Matchwinner Haller emotioneel na winst Afrika Cup door Ivoorkust
ABIDJAN (ANP/AFP) - Matchwinner Sébastien Haller was emotioneel nadat hij zijn land Ivoorkust vlak voor het einde van de finale van de Afrika Cup naar de titel had geschoten. "We hebben zo vaak van dit moment gedroomd", zei de oud-speler van Ajax en FC Utrecht die het beslissende doelpunt had gemaakt in de 2-1-zege op Nigeria. "We hoopten dat we tot hier zouden komen en opnieuw was het geen makkelijke wedstrijd."
Haller is de personificatie van de wederopstanding van Ivoorkust. Bij het begin van het toernooi was de spits van Borussia Dortmund nog geblesseerd en zag hij zijn land in de groepsfase met 1-0 verliezen van Nigeria en zelfs met 4-0 van Equatoriaal-Guinea. Ivoorkust ontsloeg na de groepsfase zelfs bondscoach Jean-Louis Gasset. Nadat het land zich op het nippertje had geplaatst voor de knock-outfase was Haller beslissend in de halve finale tegen Congo en in de finale tegen opnieuw Nigeria.
De spits, bij wie negentien maanden geleden nog teelbalkanker werd geconstateerd, maar die na een behandeling en revalidatie begin vorig jaar terugkeerde op het voetbalveld, was na afloop in tranen. "De vreugde die we nu zien, is wat er gebeurt in het land. Ik hoop echt dat het heel veel mensen goed doet", zei Haller.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona en het Spaans elftal wachten gespannen af wat de ernst van de blessure van sterspeler Lamine Yamal. De 18-jarige aanvaller van FC Barcelona viel uit in de wedstrijd tegen Celta de Vigo nadat hij een strafschop had genomen en leek last te hebben van een hamstringblessure.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.
10 uur geledenBURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.
11 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.
11 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.
13 uur geleden