Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Matchwinner Fer opgelucht: we wilden winnen voor Carlo

Matchwinner Fer opgelucht: we wilden winnen voor Carlo

ROTTERDAM (ANP) - Leroy Fer hield het net als assistent-trainer John de Wolf niet droog toen ze donderdag na afloop van de gewonnen bekerwedstrijd tegen sc Heerenveen (0-1) het vak met de bezoekers van Feyenoord opzochten. Het eerbetoon aan de eerder op de dag overleden materiaalman Carlo de Leeuw in het Abe Lenstra-stadion maakte veel emoties los. "Een goede vriend met een ontzettend groot Feyenoordhart is niet meer. Het was moeilijk om vanavond te voetballen", aldus Fer, die na een kwartier spelen van dichtbij met het hoofd het doelpunt maakte.

De 30-jarige Fer had van de huidige spelersgroep van Feyenoord misschien wel de sterkste band met De Leeuw. De middenvelder maakte de oud-prof ook al mee in zijn eerste periode bij Feyenoord, van 2007 tot 2011. Ook was De Leeuw materiaalman bij Oranje, onder meer bij het wereldkampioenschap van 2014. Fer zat destijds ook bij de selectie van de toenmalige bondscoach Louis van Gaal en scoorde, toen ook met zijn hoofd, in de afsluitende groepswedstrijd tegen Chili.

"We waren zeker 'close'. Iedereen mocht hem, iedereen sprak alleen maar positief over hem. Hij stond voor iedereen klaar", zei Fer, die na zijn doelpunt richting het uitvak rende en het doelpunt opdroeg aan De Leeuw. De Feyenoorders betraden het veld met speciale shirts met daarop de tekst 'Carlito, voor altijd in ons hart, amigo'.

Eerbetoon

Fer: "We wilden vandaag echt winnen voor Carlo. Dat dat lukt, maakt het extra bijzonder. Dit was een emotioneel moment op een hele emotionele avond."

Trainer Dick Advocaat maakte het eerbetoon, met spelers en supporters, na afloop niet mee. De 72-jarige Hagenaar stapte na het laatste fluitsignaal snel naar binnen en nam zichzelf zo een beetje in bescherming, zei hij. "Daar kan ik niet zo goed meer tegen. Maar ik hoorde dat het fantastisch was wat ze gedaan hebben. Ik ga het later nog wel terugkijken", zei Advocaat, die met Feyenoord aan een indrukwekkende reeks bezig is. Van de zestien duels die Feyenoord onder zijn leiding speelde, verloren de Rotterdammers er slechts eentje.

De bekerfinale lonkt voor Feyenoord, dat begin maart in de halve eindstrijd in De Kuip eerstedivisionist NAC Breda treft. De spelers wilden donderdag nog niet echt vooruit kijken. Dat vonden ze niet gepast. "Het gemis is heel groot", besloot Fer. Ploeggenoot Jens Toornstra sloot zich bij hem aan. "Natuurlijk kunnen we tevreden zijn dat we door zijn naar de volgende ronde. Maar we zijn iemand verloren die ons heel dierbaar was. Deze overwinning was echt voor Carlo."

Meer uit Voetbal

Real klopt Atlético en treft opnieuw Barcelona in finale Supercup

JEDDAH (ANP) - Real Madrid heeft zich geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. Het elftal van trainer Xabi Alonso was in Jeddah in Saudi-Arabië met 2-1 te sterk voor Atlético Madrid.

8 uur geleden
Paris Saint-Germain wint Franse Supercup voor vierde keer op rij

KOEWEIT-STAD (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de vierde keer op rij de Franse Supercup gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique speelde in Koeweit-Stad met 2-2 gelijk en won vervolgens de strafschoppenserie met 4-1.

8 uur geleden
Brazilië en Frankrijk kiezen met oog op WK voor oefenduels in VS

NEW YORK (ANP/RTR) - Brazilië en Frankrijk spelen de komende interlandperiode in maart een minitoernooi in de Verenigde Staten, ter voorbereiding op het WK van drie maanden later. Kroatië en Colombia zijn de andere twee deelnemers aan de 'Road to 26'.

10 uur geleden
Heracles huurt Zweedse middenvelder Ahlstrand van St. Pauli

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo voegt naast spits Lequincio Zeefuik nog een speler aan de selectie toe. De huidige nummer 17 van de Eredivisie neemt de Zweed Erik Ahlstrand op huurbasis over van de Duitse Bundesligaclub St. Pauli. Heracles heeft een optie tot koop bedongen op de 24-jarige middenvelder.

12 uur geleden
Oud-Ajacied Kudus bij geplaagd Tottenham drie maanden aan de kant

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur kan de komende drie maanden niet beschikken over Mohammed Kudus. Dat zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie, een dag na de 3-2-nederlaag tegen Bournemouth in de Premier League. Tottenham is na een goede competitiestart afgezakt naar de veertiende plaats op de ranglijst.

12 uur geleden
PSV neemt Belgisch recordinternational over van Leicester City

EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben zich versterkt met Janice Cayman. De 37-jarige Belgische recordinternational komt over van Leicester City. Cayman, die in de verdediging speelt, ondertekende een contract voor anderhalf jaar.

14 uur geleden
Mourinho verplicht spelers Benfica op trainingscomplex te blijven

LISSABON (ANP) - Coach José Mourinho van Benfica heeft zijn spelers verplicht de komende dagen op het trainingscomplex Seixal te verblijven. De Portugees nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 tegen Braga in de halve finales van de Portugese League Cup.

14 uur geleden