Matchwinner Pavlidis wil zege Grieken niet vieren na dood Baldock
LONDEN (ANP/RTR) - Matchwinner Vangelis Pavlidis heeft zijn overleden collega-international George Baldock herdacht na de knappe zege van Griekenland op Engeland (1-2). "We hebben alles voor hem gegeven", zei de oud-speler van AZ na de overwinning van donderdag.
Baldock (31) werd woensdag dood aangetroffen in het zwembad van zijn woning in een buitenwijk van Athene. Een dag later speelde Griekenland op Wembley een Nations League-wedstrijd tegen Engeland. Na het gewonnen duel poseerden de Grieken voor het uitvak met een shirt met daarop de naam van Baldock.
"Het was een hele speciale dag en wedstrijd voor ons. Onze gedachten zijn bij George", keek Pavlidis terug. "Het is niet het moment om over voetbal te praten. Hij maakte deel uit van onze ploeg. We zullen hem heel erg gaan missen. We hebben een overwinning geboekt, maar we willen het niet vieren. Er zijn geen woorden voor."
Pavlidis, gedeeld topscorer van de Eredivisie vorig seizoen, maakte aan het begin van de tweede helft de openingstreffer. Jude Bellingham hielp Engeland drie minuten voor tijd langszij, maar Pavlidis tekende in de blessuretijd voor de winnende treffer, 1-2.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
23 minuten geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
3 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Hoofdtrainer Pep Guardiola (55) gaat na tien seizoenen weg bij Manchester City. Dat heeft de Engelse club bevestigd. De Spaanse coach werkte sinds 2016 bij City en veroverde twintig prijzen met de club. Het winnen van de Champions League in 2023 was zijn hoogtepunt.
6 uur geleden