Matig PSV begaat bij Heracles Almelo eerste misstap
ALMELO (ANP) - PSV is al vroeg in het seizoen tegen het eerste puntenverlies aangelopen. Heracles Almelo hield de Eindhovenaren zondag tijdens de derde speelronde op 1-1. Een week eerder ontsnapte PSV nog tegen FC Emmen toen invaller Maximiliano Romero in de vijfde minuut van de blessuretijd het winnende doelpunt binnenkopte (2-1).
Romero liep enkele dagen later tegen NS Mura in de Europa League een zware knieblessure op en komt dit seizoen niet meer in actie. Donyell Malen is nog niet zo heel lang hersteld van een knieblessure en wilde daarom op het kunstgras in Almelo het liefst geen risico lopen.
Trainer Roger Schmidt vulde de twee posities voorin nu in met Cody Gakpo en Mohamed Ihattaren. De Duitser gaf de 18-jarige Ihattaren zo een nieuwe kans. Hij werd de eerste weken van dit seizoen al een paar keer buiten het basiselftal gelaten, onder meer vanwege zijn houding op de training.
Tempo
Ihattaren kon tegen Heracles opnieuw niet overtuigen. Hij oogt niet fit en is nog altijd zichtbaar te zwaar. Een crosspass over een meter of 40 geven gaat hem nog altijd prima af, maar ook tegen Heracles ging alles in een veel te laag en steeds hetzelfde tempo, zonder verrassingen.
Schmidt zag het een helft aan en slachtofferde Ihattaren wederom. Ook Michal Sadilek en Mauro Júnior konden na een teleurstellende eerste helft in de kleedkamer blijven zitten.
Voorsprong
PSV wist voor rust nauwelijks een kans te creëren. Heracles kon uitstekend meekomen met de Eindhovenaren en ging zelfs rusten met een voorsprong. Heracles kreeg een discutabele strafschop na vermeend hands van Nick Viergever, die de bal op de schouder leek te krijgen. Daar staat sinds dit seizoen geen penalty meer voor. Rai Vloet schoot de strafschop binnen: 1-0.
Malen was alsnog nodig bij PSV om de wedstrijd om te draaien. Ryan Thomas en Noni Madueke waren de andere nieuwelingen na rust. Madueke bewees direct zijn waarde toen hij in de 51e minuut naar de grond werd gewerkt en PSV een strafschop bezorgde. Malen miste in de vorige uitwedstrijd tegen Groningen vanaf elf meter en liet de klus nu met succes over aan linkerverdediger Philipp Max: 1-1.
PSV had daarna nog genoeg tijd om de wedstrijd naar zich toe te trekken, maar ook de tweede helft viel tegen. Malen kreeg kort voor tijd nog een goede kans, maar doelman Michael Brouwer redde goed. Even daarvoor hield PSV-keeper Yvon Mvogo Vloet knap van scoren af.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld vindt de Johan Cruijff Schaal "een prijs die telt". De bekerwinnaar uit Alkmaar klopte een tiental van landskampioen PSV zondag (0-4) om de schaal voor de tweede keer te winnen.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - AZ moet het voorlopig stellen zonder aanvoerder Jordy Clasie. De 35-jarige middenvelder raakte geblesseerd in aanloop naar het duel met PSV om de Johan Cruijff Schaal van zondag. "Dat kan nog wel een tijdje duren", zei trainer Leeroy Echteld.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was tevreden over zijn team in de eerste helft tegen AZ in de strijd om de Johan Cruijff Schaal (0-4). Binnen tien minuten moest de landskampioen met tien man verder na een rode kaart voor Joey Veerman. "Toen moesten we iets oefenen waar we normaal niet aan toekomen: verdedigen en in een laag blok staan. Ik vond dat ons dat in de eerste helft goed afging", zei Bosz in de perskamer van het Philips Stadion.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Middenvelder Joey Veerman voelde mee met Mexx Meerdink na zijn overtreding op de AZ-spits die tot de vroege rode kaart van de PSV'er leidde. "Ik vond het sneu, hij lag te bibberen en hij had ook wel een flinke jaap achter zijn oor. Ik probeerde hem rustig te krijgen, maar hij raakte een beetje in paniek", zei Veerman tegen ESPN na de 4-0-nederlaag in de strijd om de Johan Cruijff Schaal.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - AZ heeft in de strijd om de Johan Cruijff Schaal dankbaar geprofiteerd van een vroege rode kaart voor PSV'er Joey Veerman en de prijs voor de tweede keer gewonnen. In het zonnige Eindhoven werd het 4-0. Veerman werd binnen tien minuten van het veld gestuurd nadat hij met zijn schoen Mexx Meerdink in het gezicht had geraakt. Meerdink kon met een pleister op de wang door en kopte AZ halverwege de eerste helft op voorsprong. Na rust voerden Weslley Patati, Elijah Dijkstra en Ro-Zangelo Daal de score verder op.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - AZ heeft in de strijd om de Johan Cruijff Schaal overtuigend gewonnen van een tiental van landskampioen PSV: 0-4. De Alkmaarders wonnen de Nederlandse Supercup voor de tweede keer. PSV speelde vanaf de negende minuut met een man minder na een rode kaart voor Joey Veerman.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Joey Veerman heeft al in de negende minuut tegen AZ in het duel om de Johan Cruijff Schaal een rode kaart gekregen. De 27-jarige middenvelder raakte met zijn schoen Mexx Meerdink in het gezicht tijdens een duel om de bal. Videoscheidsrechter Pol van Boekel had enkele minuten nodig om in te grijpen, waarna scheidsrechter Serdar Gözübüyük zijn advies voor een rode kaart volgde.
8 uur geleden