Matchwinner Weghorst verrast door plaats op reservebank
DUBLIN (ANP) - Wout Weghorst had er niet serieus rekening mee gehouden dat hij in de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Ierland op de reservebank moest beginnen. Na rust verving de spits van Hoffenheim Daley Blind en groeide hij alsnog uit tot matchwinner: 1-2.
"Ik was wel verrast dat ik niet speelde, dat zeker. Natuurlijk baalde ik daarvan", aldus Weghorst, die drie dagen eerder tegen Griekenland (3-0) nog basisspeler was en eveneens scoorde. Ronald Koeman koos in dat duel voor een 3-4-3-systeem en hield daar tegen Ierland aan vast. Alleen koos de bondscoach voor een andere invulling, met de snellere Donyell Malen als spits.
Oranje speelde slordig en direct na rust mocht Weghorst er alsnog in. Hij had maar even nodig om te scoren, dankzij goed voorbereidend werk van Frenkie de Jong en Denzel Dumfries. "Dat doelpunt gaf vertrouwen. Of dat ook aan die systeemwissel lag? Dat weet ik niet. Ik vond het tegen Griekenland in het andere systeem ook overtuigend. We moeten flexibel zijn en meerdere systemen kunnen spelen", sprak Weghorst, die zijn 25e interland speelde en daarvoor de bijbehorende zilveren schaal kreeg overhandigd van KNVB-directeur Marianne van Leeuwen. "Dat was zeker een mooi moment."
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is redelijk tevreden over het resultaat van de loting voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik denk dat het zwaarder had gekund", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Je kijkt natuurlijk naar de indeling van de vier potten. Noorwegen in pot 3 en mogelijk Italië in pot 4 waren zware tegenstanders geweest."
48 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Curaçao is tijdens de loting voor het WK 2026 gekoppeld aan Duitsland, Ivoorkust en Ecuador. De ploeg van bondscoach Dick Advocaat debuteert op een mondiale eindronde. De 78-jarige kan de oudste bondscoach ooit op een WK worden. Dat is nu nog de Duitser Otto Rehhagel, die in 2010 bijna 72 was toen hij Griekenland op het WK van 2010 in Zuid-Afrika leidde.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal is ingedeeld in groep F van het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat is bepaald tijdens een loting in het Kennedy Center in Washington.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan en Tunesië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het openingsduel op het WK voetbal van 2026 wordt gespeeld tussen Mexico en Zuid-Afrika. De eerste wedstrijd van Groep A wordt op 11 juni in het Aztekenstadion van Mexico-Stad gespeeld. Het is de derde keer dat er een WK voetbal in Mexico wordt gespeeld. De Verenigde Staten en Canada zijn de twee andere gastlanden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
2 uur geleden