots op deze titel, de ontlading was supergroot", keek Matla terug. "We moesten vandaag een tandje erbij zetten. Het is spannend geweest. Ik heb het publiek hier nog nooit zo uitgelaten gezien."

Meer uit Sport

Hoolwerf moet bij EK genoegen nemen met zilver op massastart

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.

12 uur geleden
Del Grosso opnieuw Nederlands kampioen veldrijden

HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.

13 uur geleden
Bobsleeërs in viermansbob dertiende in St. Moritz

ST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.

13 uur geleden
Schaatsster Hoogendoorn pakt EK-zilver op 1000 meter

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.

14 uur geleden
Poolse tennissers winnen voor het eerst United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.

15 uur geleden
Atlete Brinkman derde bij rentree in halve marathon Egmond

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.

15 uur geleden
Tennisster Sabalenka toont vorm met nieuwe titel in Brisbane

BRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.

20 uur geleden