Matic verlaat Stade Rennes voor Lyon na transfer Matusiwa
LYON (ANP) - Olympique Lyon heeft de komst van Nemanja Matic afgerond. De 35-jarige middenvelder uit Servië komt over van Stade Rennes en heeft een contract tot medio 2026 getekend.
De oud-speler van Vitesse, Chelsea, Benfica en Manchester United verruilde afgelopen zomer nog AS Roma voor Stade Rennes, maar verloor vlak voor de winterstop zijn basisplaats. Stade Rennes haalde afgelopen week met Azor Matusiwa nog een concurrent voor Matic. De 25-jarige middenvelder, geboren in Hilversum, werd voor zo'n 15 miljoen euro overgenomen van Stade de Reims.
Matusiwa tekende dinsdag een contract tot medio 2028 bij de huidige nummer 10 in de Franse Ligue 1. Hij speelde in het verleden voor Jong Ajax, Ajax (één duel in 2018), De Graafschap en FC Groningen. In de zomer van 2021 maakte Matusiwa voor 4 miljoen euro de overstap van Groningen naar Stade de Reims. De Groningers bedongen een doorverkooppercentage en delen daardoor mee in de winst.
Olympique Lyon is bezig met een teleurstellend seizoen en staat zestiende in Ligue 1.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna sluit de eerste helft van het seizoen na een spectaculaire thuisoverwinning af als nummer 11 van de Eredivisie. Het elftal van coach Danny Buijs won zondag tijdens de zeventiende speelronde met 4-3 van AZ.
3 uur geledenVILLARREAL (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft ook het uitduel met nummer 4 Villarreal in winst omgezet: 0-2. Zo zegevierden de Catalanen voor de achtste keer op rij in de competitie. De voorsprong op Real Madrid is bij het ingaan van de korte winterstop 4 punten.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het was vooral aan Timon Wellenreuther te danken dat Feyenoord een punt overhield aan het thuisduel met FC Twente (1-1). De Duitse doelman hield zijn ploeg met tien reddingen op de been en voorkwam de negende nederlaag in twaalf duels.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin Pröpper baalt van het gelijkspel (1-1) van FC Twente in het uitduel met Feyenoord. "Het komt niet vaak voor dat je teleurgesteld bent als je met een punt De Kuip verlaat", zei de aanvoerder. "Maar nu voelt het wel zo."
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na drie nederlagen op rij naar een gelijkspel tegen FC Twente geknokt (1-1). De ploeg van trainer Robin van Persie speelde een groot deel van de wedstrijd slechter dan de bezoekers uit Enschede. Een tweede gele kaart voor Luciano Valente, vlak na de gelijkmaker, verhinderde een slotoffensief.
5 uur geleden