Matig PSV begaat bij Heracles Almelo eerste misstap
ALMELO (ANP) - PSV is al vroeg in het seizoen tegen het eerste puntenverlies aangelopen. Heracles Almelo hield de Eindhovenaren zondag tijdens de derde speelronde op 1-1. Een week eerder ontsnapte PSV nog tegen FC Emmen toen invaller Maximiliano Romero in de vijfde minuut van de blessuretijd het winnende doelpunt binnenkopte (2-1).
Romero liep enkele dagen later tegen NS Mura in de Europa League een zware knieblessure op en komt dit seizoen niet meer in actie. Donyell Malen is nog niet zo heel lang hersteld van een knieblessure en wilde daarom op het kunstgras in Almelo het liefst geen risico lopen.
Trainer Roger Schmidt vulde de twee posities voorin nu in met Cody Gakpo en Mohamed Ihattaren. De Duitser gaf de 18-jarige Ihattaren zo een nieuwe kans. Hij werd de eerste weken van dit seizoen al een paar keer buiten het basiselftal gelaten, onder meer vanwege zijn houding op de training.
Tempo
Ihattaren kon tegen Heracles opnieuw niet overtuigen. Hij oogt niet fit en is nog altijd zichtbaar te zwaar. Een crosspass over een meter of 40 geven gaat hem nog altijd prima af, maar ook tegen Heracles ging alles in een veel te laag en steeds hetzelfde tempo, zonder verrassingen.
Schmidt zag het een helft aan en slachtofferde Ihattaren wederom. Ook Michal Sadilek en Mauro Júnior konden na een teleurstellende eerste helft in de kleedkamer blijven zitten.
Voorsprong
PSV wist voor rust nauwelijks een kans te creëren. Heracles kon uitstekend meekomen met de Eindhovenaren en ging zelfs rusten met een voorsprong. Heracles kreeg een discutabele strafschop na vermeend hands van Nick Viergever, die de bal op de schouder leek te krijgen. Daar staat sinds dit seizoen geen penalty meer voor. Rai Vloet schoot de strafschop binnen: 1-0.
Malen was alsnog nodig bij PSV om de wedstrijd om te draaien. Ryan Thomas en Noni Madueke waren de andere nieuwelingen na rust. Madueke bewees direct zijn waarde toen hij in de 51e minuut naar de grond werd gewerkt en PSV een strafschop bezorgde. Malen miste in de vorige uitwedstrijd tegen Groningen vanaf elf meter en liet de klus nu met succes over aan linkerverdediger Philipp Max: 1-1.
PSV had daarna nog genoeg tijd om de wedstrijd naar zich toe te trekken, maar ook de tweede helft viel tegen. Malen kreeg kort voor tijd nog een goede kans, maar doelman Michael Brouwer redde goed. Even daarvoor hield PSV-keeper Yvon Mvogo Vloet knap van scoren af.
Meer uit Voetbal
PHILADELPHIA (ANP) - Ivoorkust heeft in de nacht van zondag op maandag op het WK voetbal met 1-0 van Ecuador gewonnen. Invaller Amad Diallo maakte in de blessuretijd het enige doelpunt van de wedstrijd in het Philadelphia Stadium. Het was de eerste van een reeks van zes wedstrijden in het stadion dat normaal gesproken het onderkomen is van het American football-team van de Philadelphia Eagles.
8 minuten geledenARLINGTON (ANP) - Ronald Koeman staat achter zijn wisselbeleid in de slotfase van het eerste duel van het Nederlands elftal met Japan (2-2) op het WK. "Daar heb ik zeker geen spijt van", zei de bondscoach in de perskamer van het Dallas Stadium.
2 uur geledenARLINGTON (ANP) - Oranje-international Jan Paul van Hecke heeft een flinke wond aan zijn rechteroog overgehouden aan de eerste WK-wedstrijd tegen Japan. De verdediger kwam, na een voorzet vanaf de zijkant, al in de eerste minuut in aanraking met een hoofd van een van de Japanse spelers.
2 uur geledenARLINGTON (ANP) - Ronald Koeman kan leven met het gelijkspel van het Nederlands elftal in de eerste wedstrijd op het WK tegen Japan (2-2). "Als je tweemaal hebt voorgestaan, ben je niet helemaal tevreden", zei de bondscoach. "Maar op basis van de kansen en goede momenten aan beide kanten, want ik vond het een topwedstrijd, dan kun je wel vrede hebben met een gelijkspel."
2 uur geledenARLINGTON (ANP) - Virgil van Dijk had begrip voor een serie verdedigende wissels van zijn bondscoach Ronald Koeman in de slotfase van het eerste duel op het WK met Japan. Daarna leek Oranje het initiatief te verspelen en maakte de tegenstander uit Azië in de 88e minuut gelijk (2-2). "Je weet ook dat het nog gevaarlijk kon worden", zei de aanvoerder. "We hielden het na die wissels goed dicht. En Japan moest aanvallender spelen, dus er lag ook ruimte. Helaas scoren ze na een spelhervatting."
2 uur geledenARLINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal heeft een voorsprong uit handen gegeven in de eerste wedstrijd op het WK tegen Japan. Oranje leek op weg naar een zege tot bondscoach Ronald Koeman besloot meer verdedigend ingestelde spelers in het veld te brengen. Daarna verloor de nationale ploeg het initiatief en maakte Daichi Kamada met een kopbal in de 88e minuut gelijk: 2-2.
2 uur geledenARLINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal is het wereldkampioenschap voetbal begonnen met een gelijkspel. In het Dallas Stadium in Arlington verspeelde het elftal van bondscoach Ronald Koeman tegen Japan tot twee keer toe een voorsprong: 2-2. Zweden is zaterdag de volgende tegenstander van Oranje.
3 uur geleden