Matchwinner Okita: ik hoefde mijn voet maar ertegenaan te zetten
BREDA (ANP) - Jonathan Okita schoot NEC in de voorlaatste minuut van de officiële speeltijd met de 2-1 tegen NAC Breda terug naar de Eredivisie. De Duitse aanvaller werkte de bal met buitenkant rechts, na een voorzet van Souffian El Karouani, knap binnen.
"Ja, ik raakte hem met buitenkant voet, maar de voorzet was ook geweldig", zei de matchwinner bij ESPN. "Ik hoefde alleen mijn voet ertegenaan te zetten." Na het zien van zijn doelpunt zei hij ook "ik raak de bal inderdaad maar even".
Okita was blij dat hij zijn team met zijn treffer in de 89e minuut had kunnen helpen. "Het was een heel lastige wedstrijd. Zeker na de 1-1 was alles anders. NAC speelde goed en zette ons onder druk. Maar ik scoor in de laatste vijf minuten. Het maakt niet hoe je wint, dat je wint is het belangrijkste. Ik kan nu zeggen, we gaan naar de Eredivisie."
Meer uit Voetbal
SASSUOLO (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti won ruim bij Sassuolo: 0-3.
2 uur geledenMARRAKESH (ANP) - Ivoorkust heeft zich als achtste en laatste land geplaatst voor de kwartfinales van de Afrika Cup. De titelverdediger won in Marrakesh met 3-0 van Burkina Faso.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid reist zonder Kylian Mbappé naar Saudi-Arabië voor de Spaanse Supercup. De 27-jarige aanvaller is nog niet hersteld van een knieblessure en ontbreekt in de selectie van trainer Xabi Alonso. Mbappé kon door zijn blessure zondag ook al niet meedoen in de met 5-1 gewonnen competitiewedstrijd tegen Real Betis.
4 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder Anis Hadj Moussa aan de hervatting van de Eredivisie. De Algerijn plaatste zich dinsdagavond samen met Ramiz Zerrouki van FC Twente voor de kwartfinales van de Afrika Cup. Algerije won in Rabat na verlenging met 1-0 van de Democratische Republiek Congo en treft Nigeria in de strijd om een plek bij de laatste vier. Hadj Moussa mist dat duel door een schorsing.
5 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het tot de zomer lopende contract van aanvaller Braydon Manu ontbonden. De 28-jarige Duitser met Ghanese roots maakte al enkele maanden geen deel meer uit van de selectie.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag keert terug bij FC Twente. De 55-jarige oud-trainer van onder meer Ajax, Manchester United en Bayer Leverkusen gaat bij de Enschedeërs aan de slag als technisch directeur. Ten Hag ondertekent een contract tot de zomer van 2028.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-doelman Plamen Andreev maakt het seizoen af bij Lech Poznan. De Poolse club huurt de 21-jarige Bulgaar en heeft daarna de optie om hem te kopen. Dat meldt Lech Poznan op de clubwebsite.
5 uur geleden