Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Matchwinner Haller emotioneel na winst Afrika Cup door Ivoorkust

Matchwinner Haller emotioneel na winst Afrika Cup door Ivoorkust

ABIDJAN (ANP/AFP) - Matchwinner Sébastien Haller was emotioneel nadat hij zijn land Ivoorkust vlak voor het einde van de finale van de Afrika Cup naar de titel had geschoten. "We hebben zo vaak van dit moment gedroomd", zei de oud-speler van Ajax en FC Utrecht die het beslissende doelpunt had gemaakt in de 2-1-zege op Nigeria. "We hoopten dat we tot hier zouden komen en opnieuw was het geen makkelijke wedstrijd."

Haller is de personificatie van de wederopstanding van Ivoorkust. Bij het begin van het toernooi was de spits van Borussia Dortmund nog geblesseerd en zag hij zijn land in de groepsfase met 1-0 verliezen van Nigeria en zelfs met 4-0 van Equatoriaal-Guinea. Ivoorkust ontsloeg na de groepsfase zelfs bondscoach Jean-Louis Gasset. Nadat het land zich op het nippertje had geplaatst voor de knock-outfase was Haller beslissend in de halve finale tegen Congo en in de finale tegen opnieuw Nigeria.

De spits, bij wie negentien maanden geleden nog teelbalkanker werd geconstateerd, maar die na een behandeling en revalidatie begin vorig jaar terugkeerde op het voetbalveld, was na afloop in tranen. "De vreugde die we nu zien, is wat er gebeurt in het land. Ik hoop echt dat het heel veel mensen goed doet", zei Haller.

Meer uit Voetbal

Bayern München laat Atalanta kansloos en is dicht bij kwartfinale

BERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.

7 uur geleden
Slot na nederlaag bij Galatasaray ontevreden over arbitrage

ISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.

8 uur geleden
Tudor wisselt Tottenham-doelman Kinsky na twee blunders

MADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.

9 uur geleden
Galatasaray klopt Liverpool in eerste duel achtste finales CL

ISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.

9 uur geleden
García denkt bij Ajax snel voor verandering te kunnen zorgen

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.

10 uur geleden
Liverpool-trainer Slot begint bij Galatasaray met Gakpo op bank

ISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.

12 uur geleden
Engelse verdediger Walker (35) beëindigt interlandcarrière

LONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.

13 uur geleden