Matchwinner Okita: ik hoefde mijn voet maar ertegenaan te zetten
BREDA (ANP) - Jonathan Okita schoot NEC in de voorlaatste minuut van de officiële speeltijd met de 2-1 tegen NAC Breda terug naar de Eredivisie. De Duitse aanvaller werkte de bal met buitenkant rechts, na een voorzet van Souffian El Karouani, knap binnen.
"Ja, ik raakte hem met buitenkant voet, maar de voorzet was ook geweldig", zei de matchwinner bij ESPN. "Ik hoefde alleen mijn voet ertegenaan te zetten." Na het zien van zijn doelpunt zei hij ook "ik raak de bal inderdaad maar even".
Okita was blij dat hij zijn team met zijn treffer in de 89e minuut had kunnen helpen. "Het was een heel lastige wedstrijd. Zeker na de 1-1 was alles anders. NAC speelde goed en zette ons onder druk. Maar ik scoor in de laatste vijf minuten. Het maakt niet hoe je wint, dat je wint is het belangrijkste. Ik kan nu zeggen, we gaan naar de Eredivisie."
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt kan komende zomer met het Nederlands elftal niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De verdediger van Manchester United heeft een operatie aan zijn rug ondergaan en is op zijn vroegst bij de start van het nieuwe seizoen weer beschikbaar. Dat meldt Manchester United.
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García van Ajax denkt dat de landstitel komend seizoen weer naar de Amsterdammers gaat. Dat zegt de Spanjaard in een interview met ESPN, twee dagen voor de laatste competitiewedstrijd tegen sc Heerenveen. Ajax begint de laatste speelronde als nummer 5 op de ranglijst en zal nog een plaats moeten stijgen als het de play-offs voor deelname aan de Conference League wil ontlopen.
23 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder de Japanse WK-gangers Ayase Ueda en Tsuyoshi Watanabe, maar met Raheem Sterling aan het laatste eredivisieduel van het seizoen. Trainer Robin van Persie geeft Sterling een basisplaats, vertelde hij vrijdag bij een persconferentie in aanloop naar het duel met PEC Zwolle.
33 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Coach John van den Brom van FC Twente heeft een fitte spelersgroep voor de laatste competitiewedstrijd bij PSV. De club uit Enschede strijdt met NEC en Ajax om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van de voorronde van de Champions League.
56 minuten geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Rob Dieperink gaat niet naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 38-jarige arbiter, die als VAR zou meegaan met het team van scheidsrechter Danny Makkelie, bevestigt zelf aan De Telegraaf dat wereldvoetbalbond FIFA heeft besloten hem niet meer aan te stellen na een incident vorige maand in een hotel in Londen, waarbij hij werd gearresteerd.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).
17 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.
18 uur geleden