Matic zet loopbaan voort bij AS Roma
ROME (ANP/BELGA) - Voetballer Nemanja Matic zet zijn loopbaan voort bij AS Roma. De Servische middenvelder heeft in de Italiaanse hoofdstad een contract voor één jaar getekend met een optie voor een tweede jaar.
"Roma is een grote club met fantastische fans en een algemeen bekende coach, José Mourinho, waardoor de beslissing om hier te tekenen heel eenvoudig bleek. Ik hoop dat we samen mooie dingen kunnen bereiken", zegt Matic op de website van zijn nieuwe club.
De 33-jarige Matic komt transfervrij over van Manchester United, waar hij sinds 2017 speelde. Matic maakte in april al bekend dat hij United aan het einde van het Premier League-seizoen zou gaan verlaten. Het afgelopen seizoen was hij vooral bankzitter en kwam hij slechts 26 keer in actie namens de club, waarvan 17 keer in de Premier League.
Matic speelde eerder bij Chelsea, Benfica en Vitesse. Zijn nieuwe club, AS Roma, won afgelopen seizoen de eerste editie van de Conference League door Feyenoord in de finale te verslaan (1-0). In de Serie A eindigde ploeg als zesde.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Julian Brandt komt donderdag niet met Ajax in actie in Denemarken tegen FC Midtjylland. Dat heeft de Amsterdamse club op de eigen website bekendgemaakt. De 30-jarige Duitser raakte zaterdag geblesseerd in het duel met AZ en behoort niet tot de selectie van coach Míchel Sánchez voor de wedstrijd in de Conference League. Ook Sofyan Amrabat moet vanwege een blessure de wedstrijd missen.
1 uur geledenCASABLANCA (ANP) - Bondscoach Mohamed Ouahbi van het Marokkaanse voetbalelftal heeft AZ-aanvaller Ayoub Oufkir opgenomen in zijn selectie voor de komende twee interlands tegen Niger. Zijn oproep voor Marokko is opvallend, omdat de 20-jarige Oufkir in oktober nog zijn debuut maakte in Jong Oranje. Hij speelde in de wedstrijden tegen Jong Noorwegen, Jong Slovenië en Jong Bosnië en Herzegovina.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisheld Rafael Nadal is benoemd in het bestuur van de roemrijke voetbalclub Real Madrid. "Voor Real Madrid en de gehele gemeenschap is het een enorme eer dat een persoonlijkheid van zijn kaliber, een icoon van de Spaanse en mondiale sport, toetreedt tot het bestuur van de club", laat Real weten op zijn website.
3 uur geledenLYON (ANP) - De Portugese coach Paulo Fonseca stapt vrij plotseling over van de Franse club Olympique Lyon naar de Portugese club Sporting uit Lissabon. Lyon meldt de overgang op zijn website. "Het is een onverwacht besluit dat Olympique Lyon betreurt, zeker gezien het moment; zo midden in het seizoen", laat de Franse club weten in de verklaring.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft een kansloze nederlaag geleden tegen Internazionale (0-3) in de Champions League. De koploper van de Eredivisie kwam technisch, tactisch en fysiek zwaar tekort tegen de huidige nummer 2 van de Serie A.
17 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een nieuwe tegenslag ternauwernood voorkomen. Het elftal van trainer Michael Carrick keek in de Champions League-ontmoeting met AS Roma halverwege nog tegen een ruime achterstand aan, maar won door drie doelpunten in de tweede helft alsnog: 3-2.
17 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Paris Saint-Germain heeft ook de vierde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League overtuigend gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique liet Villarreal, de huidige nummer 9 uit Spanje, kansloos: 0-6.
17 uur geleden