Matig PSV begaat bij Heracles Almelo eerste misstap
ALMELO (ANP) - PSV is al vroeg in het seizoen tegen het eerste puntenverlies aangelopen. Heracles Almelo hield de Eindhovenaren zondag tijdens de derde speelronde op 1-1. Een week eerder ontsnapte PSV nog tegen FC Emmen toen invaller Maximiliano Romero in de vijfde minuut van de blessuretijd het winnende doelpunt binnenkopte (2-1).
Romero liep enkele dagen later tegen NS Mura in de Europa League een zware knieblessure op en komt dit seizoen niet meer in actie. Donyell Malen is nog niet zo heel lang hersteld van een knieblessure en wilde daarom op het kunstgras in Almelo het liefst geen risico lopen.
Trainer Roger Schmidt vulde de twee posities voorin nu in met Cody Gakpo en Mohamed Ihattaren. De Duitser gaf de 18-jarige Ihattaren zo een nieuwe kans. Hij werd de eerste weken van dit seizoen al een paar keer buiten het basiselftal gelaten, onder meer vanwege zijn houding op de training.
Tempo
Ihattaren kon tegen Heracles opnieuw niet overtuigen. Hij oogt niet fit en is nog altijd zichtbaar te zwaar. Een crosspass over een meter of 40 geven gaat hem nog altijd prima af, maar ook tegen Heracles ging alles in een veel te laag en steeds hetzelfde tempo, zonder verrassingen.
Schmidt zag het een helft aan en slachtofferde Ihattaren wederom. Ook Michal Sadilek en Mauro Júnior konden na een teleurstellende eerste helft in de kleedkamer blijven zitten.
Voorsprong
PSV wist voor rust nauwelijks een kans te creëren. Heracles kon uitstekend meekomen met de Eindhovenaren en ging zelfs rusten met een voorsprong. Heracles kreeg een discutabele strafschop na vermeend hands van Nick Viergever, die de bal op de schouder leek te krijgen. Daar staat sinds dit seizoen geen penalty meer voor. Rai Vloet schoot de strafschop binnen: 1-0.
Malen was alsnog nodig bij PSV om de wedstrijd om te draaien. Ryan Thomas en Noni Madueke waren de andere nieuwelingen na rust. Madueke bewees direct zijn waarde toen hij in de 51e minuut naar de grond werd gewerkt en PSV een strafschop bezorgde. Malen miste in de vorige uitwedstrijd tegen Groningen vanaf elf meter en liet de klus nu met succes over aan linkerverdediger Philipp Max: 1-1.
PSV had daarna nog genoeg tijd om de wedstrijd naar zich toe te trekken, maar ook de tweede helft viel tegen. Malen kreeg kort voor tijd nog een goede kans, maar doelman Michael Brouwer redde goed. Even daarvoor hield PSV-keeper Yvon Mvogo Vloet knap van scoren af.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse voetbalbond (RFEF) heeft een akkoord gesloten ter ondersteuning van vruchtbaarheidsbehandelingen voor vrouwelijke spelers en scheidsrechters. De bond presenteerde de maatregel dinsdag als een nieuwe manier om vrouwen in het topvoetbal meer vrijheid te geven om te beslissen of en wanneer ze moeder willen worden.
22 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Anis Hadj Moussa maakt deel uit van de selectie van Feyenoord voor de uitwedstrijd van woensdag tegen FC Barcelona in de Champions League. De 24-jarige rechtsbuiten had zijn zinnen gezet op een lucratieve transfer naar Al-Ittihad, dat bijna 40 miljoen euro voor hem overhad. Feyenoord en de club uit Saudi-Arabië bereikten echter geen overeenstemming over de betalingsvoorwaarden.
38 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Sofyan Amrabat wil niet meer voor het Marokkaanse voetbalelftal uitkomen zolang Mohamed Ouahbi bondscoach is. Dat schrijft de middenvelder van Ajax op Instagram.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Nederlandse voetballers ontbreken op de lijst van genomineerden voor de Gouden Bal, de prijs voor de beste voetballer ter wereld. De organisatie maakte dinsdag de dertig namen bekend van de spelers die op 26 oktober in Londen kans maken op de Ballon d'Or.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Drie Nederlandse voetbalsters zijn genomineerd voor de Ballon d'Or Féminin, de prijs voor de beste voetbalster ter wereld. Dat heeft de organisatie van de prestigieuze sportprijs dinsdag bekendgemaakt. Esmee Brugts, Kerstin Casparij en Vivianne Miedema zitten bij de dertig speelsters die op 26 oktober in Londen kans maken op de prijs.
3 uur geledenRAZGRAD (ANP) - Doelman Sergio Padt vertrekt na vijf jaar bij de Bulgaarse voetbalclub Ludogorets. De 36-jarige Nederlander heeft in overleg met de clubleiding zijn contract laten ontbinden, zodat hij ergens anders aan de slag kan gaan.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Anthony Correia vindt dat het gooien van een vuurwerkbom door de aanhang van FC Utrecht "extreem ver" gaat. De trainer van de club wil zich echter zo min mogelijk "met randzaken" bezighouden, zo zei hij dinsdag na afloop van het restant van de zaterdagavond gestaakte wedstrijd tussen FC Utrecht en Go Ahead Eagles. "Wij moeten het op het veld laten zien", aldus Correia.
4 uur geleden