'Matchwinner' Ziyech: blij met goede spel van Chelsea
LONDEN (ANP) - Hakim Ziyech was min of meer de matchwinner van Chelsea in het gewonnen duel (2-0) in de achtste finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De oud-Ajacied nam de openingstreffer voor zijn rekening. "We mogen blij zijn met ons spel", zei hij na het bereiken van de volgende ronde.
"De eerste 10 minuten was het even wennen", aldus Ziyech. "Daarna kregen we de controle en die hebben we niet meer weggegeven. Wij scoorden en daarna hebben wij bijna geen kansen meer weggegeven. We hebben het goed gedaan."
Over zijn eigen optreden: "Het was een belangrijk doelpunt. Het is fijn dat ik heb gescoord. Ik zit hier al een tijdje op te wachten."
Chelsea's trainer Thomas Tuchel zei: "We hebben geprobeerd onze problemen met een aanvallende speelstijl op te lossen. Daarvoor zijn we beloond. Ook hebben we bewezen dat we met een positieve instelling kunnen winnen. Net als Atlético hebben we gevochten en afgezien. Ik denk dat Chelsea een indrukwekkende prestatie heeft geleverd."
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.
45 minuten geledenBUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.
56 minuten geledenSARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.
4 uur geledenAUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.
10 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.
11 uur geleden