Matchwinner Okita: ik hoefde mijn voet maar ertegenaan te zetten
BREDA (ANP) - Jonathan Okita schoot NEC in de voorlaatste minuut van de officiële speeltijd met de 2-1 tegen NAC Breda terug naar de Eredivisie. De Duitse aanvaller werkte de bal met buitenkant rechts, na een voorzet van Souffian El Karouani, knap binnen.
"Ja, ik raakte hem met buitenkant voet, maar de voorzet was ook geweldig", zei de matchwinner bij ESPN. "Ik hoefde alleen mijn voet ertegenaan te zetten." Na het zien van zijn doelpunt zei hij ook "ik raak de bal inderdaad maar even".
Okita was blij dat hij zijn team met zijn treffer in de 89e minuut had kunnen helpen. "Het was een heel lastige wedstrijd. Zeker na de 1-1 was alles anders. NAC speelde goed en zette ons onder druk. Maar ik scoor in de laatste vijf minuten. Het maakt niet hoe je wint, dat je wint is het belangrijkste. Ik kan nu zeggen, we gaan naar de Eredivisie."
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
3 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
3 uur geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
3 uur geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
12 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
1 dag geleden