Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Matchwinner Haller emotioneel na winst Afrika Cup door Ivoorkust

Matchwinner Haller emotioneel na winst Afrika Cup door Ivoorkust

ABIDJAN (ANP/AFP) - Matchwinner Sébastien Haller was emotioneel nadat hij zijn land Ivoorkust vlak voor het einde van de finale van de Afrika Cup naar de titel had geschoten. "We hebben zo vaak van dit moment gedroomd", zei de oud-speler van Ajax en FC Utrecht die het beslissende doelpunt had gemaakt in de 2-1-zege op Nigeria. "We hoopten dat we tot hier zouden komen en opnieuw was het geen makkelijke wedstrijd."

Haller is de personificatie van de wederopstanding van Ivoorkust. Bij het begin van het toernooi was de spits van Borussia Dortmund nog geblesseerd en zag hij zijn land in de groepsfase met 1-0 verliezen van Nigeria en zelfs met 4-0 van Equatoriaal-Guinea. Ivoorkust ontsloeg na de groepsfase zelfs bondscoach Jean-Louis Gasset. Nadat het land zich op het nippertje had geplaatst voor de knock-outfase was Haller beslissend in de halve finale tegen Congo en in de finale tegen opnieuw Nigeria.

De spits, bij wie negentien maanden geleden nog teelbalkanker werd geconstateerd, maar die na een behandeling en revalidatie begin vorig jaar terugkeerde op het voetbalveld, was na afloop in tranen. "De vreugde die we nu zien, is wat er gebeurt in het land. Ik hoop echt dat het heel veel mensen goed doet", zei Haller.

Meer uit Voetbal

Aanvaller Malen helpt AS Roma met twee doelpunten aan zege

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.

4 uur geleden
Drie verdachten aangehouden voor geweld na FC Utrecht-Feyenoord

UTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.

9 uur geleden
Real Madrid blijft in spoor van Barcelona met zege bij Valencia

VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.

1 dag geleden
Juventus redt in blessuretijd punt in thuisduel met Lazio

TURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.

1 dag geleden
PSG veel te sterk voor Marseille van De Lange en Timber: 5-0

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.

1 dag geleden
Koploper Internazionale boekt ruime zege bij Sassuolo

REGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.

1 dag geleden
Manchester City wint bij Liverpool na hectische slotfase

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.

1 dag geleden