Matig verdedigen en slecht afronden kost Ajax zege op Excelsior
ROTTERDAM (ANP) - Ajax is al in de tweede competitiewedstrijd van het seizoen tegen puntenverlies aangelopen. De Amsterdammers domineerden een groot deel van de uitwedstrijd tegen Excelsior, maar bleven door onzorgvuldig afronden en slecht verdedigen toch steken op een gelijkspel (2-2).
Trainer Maurice Steijn heeft er alle vertrouwen in dat hij op 1 september, als de transfermarkt gesloten is, wel over een selectie beschikt die serieus kan meestrijden om de prijzen. Hij rekent op nog minimaal twee verdedigers en misschien ook nog wel een aanvallende middenvelder. Tegen Excelsior kon hij nog geen beroep doen op de geschorste Steven Berghuis en de afgelopen week aangetrokken Chuba Akpom en Anton Graaei.
Vergeleken met vorige week tegen Heracles Almelo moest Kenneth Taylor op de bank plaatsnemen. Toch verscheen Ajax nog met zeven spelers uit de eigen opleiding aan de aftrap. Mohammed Kudus, de Ghanees die nog steeds wil vertrekken, kreeg een kans op zijn favoriete positie achter de centrumspits. Aanwinst Carlos Forbs debuteerde als basisspeler op de rechterflank. Ajax heeft 14 miljoen euro aan Manchester City betaald voor de 19-jarige Portugees. Dat bedrag kan nog met 5 miljoen euro oplopen.
Glad kunstgras
Forbs is razendsnel en ook wel behendig, maar hij gleed ook best vaak uit op het gladde kunstgras. Hij profiteerde in de 25e minuut ook van een foutje van verdediger Serano Seymor van Excelsior, waardoor Brian Brobbey de score kon openen (0-1). De spits schoot even later opnieuw raak, na een splijtende pass van Benjamin Tahirović, maar de videoscheidsrechter zag dat hij buitenspel stond. Ajax moest in blessuretijd de gelijkmaker incasseren. Siebe Horemans passeerde doelman Jay Gorter, de vervanger van de geblesseerde Gerónimo Rulli. Het applaus was vooral voor Arthur Zagre, de linksback die de gelijkmaker fraai voorbereidde.
Excelsior nam in de 48e minuut de leiding door een treffer van Nikolas Agrafiotis. De spits profiteerde van een grote fout van Jakov Medić, die vorige week nog werd bejubeld in de Johan Cruijff ArenA vanwege een prachtig doelpunt tegen Heracles. Trainer Steijn reageerde snel en bracht Davy Klaassen en Kenneth Taylor voor Forbs en Branco van den Boomen. Klaassen tekende in de 72e minuut voor de gelijkmaker, nadat Brobbey en Kudus grote kansen hadden gemist.
Daarna wankelde Excelsior, maar bleef het ook overeind. Daardoor staat de club na twee speelronden in punten (4) gelijk met Ajax.
Meer uit Voetbal
JEDDAH (ANP) - Real Madrid heeft zich geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. Het elftal van trainer Xabi Alonso was in Jeddah in Saudi-Arabië met 2-1 te sterk voor Atlético Madrid.
7 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de vierde keer op rij de Franse Supercup gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique speelde in Koeweit-Stad met 2-2 gelijk en won vervolgens de strafschoppenserie met 4-1.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Brazilië en Frankrijk spelen de komende interlandperiode in maart een minitoernooi in de Verenigde Staten, ter voorbereiding op het WK van drie maanden later. Kroatië en Colombia zijn de andere twee deelnemers aan de 'Road to 26'.
9 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo voegt naast spits Lequincio Zeefuik nog een speler aan de selectie toe. De huidige nummer 17 van de Eredivisie neemt de Zweed Erik Ahlstrand op huurbasis over van de Duitse Bundesligaclub St. Pauli. Heracles heeft een optie tot koop bedongen op de 24-jarige middenvelder.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur kan de komende drie maanden niet beschikken over Mohammed Kudus. Dat zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie, een dag na de 3-2-nederlaag tegen Bournemouth in de Premier League. Tottenham is na een goede competitiestart afgezakt naar de veertiende plaats op de ranglijst.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben zich versterkt met Janice Cayman. De 37-jarige Belgische recordinternational komt over van Leicester City. Cayman, die in de verdediging speelt, ondertekende een contract voor anderhalf jaar.
12 uur geledenLISSABON (ANP) - Coach José Mourinho van Benfica heeft zijn spelers verplicht de komende dagen op het trainingscomplex Seixal te verblijven. De Portugees nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 tegen Braga in de halve finales van de Portugese League Cup.
13 uur geleden