Matig verdedigen en slecht afronden kost Ajax zege op Excelsior
ROTTERDAM (ANP) - Ajax is al in de tweede competitiewedstrijd van het seizoen tegen puntenverlies aangelopen. De Amsterdammers domineerden een groot deel van de uitwedstrijd tegen Excelsior, maar bleven door onzorgvuldig afronden en slecht verdedigen toch steken op een gelijkspel (2-2).
Trainer Maurice Steijn heeft er alle vertrouwen in dat hij op 1 september, als de transfermarkt gesloten is, wel over een selectie beschikt die serieus kan meestrijden om de prijzen. Hij rekent op nog minimaal twee verdedigers en misschien ook nog wel een aanvallende middenvelder. Tegen Excelsior kon hij nog geen beroep doen op de geschorste Steven Berghuis en de afgelopen week aangetrokken Chuba Akpom en Anton Graaei.
Vergeleken met vorige week tegen Heracles Almelo moest Kenneth Taylor op de bank plaatsnemen. Toch verscheen Ajax nog met zeven spelers uit de eigen opleiding aan de aftrap. Mohammed Kudus, de Ghanees die nog steeds wil vertrekken, kreeg een kans op zijn favoriete positie achter de centrumspits. Aanwinst Carlos Forbs debuteerde als basisspeler op de rechterflank. Ajax heeft 14 miljoen euro aan Manchester City betaald voor de 19-jarige Portugees. Dat bedrag kan nog met 5 miljoen euro oplopen.
Glad kunstgras
Forbs is razendsnel en ook wel behendig, maar hij gleed ook best vaak uit op het gladde kunstgras. Hij profiteerde in de 25e minuut ook van een foutje van verdediger Serano Seymor van Excelsior, waardoor Brian Brobbey de score kon openen (0-1). De spits schoot even later opnieuw raak, na een splijtende pass van Benjamin Tahirović, maar de videoscheidsrechter zag dat hij buitenspel stond. Ajax moest in blessuretijd de gelijkmaker incasseren. Siebe Horemans passeerde doelman Jay Gorter, de vervanger van de geblesseerde Gerónimo Rulli. Het applaus was vooral voor Arthur Zagre, de linksback die de gelijkmaker fraai voorbereidde.
Excelsior nam in de 48e minuut de leiding door een treffer van Nikolas Agrafiotis. De spits profiteerde van een grote fout van Jakov Medić, die vorige week nog werd bejubeld in de Johan Cruijff ArenA vanwege een prachtig doelpunt tegen Heracles. Trainer Steijn reageerde snel en bracht Davy Klaassen en Kenneth Taylor voor Forbs en Branco van den Boomen. Klaassen tekende in de 72e minuut voor de gelijkmaker, nadat Brobbey en Kudus grote kansen hadden gemist.
Daarna wankelde Excelsior, maar bleef het ook overeind. Daardoor staat de club na twee speelronden in punten (4) gelijk met Ajax.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Voor Ajax is het bespreekbaar dat de club van de beurs gaat. "Maar we gaan vooral onderzoeken hoe we ons voetbalbedrijf efficiënter kunnen maken", vertelde vicevoorzitter Dirk Anbeek van de raad van commissarissen van de club uit Amsterdam tijdens een algemene vergadering voor aandeelhouders in de Johan Cruijff ArenA.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fred Grim is ook de komende duels interim-trainer van Ajax. Dat zei algemeen directeur Menno Geelen tijdens een algemene vergadering voor aandeelhouders in de Johan Cruijff ArenA.
3 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft het trainingskamp van Portugal verlaten. De 40-jarige aanvaller kreeg donderdag een rode kaart in het verloren uitduel met Ierland (2-0) en is automatisch geschorst voor de volgende wedstrijd zondag tegen Armenië.
7 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo was zijn emoties nauwelijks de baas na de ruime zege op El Salvador in het kwalificatietoernooi voor het WK (4-0). "Er gaat zoveel in mij om", zei hij op een persconferentie. "Mijn vrouw belde me net huilend op. Dat zegt genoeg. We zijn nog één stap verwijderd van die ene heel grote droom."
8 uur geledenBERMUDA (ANP) - Curaçao heeft met winst op Bermuda een belangrijke stap gezet op weg naar het WK voetbal van 2026. Het elftal van bondscoach Dick Advocaat won de uitwedstrijd met 0-7. Curaçao plaatste zich nog nooit voor de eindronde van een WK voetbal.
15 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Suriname heeft met een 4-0-thuiszege in Paramaribo op El Salvador een volgende stap gezet richting het WK voetbal van volgend jaar. De 'Natio' van bondscoach Stanley Menzo kan zich volgende week in de uitwedstrijd tegen Guatemala voor het eerst in de geschiedenis plaatsen voor het eindtoernooi.
17 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk is zeker van het WK voetbal. De Fransen hadden op donderdagavond aan een 4-0-overwinning op Oekraïne genoeg om als winnaar van Groep D naar het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico te gaan.
20 uur geleden