Mastercard bereikt akkoord om Britse miljardenclaim af te kopen
LONDEN (ANP/RTR) - Mastercard heeft een principeakkoord bereikt om een grote rechtszaak in het Verenigd Koninkrijk af te kopen. Dit meldde het Amerikaanse betalingsbedrijf dinsdag tijdens de laatste zitting in de zaak. Namens ongeveer 46 miljoen Britten claimde Walter Merricks een aantal jaren geleden miljarden ponden van het bedrijf omdat Mastercard te hoge kosten zou vragen voor betalingen met zijn passen.
Volgens een ingewijde bedraagt de schikking ongeveer 200 miljoen pond (ruim 241 miljoen euro). De deal is volgens Mastercard nog wel onder voorbehoud van goedkeuring van het Competition Appeal Tribunal, dat zich over de zaak heeft gebogen. Rechters en experts op het gebied van mededinging oordelen daar samen over zaken.
De zaak was in 2021 de eerste massaclaim die werd goedgekeurd in het Verenigd Koninkrijk. Het CAT meldde in oktober dit jaar dat de advocaten van de eisers de totale waarde van de claim op zo'n 10 miljard pond hadden geschat.
Mastercard meldde blij te zijn met het bereiken van het principeakkoord om de zaak achter zich te laten. Merricks liet weten erg blij te zijn met de schikking "na bijna negen jaar juridische strijd met Mastercard". Hij zei ook te geloven dat de schikking "een zinvolle compensatie" zal opleveren voor de mensen die meedoen in de verdeling van de vergoeding.
De zaak vloeit voort uit een onderzoek van de Europese Commissie uit 2018. Die oordeelde uiteindelijk dat Mastercard te hoge kosten in rekening bracht voor betalingen met zijn creditcards. Mastercard kreeg begin 2019 een boete van 570 miljoen euro. Visa werd toen ook bestraft.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York wisten de openingsverliezen maandag gedurende de dag om te buigen in winsten. De handel werd gesteund door president Donald Trump die zei dat Iran "heel graag" een deal wil sluiten. Daardoor verdween de vrees bij beleggers voor een langdurige oorlog in het Midden-Oosten naar de achtergrond.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De olieprijzen weerspiegelen nog niet de ernst van de ongekende aanvoercrisis die is veroorzaakt door de oorlog in Iran. Maar dat zal binnenkort veranderen, waarschuwt topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) maandag.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LVMH, het luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton en Christian Dior, zag de verkopen in het afgelopen kwartaal dalen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. De maker van luxespullen verkocht vooral minder in de belangrijke winkelstad Dubai en andere delen van het Midden-Oosten.
4 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Twee beurshandelaren uit Genève hebben gevangenisstraffen gekregen voor handel met voorkennis, oordeelde een rechtbank in Parijs. Ze speelden een belangrijke rol in een geheim netwerk, dat ongeveer 20 miljoen euro verdiende met vertrouwelijke informatie. Die voorkennis kwam van een voormalige bankier van de Franse bank Société Générale en ging over een geheime miljardenfusie.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX op het Damrak liet in het laatste handelsuur maandag wat herstel zien, gedreven door hoop op een uiteindelijk akkoord tussen de VS en Iran. Eerder op de dag stonden de beurzen wereldwijd nog flink lager nadat vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend geen akkoord opleverden. Als gevolg van de mislukte gesprekken kondigde president Donald Trump aan dat de Amerikaanse marine de belangrijke Straat van Hormuz zou blokkeren.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De honderd schepen van Nederlandse reders die in de Straat van Hormuz liggen, blijven in onzekerheid, reageert de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders. De aangekondigde blokkade van de Amerikaanse krijgsmacht vanaf maandag 16.00 uur zorgt voor nieuwe onduidelijkheid.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag lager geopend. Het mislukken van de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend in Islamabad heeft de vrees aangewakkerd dat de oorlog langer gaat duren dan gedacht. De olieprijzen schoten daardoor weer omhoog, na de daling vorige week die volgde op het voorlopige staakt-het-vuren in het Midden-Oosten. Beleggers vrezen dat de hogere energieprijzen de economieën wereldwijd verder onder druk zullen zetten.
8 uur geleden