Matla, Albers en Brinkman kandidaat beste hockeyer van de wereld
LAUSANNE (ANP) - Internationals Frédérique Matla en Felice Albers staan op de shortlist van vijf hockeysters die kans maken op de prijs voor beste speelster van de wereld. Ze maakten deel uit van het team dat afgelopen zomer de wereldtitel veroverde. Bij de mannen is aanvoerder Thierry Brinkman een van de vijf hockeyers op de shortlist.
Er is ook een verkiezing voor beste keeper van de wereld in 2022. Pirmin Blaak (mannen) en Josine Koning (vrouwen) zijn genomineerd.
De internationale hockeyfederatie FIH maakte de genomineerden bekend, op wie vanaf dinsdag via internet kan worden gestemd. Een groep van deskundigen bepaalt voor 40 procent de keuze. De overige 60 procent komt van coaches en aanvoerders van de nationale ploegen, andere spelers, fans en media. De winnaars worden begin oktober bekend.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
8 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
10 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
12 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
15 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
18 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
18 uur geleden