Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Matige spel van Oranje baart Van Dijk nog geen grote zorgen

Matige spel van Oranje baart Van Dijk nog geen grote zorgen

DOHA (ANP) - Virgil van Dijk wil zijn teleurstelling over het gelijkspel van het Nederlandse elftal tegen Ecuador (1-1) zo snel mogelijk een plekje geven. "Laten we nu alsjeblieft positief blijven en de kopjes niet laten hangen", zei de aanvoerder van Oranje. "We hebben alles in eigen hand. We moeten wel beter gaan spelen maar dat kunnen we ook."

Het positieve is dat Oranje dinsdag in de laatste groepswedstrijd tegen Qatar op het WK alles in eigen hand heeft. Een ruime zege volstaat waarschijnlijk voor de groepswinst en zelfs een gelijkspel is al goed voor een plek in de achtste finales. Viervoudig wereldkampioen Duitsland en Argentinië, tweemaal de beste landenploeg op aarde, zouden nu blind tekenen voor een dergelijke uitgangspositie. "Dat bedoel ik nu met positief denken", antwoordt Van Dijk als hij met die stelling wordt geconfronteerd. "Zo slecht staan we er niet voor."

Maar het spel van het Nederlands elftal op het WK baart wel zorgen. Net als tijdens het gewonnen duel met Senegal (2-0) presteerde Oranje onvoldoende in balbezit, erkenden bondscoach Louis van Gaal en zijn internationals. Memphis Depay is pas net hersteld van een hamstringblessure die hem bijna twee maanden aan de kant heeft gehouden. De topscorer van het huidige Oranje speelde tegen Senegal een half uurtje mee en stond tegen Ecuador een helft op het veld.

Wedstrijdritme

Depay kon niet camoufleren dat hij geen wedstrijdritme heeft en leek op een speler die nog in de voorbereiding op het nieuwe seizoen zit. Ook zijn maatje Steven Bergwijn in de aanvalslinie worstelt met zijn vorm. Hij werd in de rust van het duel met Ecuador gewisseld. En met Teun Koopmeiners en Davy Klaassen in de gelederen is Frenkie de Jong de enige creatieve middenvelder van Oranje.

"Natuurlijk is het mogelijk om de volgende wedstrijd wel goed te spelen", bleef Van Dijk positief. "Daar hebben we de spelers ook voor. En volgens mij hebben we dat de laatste jaren ook tegen grote ploegen laten zien. Net zoals we weten dat we een ploeg hebben die lastig is te verslaan", doelde Van Dijk op een serie van zeventien duels onder Van Gaal zonder nederlaag.

"Ik vond ons in de eerste helft ook helemaal niet zo slecht voetballen tegen Ecuador", stelde Van Dijk. "In de tweede helft wel, toen zat er op een gegeven moment misschien wel niet meer in dan een gelijkspel. We kwamen in de problemen als die middenvelders Caicedo en Méndez druk gingen zetten. Maar zoveel kansen hebben we nu ook niet weggegeven. Aanvallend hebben we te weinig gecreëerd, maar ook dat kan zomaar snel veranderen. We hebben al vaak laten zien wat we kunnen."

Meer uit Voetbal

KNVB steunt UEFA en vindt dat FIFA 'rode lijn heeft overschreden'

ZEIST (ANP) - De KNVB schaart zich achter de reactie van de UEFA, die vindt dat "de FIFA een rode lijn heeft overschreden" met het opheffen van de schorsing van de Amerikaan Folarin Balogun. Dat laat de Nederlandse voetbalbond weten.

2 minuten geleden
FIFA-baas vertelde Trump dat tuchtcommissie onafhankelijk is

NEW YORK (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft maandag bevestigd dat hij een telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump heeft gevoerd over de rode kaart van de Amerikaanse voetballer Folarin Balogun. De Zwitser zegt dat hij Trump heeft verteld dat de disciplinaire commissie van de wereldvoetbalbond "onafhankelijk" opereert.

38 minuten geleden
Trump: heb met Infantino gesproken over rode kaart Balogun

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump heeft met FIFA-baas Gianni Infantino gesproken over de rode kaart van de Amerikaanse voetballer Folarin Balogun. Dat bevestigde hij tijdens een persconferentie.

2 uur geleden
KBVB: FIFA verklaart beroep België op voorhand onontvankelijk

BRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond KBVB heeft van wereldvoetbalbond FIFA te horen gekregen dat een beroep tegen het opheffen van de schorsing van de Amerikaanse voetballer Folarin Balogun niet ontvankelijk wordt verklaard.

3 uur geleden
KNVB: opheffen schorsing Balogun is 'opmerkelijke beslissing'

ZEIST (ANP) - De KNVB noemt het opheffen van de schorsing voor de Amerikaan Folarin Balogun een opmerkelijke beslissing. "We beseffen dat dit voor Belgische spelers, staf en supporters een ingrijpende beslissing is", reageert de Nederlandse voetbalbond. "Tegelijkertijd kennen wij niet alle feiten en de volledige context. Het gaat om een procedure tussen FIFA, UEFA en de Belgische voetbalbond. Daarom verwijzen wij voor een inhoudelijke reactie naar FIFA, UEFA en de Belgische voetbalbond."

4 uur geleden
UEFA vindt dat FIFA 'rode lijn heeft overschreden' met Balogun

NYON (ANP/BELGA) - De Europese voetbalbond UEFA vindt dat "de FIFA een rode lijn heeft overschreden" met het opheffen van de schorsing voor de Amerikaan Folarin Balogun. Door het herzien van de schorsing kan de aanvaller, die tegen Bosnië en Herzegovina een rode kaart kreeg, alsnog in actie komen tegen België in de achtste finales op het WK voetbal.

5 uur geleden
België mag in beroep tegen opheffen schorsing Balogun op WK

SEATTLE (ANP/RTR) - België heeft toestemming gekregen om in beroep te gaan tegen het besluit van de FIFA om de Amerikaan Folarin Balogun niet te schorsen voor het onderlinge duel in de achtste finales van het WK voetbal. Dat meldt sportkrant The Athletic. De aanvaller zou door een rode kaart in de wedstrijd tegen Bosnië en Herzegovina automatisch voor minimaal één duel worden geschorst, maar de tuchtcommissie van de FIFA gaf slechts een voorwaardelijke straf.

8 uur geleden