
Matchwinner Weghorst verrast door plaats op reservebank
DUBLIN (ANP) - Wout Weghorst had er niet serieus rekening mee gehouden dat hij in de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Ierland op de reservebank moest beginnen. Na rust verving de spits van Hoffenheim Daley Blind en groeide hij alsnog uit tot matchwinner: 1-2.
"Ik was wel verrast dat ik niet speelde, dat zeker. Natuurlijk baalde ik daarvan", aldus Weghorst, die drie dagen eerder tegen Griekenland (3-0) nog basisspeler was en eveneens scoorde. Ronald Koeman koos in dat duel voor een 3-4-3-systeem en hield daar tegen Ierland aan vast. Alleen koos de bondscoach voor een andere invulling, met de snellere Donyell Malen als spits.
Oranje speelde slordig en direct na rust mocht Weghorst er alsnog in. Hij had maar even nodig om te scoren, dankzij goed voorbereidend werk van Frenkie de Jong en Denzel Dumfries. "Dat doelpunt gaf vertrouwen. Of dat ook aan die systeemwissel lag? Dat weet ik niet. Ik vond het tegen Griekenland in het andere systeem ook overtuigend. We moeten flexibel zijn en meerdere systemen kunnen spelen", sprak Weghorst, die zijn 25e interland speelde en daarvoor de bijbehorende zilveren schaal kreeg overhandigd van KNVB-directeur Marianne van Leeuwen. "Dat was zeker een mooi moment."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in de Franse voetbalcompetitie in eigen stadion niet kunnen winnen van Strasbourg. Het doelpuntrijke duel tussen de koploper en de nummer 3 eindigde in 3-3.
9 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse spelersvakbond AFE heeft besloten tot een symbolisch protest bij alle competitiewedstrijden van dit weekend in de hoogste voetbaldivisie (La Liga). De spelers zullen de eerste vijftien seconden van de wedstrijd geen bal aanraken.
9 uur geledenBERLIJN (ANP) - Verdediger Danilo Doekhi heeft vrijdag een belangrijke rol gespeeld voor Union Berlin. De 27-jarige geboren Rotterdammer scoorde in de met 3-1 gewonnen thuiswedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach twee keer.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft de koppositie in de eerste divisie overgenomen van SC Cambuur. Het elftal van trainer Robin Peter versloeg voor eigen publiek FC Dordrecht met 3-0. SC Cambuur speelde met 1-1 gelijk bij Almere City FC.
9 uur geledenLYON (ANP) - Voetballer Hans Hateboer verwisselt in de Franse competitie van club. Olympique Lyon neemt de 31-jarige Nederlander op huurbasis over van Stade Rennes. Dat meldt Olympique Lyon op de clubwebsite.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De aanvallers Ricardo Pepi en Myron Boadu keren terug in de selectie van PSV. Dat heeft PSV-coach Peter Bosz bij de persconferentie in aanloop naar het competitieduel tussen PSV en Go Ahead Eagles op zaterdagavond bevestigd.
13 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick van FC Barcelona vindt het maar niets dat de competitiewedstrijd tegen Villarreal op 20 december in Miami in de Verenigde Staten wordt gespeeld. "Ik begrijp waarom de spelers niet blij zijn. Ik ben ook niet blij", zei de Duitse coach vrijdag op een persconferentie, voorafgaand aan het thuisduel met Girona van zaterdag.
13 uur geleden