Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Masters-winnaar Scheffler 'huilde als een baby' van de stress

Masters-winnaar Scheffler 'huilde als een baby' van de stress

AUGUSTA (ANP) - Golfer Scottie Scheffler leek een toonbeeld van kalmte in de Masters, die de 25-jarige Amerikaan won met drie slagen voorsprong. Maar in werkelijkheid kookte hij van binnen van de spanning. "Het was een lange, zware dag en ik had het geluk dat ik een comfortabele voorsprong had. Het lukte me alleszins aardig om me op mijn spel te concentreren", zei de golfer, die acht weken geleden zijn eerste toernooi op de Amerikaanse tour won en zondag in Augusta het felbegeerde groene jasje als winnaar van de Masters mocht aantrekken. "Ik kan niet in woorden beschrijven wat het betekent om dit toernooi te winnen."

Scheffler ging na zijn zege in op zijn emotionele worsteling voor aanvang van de vierde en laatste ronde. "Ik huilde als een baby, zo gestrest was ik. Ik wist niet waar ik het moest zoeken. Ik zei tegen mijn vrouw Meredith; ik ben er niet klaar voor, dit is me te veel", vertelde hij. "Het is omdat het de Masters is. Dit is het toernooi wat ik wilde winnen, daar droom je van als golfer. Toen ik voor de eerste keer de uitnodiging kreeg om mee te doen, stonden de tranen me in de ogen."

Het was ook zijn vrouw Meredith die Scheffler kalmeerde en moed insprak. "Toen ik aankwam op de baan, was ik rustig en kwam ook het gevoel dat ik het kon afmaken als ik gewoon mijn spel zou spelen. Ik heb alles wat mis kon gaan geblokkeerd in mijn hoofd", aldus Scheffler, die er inderdaad in slaagde een solide laatste ronde te spelen zonder grote missers. Het ging alleen mis op de laatste hole 18. Twee korte putts mislukten, maar zijn voorsprong was zo groot, dat hij die zich kon veroorloven. "Op de 18e was ik mijn concentratie kwijt, maar dat was omdat ik toen ook wilde genieten van het moment."

Scheffler mag zich met recht de sensatie van het jaar noemen in het golf. In acht weken tijd heeft hij vier toernooien gewonnen en is hij opgerukt naar de eerste plaats op de wereldranglijst. "Ik heb nooit gedacht dat ik goed was in golf en al helemaal niet verwacht dat ik zo ver zou komen. Het is hard werken en blijven oefenen en dat zal ik blijven doen."

Meer uit Sport

Drie halve finaleplaatsen voor Nederlanders op EK zwemmen

SAINT-DENIS (ANP) - Drie Nederlandse zwemmers hebben zich zaterdagochtend op de EK zwemmen in Parijs geplaatst voor halve finales die zaterdagavond plaatsvinden.

1 uur geleden
Ronde van Portugal gaat versoberd verder na dodelijk incident

PAREDES (ANP) - De Ronde van Portugal gaat een dag na het incident dat aan de Britse wielrenner Finlay Tarling (19) het leven kostte verder. Dat heeft de organisatie van de wedstrijd zaterdag bekendgemaakt. Tarling overleed vrijdag na een frontale aanrijding met een voertuig dat niet verbonden was aan de wedstrijd. Hij was de jongere broer van wielrenner Joshua Tarling.

2 uur geleden
Van Klinken 'gigantisch' trots op weer twee EK-medailles

BIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken was "gigantisch" trots op haar gouden medaille bij het discuswerpen op de EK atletiek in Birmingham. Dat goud volgde op het zilver bij het kogelstoten op maandag. Twee jaar geleden op de EK in Rome slaagde Van Klinken er ook al in twee medailles te winnen: zilver bij het kogelstoten en discuswerpen.

12 uur geleden
Broeders-Bol wint bij EK-debuut brons op 800 meter in recordtijd

BIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft haar overstap naar de 800 meter een ongedachte bekroning gegeven met de bronzen medaille bij haar EK-debuut. De 26-jarige Nederlandse topatlete eindigde in de finale in het uitverkochte Alexander Stadium van Birmingham als derde in 1.55,54. Daarmee evenaarde ze de Nederlandse recordtijd waarmee Ellen van Langen op de Olympische Spelen van Barcelona in 1992 historisch goud won.

15 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp in Cincinnati naar tweede ronde

CINCINNATI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van het masterstoernooi van Cincinnati. De 30-jarige tennisser rekende in twee sets af met 'lucky loser' Aleksandr Sjevtsjenko uit Kazachstan: 6-4 6-4.

15 uur geleden
Van Klinken dubbelt weer: na zilver met kogel nu goud met discus

BIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken heeft op de EK atletiek in Birmingham goud veroverd bij het discuswerpen. Ze maakte haar favorietenrol meer dan waar met haar verste worp van 67,67 meter in de finale. Ze wierp bijna 2 meter verder dan de Duitse Shanice Craft, die zilver won met 65,72.

15 uur geleden
Koster: zilver op 10.000 meter is ook voor mijn zieke coach

BIRMINGHAM (ANP) - Maureen Koster noemde haar zilveren medaille op de 10.000 meter bij de EK atletiek in Birmingham de 'kers op de taart' in een lange carrière, waarin het zo vaak net niet lukte een medaille te winnen. "Naast dat ik heel goed kan hardlopen, heb ik nu bewezen dat ik ook medailles kan winnen", zei ze na afloop.

15 uur geleden