Matige start Besseling in golftoernooi Dubai
DUBAI (ANP) - Golfer Wil Besseling is matig begonnen in het Golf in Dubai Championship, het toernooi waarin hij een startbewijs voor het lucratieve eindejaarstoernooi in het Arabische emiraat later deze maand wil bemachtigen. De Noord-Hollander kwam in de eerste ronde op de Jumeirah Golf Estates tot een score van 73 slagen, 1 boven par. Het bracht hem in de tussenstand op de 85e plaats.
Besseling is eigenlijk speler van de Challenge Tour, maar kon door de coronapandemie dit jaar in tal van toernooien van de Europese Tour spelen. Hij deed dat zo goed, dat nu deelname aan het Tour Championship in Dubai lonkt. De beste zestig spelers op de ranglijst van de Europese Tour mogen meedoen en spelen om 8 miljoen dollar prijzengeld. Besseling staat 64e.
Met onder meer een dubbel bogey en een bogey maakte de 34-jarige Nederlander in Dubai een stroeve start. Besseling staat al twaalf slagen achter op de leider. De Engelsman Andy Sullivan noteerde elf birdies en kwam uit op een bijzonder lage 61 (-11).
Joost Luiten is de andere Nederlander die jacht maakt op het begeerde ticket voor het eindejaarstoernooi in Dubai. De zesvoudig winnaar op de Europese Tour speelt deze week het Zuid-Afrikaans Open, zijn laatste kans om voor de elfde keer op rij mee te doen aan het Tour Championship.
Luiten staat er beduidend minder goed voor dan Besseling. De geboren Bleiswijker bezet door veel tegenvallende optredens dit jaar de 78e plaats op de ranglijst van de Europese Tour. Hij heeft op het toernooi dan donderdag begint op de Gary Player Country Club in Sun City waarschijnlijk een plek in de top vier nodig. "Ik ben niet iemand die gaat uitrekenen welke positie ik precies nodig heb, ik begin dit toernooi gewoon zoals ik ieder toernooi begin, met het doel te winnen, dan komt de rest vanzelf goed", schrijft Luiten op zijn website.
Meer uit Sport
SEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft de vierde tijd genoteerd in de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 zette in zijn Red Bull een tijd van 1.37,785 neer. De Monegask Charles Leclerc (Ferrari) was in het warme Sepang de snelste: 1.37,528.
1 uur geledenSEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft de beste tijd gereden in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte in zijn Red Bull 1.37,520. De Nederlander was daarmee ruim sneller dan de Brit George Russell van Mercedes, die met 1.37,903 de tweede tijd in het warme Sepang noteerde.
5 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP) - Alle gecombineerde WTA- en ATP-1000-toernooien keren volgend jaar evenveel prijzengeld uit aan vrouwen als aan mannen. Dat heeft de Women's Tennis Association (WTA) donderdag bekendgemaakt. Hiermee sluiten de Canadian Open, de Cincinnati Open en de Italian Open aan bij andere toernooien in deze categorie als het gaat om gelijke beloningen.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweevoudig wereldkampioene Giorgia Bronzini gaat vanaf 2027 aan de slag als ploegleider bij Visma - Lease a Bike. De Nederlandse wielerploeg meldt haar komst op de website.
21 uur geledenBEIJING (ANP) - Tallon Griekspoor is in de eerste ronde van de China Open uitgeschakeld. De 30-jarige tennisser verloor in Beijing in drie sets van de Rus Andrej Roeblev: 4-6 7-5 6-7 (6). Roeblev treft nu zijn landgenoot Roman Safiullin.
22 uur geledenZEDDAM (ANP) - Een trap van honderd treden is de grote blikvanger in het parcours van de Europese kampioenschappen veldrijden begin november in Zeddam. Een 60 meter lange fietsbrug is een ander opvallend onderdeel in het rondje van bijna 3 kilometer, meldt de organisatie in een persbericht.
23 uur geledenTOKIO (ANP) - De Japanse tennisser Kei Nishikori heeft afscheid genomen van het tennis met een nederlaag in de eerste ronde van het toernooi in Tokio. De 36-jarige Nishikori, die in 2014 in de finale stond van de US Open en twaalf ATP-toernooien won in zijn carrière, verloor in twee sets van de Amerikaan Frances Tiafoe (4-6 4-6).
1 dag geleden