
Matchis bedroefd om dood PSV-er, maar dankbaar voor inzet donatie
LEIDEN (ANP) - Stichting Matchis, het centrum voor stamceldonoren, reageert bedroefd op de dood van perschef Thijs Slegers van PSV. De vroegere sportjournalist stierf op 46-jarige leeftijd aan de gevolgen van leukemie. Begin februari maakte hij bekend dat hij zelf niet meer beter kon worden, maar anderen misschien wel. Daarom deed hij een oproep om stamcellen en bloed te doneren. Matchis heeft sindsdien een kleine 11.000 potentiële stamceldonoren extra kunnen registreren.
"Het loopt ook nog steeds door. We zien echt dat donatie is gaan leven in de sportwereld, en met name onder mannen, dat is heel bijzonder", aldus een woordvoerder. Een en ander is volgens Matchis te verklaren uit het feit dat Slegers op sociale media werd gevolgd door mensen die van voetbal houden, waardoor diens oproep ook in hun wereld belandde. Matchis is erg dankbaar voor de registraties.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Atalanta heeft met een zege op AS Roma de derde plaats in de Serie A zekergesteld. De ploeg uit Bergamo met Marten de Roon won de thuiswedstrijd met 2-1.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - FC Den Bosch is de play-offs om promotie naar de Eredivisie begonnen met een zege op SC Cambuur. In Stadion De Vliert won de ploeg van coach Ulrich Landvreugd in de eerste ronde met 1-0. Beide ploegen spelen vrijdag de return in Leeuwarden.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid moet op zijn minst de komende twee wedstrijden Vinícius Júnior en Lucas Vázquez missen. Beide spelers raakten zondag geblesseerd in de met 4-3 verloren 'Clásico' tegen FC Barcelona. De club lichtte op zijn website toe dat aanvaller Vinícius een verstuikte enkel heeft en dat verdediger Vázquez een spierblessure in zijn linkerbovenbeen heeft.
11 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda gaat volgend seizoen niet verder met de Tsjechische voetballer Dominik Janosek. De 26-jarige middenvelder verlaat de club na dit seizoen, aldus NAC.
13 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Carlo Ancelotti is de nieuwe bondscoach van de Braziliaanse voetballers. De huidige trainer van Real Madrid ondertekent een contract tot en met het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Xabi Alonso volgt Ancelotti naar alle waarschijnlijkheid op bij Real.
15 uur geledenNYON (ANP) - Dennis Higler is door de UEFA aangesteld als videoscheidsrechter voor de Champions League-finale tussen Internazionale en Paris Saint-Germain op zaterdag 31 mei. Pol van Boekel assisteert hem, meldt de UEFA.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - Davy Klaassen (Ajax), Igor Paixão (Feyenoord), Ismael Saibari (PSV), Sem Steijn (FC Twente) en Kenneth Taylor (Ajax) zijn genomineerd voor de prijs van beste voetballer van dit seizoen in de Eredivisie. Dat meldt de Eredivisie CV.
15 uur geleden