Matige start Besseling in golftoernooi Dubai
DUBAI (ANP) - Golfer Wil Besseling is matig begonnen in het Golf in Dubai Championship, het toernooi waarin hij een startbewijs voor het lucratieve eindejaarstoernooi in het Arabische emiraat later deze maand wil bemachtigen. De Noord-Hollander kwam in de eerste ronde op de Jumeirah Golf Estates tot een score van 73 slagen, 1 boven par. Het bracht hem in de tussenstand op de 85e plaats.
Besseling is eigenlijk speler van de Challenge Tour, maar kon door de coronapandemie dit jaar in tal van toernooien van de Europese Tour spelen. Hij deed dat zo goed, dat nu deelname aan het Tour Championship in Dubai lonkt. De beste zestig spelers op de ranglijst van de Europese Tour mogen meedoen en spelen om 8 miljoen dollar prijzengeld. Besseling staat 64e.
Met onder meer een dubbel bogey en een bogey maakte de 34-jarige Nederlander in Dubai een stroeve start. Besseling staat al twaalf slagen achter op de leider. De Engelsman Andy Sullivan noteerde elf birdies en kwam uit op een bijzonder lage 61 (-11).
Joost Luiten is de andere Nederlander die jacht maakt op het begeerde ticket voor het eindejaarstoernooi in Dubai. De zesvoudig winnaar op de Europese Tour speelt deze week het Zuid-Afrikaans Open, zijn laatste kans om voor de elfde keer op rij mee te doen aan het Tour Championship.
Luiten staat er beduidend minder goed voor dan Besseling. De geboren Bleiswijker bezet door veel tegenvallende optredens dit jaar de 78e plaats op de ranglijst van de Europese Tour. Hij heeft op het toernooi dan donderdag begint op de Gary Player Country Club in Sun City waarschijnlijk een plek in de top vier nodig. "Ik ben niet iemand die gaat uitrekenen welke positie ik precies nodig heb, ik begin dit toernooi gewoon zoals ik ieder toernooi begin, met het doel te winnen, dan komt de rest vanzelf goed", schrijft Luiten op zijn website.
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - Brons is ook een medaille en Lieke Klaver was er best wel een beetje blij mee, maar de Nederlandse sprintvedette mopperde flink na de finale van de 400 meter op de EK atletiek in Birmingham. "Mijn tijd was slecht, mijn race was raar. Ik werd afgeleid door de wind. Normaal heb ik daar geen probleem mee, maar er stond zoveel wind in het stadion, dat ik helemaal geen gevoel had voor tempo. Ik had geen idee of ik hard of langzaam ging", zei ze na afloop.
7 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Stefan Nillessen voelde zich de 'underdog' in de finale van de 1500 meter op de EK atletiek in Birmingham. De 23-jarige Groesbeker verraste dan ook zichzelf door het goud te veroveren. Met een indrukwekkende eindsprint liep hij zijn concurrenten voorbij. "Het was een heerlijk gevoel om zo makkelijk lopers in te halen. Het geeft zoveel energie, dan ruik je bloed en wil je maar één ding: gaan!", zei hij na de race in het Alexander Stadium.
9 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Emma Oosterwegel kon amper geloven dat ze zilver had gewonnen op de zevenkamp bij de EK atletiek in Birmingham. "Dit betekent heel veel. Het was een spannende meerkamp en ik was zo zenuwachtig dat ik twee nachten niet heb kunnen slapen, omdat ik wist dat ik een medaillekandidate was. Ik wilde het zo goed doen", zei ze na afloop.
9 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De Nederlandse sprinters op de 4x100 meter estafette hebben op de EK atletiek in Birmingham net geen medaille kunnen winnen. Daniljo Vriendwijk, Jozuah Revierre, Xavi Mo-Ajok en Elvis Afrifa liepen ondanks vlotlopende wissels naar de vierde plaats in 38,98. Groot-Brittannië won het goud in 38,45, Duitsland behaalde het zilver in 38,64 en België pakte het brons in 38,70.
9 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Stefan Nillessen heeft voor een enorme stunt gezorgd op de EK atletiek in Birmingham door naar het goud te lopen.
10 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Mike Foppen heeft de 10.000 meter op de EK atletiek in Birmingham niet afgemaakt. De atleet uit Nijmegen, die zichzelf kansen op een medaille toedichtte, stapte uit na ongeveer 6000 meter. Hij liep op dat moment nog mee in de kopgroep. Het was onduidelijk wat er aan de hand was.
11 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Lieke Klaver heeft brons veroverd op de 400 meter bij de EK atletiek in Birmingham. De Nederlandse topatlete was in de finale niet in staat tot een stunt. De Noorse Henriette Jæger won het goud in 49,04 seconden, de Poolse Natalia Bukowiecka rende naar het zilver in 50,04. Klaver klokte 50,15.
11 uur geleden