Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Matchis bedroefd om dood PSV-er, maar dankbaar voor inzet donatie

Matchis bedroefd om dood PSV-er, maar dankbaar voor inzet donatie

LEIDEN (ANP) - Stichting Matchis, het centrum voor stamceldonoren, reageert bedroefd op de dood van perschef Thijs Slegers van PSV. De vroegere sportjournalist stierf op 46-jarige leeftijd aan de gevolgen van leukemie. Begin februari maakte hij bekend dat hij zelf niet meer beter kon worden, maar anderen misschien wel. Daarom deed hij een oproep om stamcellen en bloed te doneren. Matchis heeft sindsdien een kleine 11.000 potentiële stamceldonoren extra kunnen registreren.

"Het loopt ook nog steeds door. We zien echt dat donatie is gaan leven in de sportwereld, en met name onder mannen, dat is heel bijzonder", aldus een woordvoerder. Een en ander is volgens Matchis te verklaren uit het feit dat Slegers op sociale media werd gevolgd door mensen die van voetbal houden, waardoor diens oproep ook in hun wereld belandde. Matchis is erg dankbaar voor de registraties.

Meer uit Voetbal

Lamine Yamal verkozen tot beste speler van seizoen in Spanje

BARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.

19 minuten geleden
FIFA geeft clubs zeker 5000 dollar per dag per speler tijdens WK

ZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.

53 minuten geleden
Oranje traint voor het eerst met complete WK-selectie in Amerika

ORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste training in de Verenigde Staten voor het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met alle 26 spelers uit zijn WK-selectie op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.

1 uur geleden
Verdediger Offerhaus verruilt Telstar voor FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Verdediger Guus Offerhaus volgt trainer Anthony Correia en verruilt Telstar voor FC Utrecht. De 25-jarige verdediger heeft in de Domstad zijn handtekening gezet onder een contract tot de zomer van 2029, meldt de club uit Utrecht.

2 uur geleden
Dijkhuizen nieuwe hoofdtrainer VVV-Venlo

VENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.

3 uur geleden
Verdediger Robertson zet loopbaan voort bij Tottenham Hotspur

LONDEN (ANP/BELGA) - Andrew Robertson zet zijn loopbaan voort bij Tottenham Hotspur. Dat hebben de Spurs gemeld. De 32-jarige verdediger, die met Schotland deelneemt aan het WK, komt transfervrij over van Liverpool. In Londen wordt hij ploeggenoot van Xavi Simons en Micky van de Ven.

3 uur geleden
Levchenko wil meer ruimte voor spelers om zich uit te spreken

AMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

5 uur geleden