Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Matig verdedigen en slecht afronden kost Ajax zege op Excelsior

Matig verdedigen en slecht afronden kost Ajax zege op Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - Ajax is al in de tweede competitiewedstrijd van het seizoen tegen puntenverlies aangelopen. De Amsterdammers domineerden een groot deel van de uitwedstrijd tegen Excelsior, maar bleven door onzorgvuldig afronden en slecht verdedigen toch steken op een gelijkspel (2-2).

Trainer Maurice Steijn heeft er alle vertrouwen in dat hij op 1 september, als de transfermarkt gesloten is, wel over een selectie beschikt die serieus kan meestrijden om de prijzen. Hij rekent op nog minimaal twee verdedigers en misschien ook nog wel een aanvallende middenvelder. Tegen Excelsior kon hij nog geen beroep doen op de geschorste Steven Berghuis en de afgelopen week aangetrokken Chuba Akpom en Anton Graaei.

Vergeleken met vorige week tegen Heracles Almelo moest Kenneth Taylor op de bank plaatsnemen. Toch verscheen Ajax nog met zeven spelers uit de eigen opleiding aan de aftrap. Mohammed Kudus, de Ghanees die nog steeds wil vertrekken, kreeg een kans op zijn favoriete positie achter de centrumspits. Aanwinst Carlos Forbs debuteerde als basisspeler op de rechterflank. Ajax heeft 14 miljoen euro aan Manchester City betaald voor de 19-jarige Portugees. Dat bedrag kan nog met 5 miljoen euro oplopen.

Glad kunstgras

Forbs is razendsnel en ook wel behendig, maar hij gleed ook best vaak uit op het gladde kunstgras. Hij profiteerde in de 25e minuut ook van een foutje van verdediger Serano Seymor van Excelsior, waardoor Brian Brobbey de score kon openen (0-1). De spits schoot even later opnieuw raak, na een splijtende pass van Benjamin Tahirović, maar de videoscheidsrechter zag dat hij buitenspel stond. Ajax moest in blessuretijd de gelijkmaker incasseren. Siebe Horemans passeerde doelman Jay Gorter, de vervanger van de geblesseerde Gerónimo Rulli. Het applaus was vooral voor Arthur Zagre, de linksback die de gelijkmaker fraai voorbereidde.

Excelsior nam in de 48e minuut de leiding door een treffer van Nikolas Agrafiotis. De spits profiteerde van een grote fout van Jakov Medić, die vorige week nog werd bejubeld in de Johan Cruijff ArenA vanwege een prachtig doelpunt tegen Heracles. Trainer Steijn reageerde snel en bracht Davy Klaassen en Kenneth Taylor voor Forbs en Branco van den Boomen. Klaassen tekende in de 72e minuut voor de gelijkmaker, nadat Brobbey en Kudus grote kansen hadden gemist.

Daarna wankelde Excelsior, maar bleef het ook overeind. Daardoor staat de club na twee speelronden in punten (4) gelijk met Ajax.

Meer uit Voetbal

Ajax legt verdediger Bouwman vast tot medio 2030

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft met Aaron Bouwman overeenstemming bereikt over een contractverlenging. De Amsterdammers hebben de 18-jarige verdediger vastgelegd tot en met 30 juni 2030. Het vorige contract van Bouwman liep tot medio 2027.

22 minuten geleden
Reguilón gaat bij Inter Miami met Messi spelen

MIAMI (ANP) - Sergio Reguilón wordt ploeggenoot van Lionel Messi bij Inter Miami. De linksback is volgens zijn nieuwe Amerikaanse club een tweejarig contract overeengekomen. Hij is de opvolger van Jordi Alba, die zijn loopbaan heeft beëindigd.

4 uur geleden
Fortuna Düsseldorf presenteert Mislintat als sportief directeur

DÜSSELDORF (ANP) - Sven Mislintat is gepresenteerd als nieuwe sportief directeur van Fortuna Düsseldorf. De oud-directeur voetbalzaken van Ajax moet de Duitse club behoeden voor degradatie uit de Tweede Bundesliga.

4 uur geleden
Doelman Ter Stegen staat mogelijk voor rentree bij FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Doelman Marc-André ter Stegen maakt dinsdag mogelijk na een half jaar zijn rentree bij FC Barcelona. De Duitser is een kandidaat voor een basisplaats voor het bekerduel met CD Guadalajara.

5 uur geleden
Voetbalclub KRC Genk ontslaat trainer Fink

GENK (ANP/BELGA) - De Belgische voetbalclub KRC Genk heeft maandag de samenwerking met trainer Thorsten Fink beëindigd. Het ontslag van de 58-jarige Duitser volgt een dag na het late gelijkspel tegen Westerlo (1-1). Assistenten Domenico Olivieri en Michel Ribeiro nemen voorlopig de taken over.

8 uur geleden
Olij verdedigt het doel van PSV in bekerduel met GVVV

EINDHOVEN (ANP) - Nick Olij verdedigt dinsdagavond het doel van PSV in het thuisduel met GVVV in de tweede ronde van de KNVB-beker. Dat vertelde trainer Peter Bosz op een persconferentie in Eindhoven.

8 uur geleden
Depay met Corinthians naar Braziliaanse bekerfinale

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft met Corinthians de Braziliaanse bekerfinale bereikt. De ploeg uit São Paulo versloeg in de halve eindstrijd Cruzeiro na een strafschoppenserie. Corinthians verloor in het eigen stadion de returnwedstrijd met 2-1, na een zege in het eerste duel in Belo Horizonte (0-1).

12 uur geleden