Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Matchwinner Weghorst verrast door plaats op reservebank

Matchwinner Weghorst verrast door plaats op reservebank

DUBLIN (ANP) - Wout Weghorst had er niet serieus rekening mee gehouden dat hij in de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Ierland op de reservebank moest beginnen. Na rust verving de spits van Hoffenheim Daley Blind en groeide hij alsnog uit tot matchwinner: 1-2.

"Ik was wel verrast dat ik niet speelde, dat zeker. Natuurlijk baalde ik daarvan", aldus Weghorst, die drie dagen eerder tegen Griekenland (3-0) nog basisspeler was en eveneens scoorde. Ronald Koeman koos in dat duel voor een 3-4-3-systeem en hield daar tegen Ierland aan vast. Alleen koos de bondscoach voor een andere invulling, met de snellere Donyell Malen als spits.

Oranje speelde slordig en direct na rust mocht Weghorst er alsnog in. Hij had maar even nodig om te scoren, dankzij goed voorbereidend werk van Frenkie de Jong en Denzel Dumfries. "Dat doelpunt gaf vertrouwen. Of dat ook aan die systeemwissel lag? Dat weet ik niet. Ik vond het tegen Griekenland in het andere systeem ook overtuigend. We moeten flexibel zijn en meerdere systemen kunnen spelen", sprak Weghorst, die zijn 25e interland speelde en daarvoor de bijbehorende zilveren schaal kreeg overhandigd van KNVB-directeur Marianne van Leeuwen. "Dat was zeker een mooi moment."

Meer uit Voetbal

Spanje en Argentinië spelen tweede editie 'Finalissima' in Qatar

NYON (ANP) - Spanje en Argentinië spelen de tweede editie van de 'Finalissima' op vrijdag 27 maart in het Lusail-stadion in Qatar. Dat meldt de Europese voetbalbond UEFA.

5 minuten geleden
Deense middenvelder Jensen langer bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft het contract van de Deense middenvelder Victor Jensen opengebroken en verlengd tot de zomer van 2027. "Een keuze die weinig supporters zal verrassen. Jensen is dit seizoen een van de absolute sterkhouders in het elftal van hoofdtrainer Ron Jans", meldt FC Utrecht in een bericht op de clubsite.

1 uur geleden
Voormalig Ecuadoraans international op straat doodgeschoten

GUAYAQUIL (ANP/DPA) - Voormalig Ecuadoraans voetbalinternational Mario Pineida is op straat in Guayaquil doodgeschoten. Zijn club, Barcelona SC, maakte dit in een verklaring "met diepe spijt" bekend. "Dit trieste nieuws stemt ons zeer bedroefd", meldt de club.

5 uur geleden
Groningen-coach Lukkien verlengt aflopend contract met twee jaar

GRONINGEN (ANP) - Dick Lukkien blijft ook na dit seizoen trainer van FC Groningen. De 53-jarige Veendammer heeft zijn aflopende contract met twee jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 aan de huidige nummer 5 van de Eredivisie verbonden.

6 uur geleden
Feyenoord verliest ook van Heerenveen en ligt uit KNVB-beker

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord incasseert klap op klap in de slotfase van de eerste seizoenshelft. De ploeg van Robin van Persie leed tegen sc Heerenveen (2-3) de zevende nederlaag in negen duels en ligt uit de KNVB-beker.

9 uur geleden
Almere City schakelt Fortuna Sittard uit in KNVB-beker

SITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.

16 uur geleden
Paris Saint-Germain wint ook de FIFA Intercontinental Cup

DOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).

17 uur geleden