Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Masters-winnaar Scheffler 'huilde als een baby' van de stress

Masters-winnaar Scheffler 'huilde als een baby' van de stress

AUGUSTA (ANP) - Golfer Scottie Scheffler leek een toonbeeld van kalmte in de Masters, die de 25-jarige Amerikaan won met drie slagen voorsprong. Maar in werkelijkheid kookte hij van binnen van de spanning. "Het was een lange, zware dag en ik had het geluk dat ik een comfortabele voorsprong had. Het lukte me alleszins aardig om me op mijn spel te concentreren", zei de golfer, die acht weken geleden zijn eerste toernooi op de Amerikaanse tour won en zondag in Augusta het felbegeerde groene jasje als winnaar van de Masters mocht aantrekken. "Ik kan niet in woorden beschrijven wat het betekent om dit toernooi te winnen."

Scheffler ging na zijn zege in op zijn emotionele worsteling voor aanvang van de vierde en laatste ronde. "Ik huilde als een baby, zo gestrest was ik. Ik wist niet waar ik het moest zoeken. Ik zei tegen mijn vrouw Meredith; ik ben er niet klaar voor, dit is me te veel", vertelde hij. "Het is omdat het de Masters is. Dit is het toernooi wat ik wilde winnen, daar droom je van als golfer. Toen ik voor de eerste keer de uitnodiging kreeg om mee te doen, stonden de tranen me in de ogen."

Het was ook zijn vrouw Meredith die Scheffler kalmeerde en moed insprak. "Toen ik aankwam op de baan, was ik rustig en kwam ook het gevoel dat ik het kon afmaken als ik gewoon mijn spel zou spelen. Ik heb alles wat mis kon gaan geblokkeerd in mijn hoofd", aldus Scheffler, die er inderdaad in slaagde een solide laatste ronde te spelen zonder grote missers. Het ging alleen mis op de laatste hole 18. Twee korte putts mislukten, maar zijn voorsprong was zo groot, dat hij die zich kon veroorloven. "Op de 18e was ik mijn concentratie kwijt, maar dat was omdat ik toen ook wilde genieten van het moment."

Scheffler mag zich met recht de sensatie van het jaar noemen in het golf. In acht weken tijd heeft hij vier toernooien gewonnen en is hij opgerukt naar de eerste plaats op de wereldranglijst. "Ik heb nooit gedacht dat ik goed was in golf en al helemaal niet verwacht dat ik zo ver zou komen. Het is hard werken en blijven oefenen en dat zal ik blijven doen."

Meer uit Sport

Deense wielrenner Valgren wint zeventiende rit in Giro d'Italia

ANDALO (ANP) - Michael Valgren heeft de zeventiende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 34-jarige Deen was de snelste van een kopgroep van zes renners en kwam solo over de finish van een heuvelachtige rit over 202 kilometer van Cassano d'Adda naar Andalo.

10 uur geleden
Tennisster Swiatek eenvoudig naar derde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Iga Swiatek heeft in de jacht op haar vijfde Roland Garros-titel zonder al te veel moeite de derde ronde bereikt. Op het gravel in de Franse hoofdstad was de Poolse nummer 3 van de wereld in twee sets te sterk voor de Tsjechische Sara Bejlek: 6-2 6-3. In de volgende ronde treft Swiatek haar landgenote Magda Linette.

12 uur geleden
Atlete Visser voor tiende keer naar FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Atlete Nadine Visser staat volgende maand voor haar tiende optreden bij de FBK Games. De organisatie van de belangrijkste internationale atletiekwedstrijd van Nederland maakte haar deelname woensdag bekend. De 31-jarige hordeloopster hoopt er net als vorig jaar met de winst vandoor te gaan op 21 juni in Hengelo.

12 uur geleden
De Jong in Parijs voor eerste keer naar derde ronde grand slam

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft op Roland Garros voor de eerste keer in zijn carrière de derde ronde van een grandslamtoernooi bereikt. De 25-jarige Nederlander was in het warme Parijs veel te sterk voor de Italiaanse qualifier Federico Cinà: 6-3 6-1 6-3. De Jong had zich eigenlijk niet gekwalificeerd voor het hoofdtoernooi, maar werd als 'lucky loser' alsnog toegelaten vanwege een blessuregeval.

15 uur geleden
Voormalig bokskampioen Fury maakt in augustus rentree in Dublin

DUBLIN (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (37) heeft voor zijn geplande ontmoeting met landgenoot Anthony Joshua een nieuw gevecht aangekondigd. Via een Instagram-story deelde de oud-wereldkampioen een video van een trainingskamp met het bijschrift "Kom op, 1 augustus, Dublin". Het is nog niet bekend wie de tegenstander is.

15 uur geleden
Heerenveen wil alle olympische ijssporten naar Thialf halen

HEERENVEEN (ANP) - Heerenveen wil dat schaatsstadion Thialf de komende jaren ook het trainingscentrum wordt voor de olympische curlers, skeletonners en bobsleeërs. Topsport NOORD onderzoekt deze ambitie het komende halfjaar en zegt de steun te hebben van de gemeente Heerenveen en provincie Friesland. "We willen dat iedereen die naar de Winterspelen gaat, hier zijn voorbereiding heeft", zegt directeur Evert Jorritsma van de regionale topsportorganisatie.

17 uur geleden
Kampioen Oklahoma City Thunder op één zege van nieuwe NBA-finale

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - Titelverdediger Oklahoma City Thunder heeft nog één zege nodig om opnieuw de finale van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA te bereiken. De Canadese sterspeler Shai Gilgeous-Alexander hielp de kampioen met 32 punten aan een 127-114-thuiszege op San Antonio Spurs. De ploeg uit Oklahoma City komt daardoor 3-2 voor in de finale van de Western Conference, met nog twee duels te gaan.

19 uur geleden