Mastersfinale Montreal tussen tennissers Hurkacz en Carreño Busta
MONTREAL (ANP) - De finale van het masterstoernooi in Montreal gaat tussen de Poolse tennisser Hubert Hurkacz en Pablo Carreño Busta uit Spanje. Hurkacz, de nummer 10 van de wereld, versloeg de Noor Casper Ruud (zevende op de wereldranglijst) in drie sets: 5-7 6-3 6-2. Carreño Busta plaatste zich voor zijn eerste mastersfinale ten koste van de Brit Dan Evans: 7-5 6-7 (7) 6-2.
De ongeplaatste Spanjaard, nummer 23 van de wereld, had op weg naar de halve finales nog geen set verloren. "Ik speel deze week ongelooflijk", zei de 31-jarige Spanjaard, die de afgelopen jaren zes ATP-titels veroverde. In Montreal staat hij voor het eerst in de finale van een masterstoernooi.
Hurkacz (25) schreef vorig jaar de masters van Miami op zijn naam. De Pool pakte dit seizoen in Halle zijn vijfde titel op de ATP Tour. "De eerste anderhalve set was Casper beter, ik probeerde vooral in de wedstrijd te blijven. Ik moest bijblijven en vechten."
US Open
De vrouwen bereiden zich in Toronto voor op de US Open. In die Canadese stad gaat de finale tussen de Roemeense Simona Halep, voormalig nummer 1 van de wereld, en Beatriz Haddad Maia. De 30-jarige Halep versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula in drie sets (2-6 6-3 6-4), de Braziliaanse verraste Karolina Pliskova uit Tsjechië: 6-4 7-6 (7). Pliskova stond vorig jaar in de finale, toen het toernooi in Montreal werd gespeeld. Halep won het Canadese WTA-toernooi in 2016 en 2018.
Haddad Maia schreef in de aanloop naar Wimbledon de grastoernooien van Nottingham en Birmingham op haar naam, maar bleef daarna in Londen steken in de eerste ronde. In Toronto verraste ze deze week al Iga Swiatek, de Poolse nummer 1 van de wereld, en olympisch kampioene Belinda Bencic uit Zwitserland. Ze komt daardoor voor het eerst de mondiale top 20 binnen.
Meer uit Sport
BOLOGNA (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
17 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
21 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
21 uur geleden