Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Matchwinner Haller emotioneel na winst Afrika Cup door Ivoorkust

Matchwinner Haller emotioneel na winst Afrika Cup door Ivoorkust

ABIDJAN (ANP/AFP) - Matchwinner Sébastien Haller was emotioneel nadat hij zijn land Ivoorkust vlak voor het einde van de finale van de Afrika Cup naar de titel had geschoten. "We hebben zo vaak van dit moment gedroomd", zei de oud-speler van Ajax en FC Utrecht die het beslissende doelpunt had gemaakt in de 2-1-zege op Nigeria. "We hoopten dat we tot hier zouden komen en opnieuw was het geen makkelijke wedstrijd."

Haller is de personificatie van de wederopstanding van Ivoorkust. Bij het begin van het toernooi was de spits van Borussia Dortmund nog geblesseerd en zag hij zijn land in de groepsfase met 1-0 verliezen van Nigeria en zelfs met 4-0 van Equatoriaal-Guinea. Ivoorkust ontsloeg na de groepsfase zelfs bondscoach Jean-Louis Gasset. Nadat het land zich op het nippertje had geplaatst voor de knock-outfase was Haller beslissend in de halve finale tegen Congo en in de finale tegen opnieuw Nigeria.

De spits, bij wie negentien maanden geleden nog teelbalkanker werd geconstateerd, maar die na een behandeling en revalidatie begin vorig jaar terugkeerde op het voetbalveld, was na afloop in tranen. "De vreugde die we nu zien, is wat er gebeurt in het land. Ik hoop echt dat het heel veel mensen goed doet", zei Haller.

Meer uit Voetbal

PSV'er Saibari twee keer trefzeker bij ruime oefenzege Marokko

RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.

9 uur geleden
België boekt oefenzege in Kroatië in aanloop naar WK voetbal

RIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.

9 uur geleden
Ajax bevestigt komst Spaanse trainer Míchel voor twee seizoenen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.

11 uur geleden
Burgemeester verbiedt oefenduel Congo - Chili in Spanje om ebola

LA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.

11 uur geleden
Noorse bond sluit zich aan bij klacht tegen FIFA-baas om Trump

OSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.

12 uur geleden
Voetbalclub Fulham neemt na vijf jaar afscheid van trainer Silva

LONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.

12 uur geleden
Tennisser Zverev eenvoudig naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.

13 uur geleden