Matchwinner Weghorst verrast door plaats op reservebank
DUBLIN (ANP) - Wout Weghorst had er niet serieus rekening mee gehouden dat hij in de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Ierland op de reservebank moest beginnen. Na rust verving de spits van Hoffenheim Daley Blind en groeide hij alsnog uit tot matchwinner: 1-2.
"Ik was wel verrast dat ik niet speelde, dat zeker. Natuurlijk baalde ik daarvan", aldus Weghorst, die drie dagen eerder tegen Griekenland (3-0) nog basisspeler was en eveneens scoorde. Ronald Koeman koos in dat duel voor een 3-4-3-systeem en hield daar tegen Ierland aan vast. Alleen koos de bondscoach voor een andere invulling, met de snellere Donyell Malen als spits.
Oranje speelde slordig en direct na rust mocht Weghorst er alsnog in. Hij had maar even nodig om te scoren, dankzij goed voorbereidend werk van Frenkie de Jong en Denzel Dumfries. "Dat doelpunt gaf vertrouwen. Of dat ook aan die systeemwissel lag? Dat weet ik niet. Ik vond het tegen Griekenland in het andere systeem ook overtuigend. We moeten flexibel zijn en meerdere systemen kunnen spelen", sprak Weghorst, die zijn 25e interland speelde en daarvoor de bijbehorende zilveren schaal kreeg overhandigd van KNVB-directeur Marianne van Leeuwen. "Dat was zeker een mooi moment."
Meer uit Voetbal
BALTIMORE (ANP) - Lionel Messi heeft zijn 899e doelpunt gemaakt in zijn illustere voetbalcarrière. De Argentijn scoorde voor Inter Miami in de met 2-1 gewonnen wedstrijd tegen DC United in Baltimore. Ruim 70.000 toeschouwers zagen Messi het doel treffen via een handig lobje.
40 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink baalt van het ontbreken van een videoscheidsrechter bij de WK-kwalificatieduels van de voetbalsters. "In het vrouwenvoetbal ontwikkelen landen zich zo snel, in wedstrijden ligt het steeds dichter bij elkaar. Dan zou je eigenlijk wensen dat de VAR bij dit soort cruciale momenten aanwezig is", zei Veurink op zijn persconferentie na de 2-1-zege op Ierland. De gelijkmaker van de Ieren viel uit een dubieuze strafschop.
9 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City is doorgedrongen tot de kwartfinales van de FA Cup. De zevenvoudig winnaar van het bekertoernooi was op St. James' Park met 3-1 te sterk voor Newcastle United.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in het thuisduel met Ierland met de nodige moeite de eerste zege geboekt in de WK-kwalificatie. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink won in de Utrechtse Galgenwaard met 2-1 dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Het winnende doelpunt viel pas in de 83e minuut.
11 uur geleden