Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mastercard bereikt akkoord om Britse miljardenclaim af te kopen

Mastercard bereikt akkoord om Britse miljardenclaim af te kopen

LONDEN (ANP/RTR) - Mastercard heeft een principeakkoord bereikt om een grote rechtszaak in het Verenigd Koninkrijk af te kopen. Dit meldde het Amerikaanse betalingsbedrijf dinsdag tijdens de laatste zitting in de zaak. Namens ongeveer 46 miljoen Britten claimde Walter Merricks een aantal jaren geleden miljarden ponden van het bedrijf omdat Mastercard te hoge kosten zou vragen voor betalingen met zijn passen.

Volgens een ingewijde bedraagt de schikking ongeveer 200 miljoen pond (ruim 241 miljoen euro). De deal is volgens Mastercard nog wel onder voorbehoud van goedkeuring van het Competition Appeal Tribunal, dat zich over de zaak heeft gebogen. Rechters en experts op het gebied van mededinging oordelen daar samen over zaken.

De zaak was in 2021 de eerste massaclaim die werd goedgekeurd in het Verenigd Koninkrijk. Het CAT meldde in oktober dit jaar dat de advocaten van de eisers de totale waarde van de claim op zo'n 10 miljard pond hadden geschat.

Mastercard meldde blij te zijn met het bereiken van het principeakkoord om de zaak achter zich te laten. Merricks liet weten erg blij te zijn met de schikking "na bijna negen jaar juridische strijd met Mastercard". Hij zei ook te geloven dat de schikking "een zinvolle compensatie" zal opleveren voor de mensen die meedoen in de verdeling van de vergoeding.

De zaak vloeit voort uit een onderzoek van de Europese Commissie uit 2018. Die oordeelde uiteindelijk dat Mastercard te hoge kosten in rekening bracht voor betalingen met zijn creditcards. Mastercard kreeg begin 2019 een boete van 570 miljoen euro. Visa werd toen ook bestraft.

Meer uit Financieel

Aegon hard omlaag op Damrak na verhuisplannen

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs liet woensdag bij de opening geen grote koersuitslagen zien, met uitzondering van Aegon. De verzekeraar werd ruim 8 procent lager gezet nadat bekend was geworden dat het hoofdkantoor en de juridische zetel worden verplaatst naar de Verenigde Staten.

39 minuten geleden
Bloomberg: beursgang SpaceX kan grootste ooit worden

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciƫle ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, zet door met zijn plannen voor een beursgang en zou daarbij een bedrag willen ophalen dat "aanzienlijk" hoger ligt dan 30 miljard dollar. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. Daarmee kan de beursgang van SpaceX de grootste ooit worden.

52 minuten geleden
Aegon verplaatst hoofdkantoor naar VS en verandert naam

DEN HAAG (ANP) - Verzekeraar Aegon verplaatst zijn hoofdkantoor en juridische zetel naar de Verenigde Staten. Bij de afronding van het proces, uiterlijk op 1 januari 2028, gaat de holding verder onder de nieuwe naam Transamerica Inc. De bedrijfsactiviteiten blijven wel opereren onder hun bestaande merken, maakte Aegon woensdag bekend.

1 uur geleden
Rabobank: krappe woningmarkt stuwt prijzen verder omhoog

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse huizenmarkt blijft krap ondanks een aanzienlijke toename van het aanbod door de verkoop van huurwoningen door beleggers, concluderen economen van Rabobank.

2 uur geleden
Productie Nederlandse industrie met bijna 2 procent gegroeid

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in oktober met bijna 2 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldde het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) woensdag. In de twee voorgaande maanden was ook al sprake van groei.

2 uur geleden
Bouw van nieuwbouwwoning duurt steeds langer

DEN HAAG (ANP) - Het duurt steeds langer voordat nieuwbouwwoningen gereed zijn nadat de vergunning is afgegeven. Dit is vooral in stedelijke gebieden het geval, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na onderzoek. Dit komt deels doordat in stadsgebieden meer grote appartementencomplexen worden gebouwd en die kosten meer tijd om te bouwen.

3 uur geleden
Trump houdt deze week eerste gesprekken voor nieuwe Fed-baas

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zal deze week beginnen met het houden van sollicitatiegesprekken voor de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat meldt The Financial Times. "Ik heb een behoorlijk goed idee van wie ik wil", zei Trump daarover tegen journalisten in de Air Force One.

6 uur geleden