Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mastercard bereikt akkoord om Britse miljardenclaim af te kopen

Mastercard bereikt akkoord om Britse miljardenclaim af te kopen

LONDEN (ANP/RTR) - Mastercard heeft een principeakkoord bereikt om een grote rechtszaak in het Verenigd Koninkrijk af te kopen. Dit meldde het Amerikaanse betalingsbedrijf dinsdag tijdens de laatste zitting in de zaak. Namens ongeveer 46 miljoen Britten claimde Walter Merricks een aantal jaren geleden miljarden ponden van het bedrijf omdat Mastercard te hoge kosten zou vragen voor betalingen met zijn passen.

Volgens een ingewijde bedraagt de schikking ongeveer 200 miljoen pond (ruim 241 miljoen euro). De deal is volgens Mastercard nog wel onder voorbehoud van goedkeuring van het Competition Appeal Tribunal, dat zich over de zaak heeft gebogen. Rechters en experts op het gebied van mededinging oordelen daar samen over zaken.

De zaak was in 2021 de eerste massaclaim die werd goedgekeurd in het Verenigd Koninkrijk. Het CAT meldde in oktober dit jaar dat de advocaten van de eisers de totale waarde van de claim op zo'n 10 miljard pond hadden geschat.

Mastercard meldde blij te zijn met het bereiken van het principeakkoord om de zaak achter zich te laten. Merricks liet weten erg blij te zijn met de schikking "na bijna negen jaar juridische strijd met Mastercard". Hij zei ook te geloven dat de schikking "een zinvolle compensatie" zal opleveren voor de mensen die meedoen in de verdeling van de vergoeding.

De zaak vloeit voort uit een onderzoek van de Europese Commissie uit 2018. Die oordeelde uiteindelijk dat Mastercard te hoge kosten in rekening bracht voor betalingen met zijn creditcards. Mastercard kreeg begin 2019 een boete van 570 miljoen euro. Visa werd toen ook bestraft.

Meer uit Financieel

Maker van nachtkijkers profiteert van enorme Europese oorlogskas

ATHENE (ANP) - Defensieconcern Theon International, beursgenoteerd in Amsterdam, blijft profiteren van de torenhoge defensiebudgetten in Europa. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector boekte vorig jaar een recordomzet van 443,5 miljoen euro, 26 procent meer dan in het voorgaande jaar.

1 uur geleden
Bouwers klimmen flink op vlak Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag vrijwel gelijk geëindigd. Bouwer Heijmans eindigde opnieuw fors hoger na de presentatie van de jaarcijfers vrijdag. In het kielzog klom BAM mee, de concurrent komt later deze week met cijfers.

3 uur geleden
Boete voor logistiek bedrijf uit Amsterdam na dodelijk ongeval

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft een boete van 50.000 euro opgelegd aan een logistiek bedrijf uit Amsterdam na een dodelijk arbeidsongeval. Het incident, waarbij een medewerker om het leven kwam na een val van een laadklep, vond plaats op 20 december 2024.

4 uur geleden
Lange rijen en ontruiming op eerste dag AI-top New Delhi

NEW DELHI (ANP/RTR) - De eerste dag van de AI-top in India is maandag rommelig verlopen. Bezoekers klaagden over lange rijen, verwarring en drukte bij het begin van het evenement in New Delhi.

4 uur geleden
Heinen: snel kapitaalmarktunie, maar liefst als hele EU

BRUSSEL (ANP) - Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) vindt dat er "echt stappen" moeten worden gezet om tot een kapitaalmarktunie te komen. Mede daarom zijn zes ministers van Financiën van de zes grootste economieën in de EU maandag voor de tweede keer met elkaar in overleg gegaan, zei Heinen. Zijn voorkeur gaat wel uit naar besluitvorming door alle EU-lidstaten.

4 uur geleden
Duizenden gebruikers X klagen over problemen met app

DEN HAAG (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Gebruikers melden onder meer problemen met de app en het laden van hun tijdlijn.

5 uur geleden
Oude legeruniformen worden bouwmateriaal voor rijksgebouwen

DEN HAAG (ANP) - Oude uniformen van militairen en de politie worden bouwmateriaal voor rijksgebouwen. Producent Agricon Nederland gaat de afgedragen kleding verwerken tot constructiepanelen. De rijksoverheid wil hiermee de textielafvalberg verkleinen.

6 uur geleden