Matchwinner Fer opgelucht: we wilden winnen voor Carlo
ROTTERDAM (ANP) - Leroy Fer hield het net als assistent-trainer John de Wolf niet droog toen ze donderdag na afloop van de gewonnen bekerwedstrijd tegen sc Heerenveen (0-1) het vak met de bezoekers van Feyenoord opzochten. Het eerbetoon aan de eerder op de dag overleden materiaalman Carlo de Leeuw in het Abe Lenstra-stadion maakte veel emoties los. "Een goede vriend met een ontzettend groot Feyenoordhart is niet meer. Het was moeilijk om vanavond te voetballen", aldus Fer, die na een kwartier spelen van dichtbij met het hoofd het doelpunt maakte.
De 30-jarige Fer had van de huidige spelersgroep van Feyenoord misschien wel de sterkste band met De Leeuw. De middenvelder maakte de oud-prof ook al mee in zijn eerste periode bij Feyenoord, van 2007 tot 2011. Ook was De Leeuw materiaalman bij Oranje, onder meer bij het wereldkampioenschap van 2014. Fer zat destijds ook bij de selectie van de toenmalige bondscoach Louis van Gaal en scoorde, toen ook met zijn hoofd, in de afsluitende groepswedstrijd tegen Chili.
"We waren zeker 'close'. Iedereen mocht hem, iedereen sprak alleen maar positief over hem. Hij stond voor iedereen klaar", zei Fer, die na zijn doelpunt richting het uitvak rende en het doelpunt opdroeg aan De Leeuw. De Feyenoorders betraden het veld met speciale shirts met daarop de tekst 'Carlito, voor altijd in ons hart, amigo'.
Eerbetoon
Fer: "We wilden vandaag echt winnen voor Carlo. Dat dat lukt, maakt het extra bijzonder. Dit was een emotioneel moment op een hele emotionele avond."
Trainer Dick Advocaat maakte het eerbetoon, met spelers en supporters, na afloop niet mee. De 72-jarige Hagenaar stapte na het laatste fluitsignaal snel naar binnen en nam zichzelf zo een beetje in bescherming, zei hij. "Daar kan ik niet zo goed meer tegen. Maar ik hoorde dat het fantastisch was wat ze gedaan hebben. Ik ga het later nog wel terugkijken", zei Advocaat, die met Feyenoord aan een indrukwekkende reeks bezig is. Van de zestien duels die Feyenoord onder zijn leiding speelde, verloren de Rotterdammers er slechts eentje.
De bekerfinale lonkt voor Feyenoord, dat begin maart in de halve eindstrijd in De Kuip eerstedivisionist NAC Breda treft. De spelers wilden donderdag nog niet echt vooruit kijken. Dat vonden ze niet gepast. "Het gemis is heel groot", besloot Fer. Ploeggenoot Jens Toornstra sloot zich bij hem aan. "Natuurlijk kunnen we tevreden zijn dat we door zijn naar de volgende ronde. Maar we zijn iemand verloren die ons heel dierbaar was. Deze overwinning was echt voor Carlo."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen subtoppers FC Utrecht en FC Twente heeft in de Eredivisie geen winnaar opgeleverd. In de Galgenwaard speelden de nummers 7 en 8 van de ranglijst met 1-1 gelijk. Mats Rots maakte in de slotfase gelijk voor FC Twente, dat nog kansen kreeg op een winnende treffer.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.
11 uur geleden