Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mastercard bereikt akkoord om Britse miljardenclaim af te kopen

Mastercard bereikt akkoord om Britse miljardenclaim af te kopen

LONDEN (ANP/RTR) - Mastercard heeft een principeakkoord bereikt om een grote rechtszaak in het Verenigd Koninkrijk af te kopen. Dit meldde het Amerikaanse betalingsbedrijf dinsdag tijdens de laatste zitting in de zaak. Namens ongeveer 46 miljoen Britten claimde Walter Merricks een aantal jaren geleden miljarden ponden van het bedrijf omdat Mastercard te hoge kosten zou vragen voor betalingen met zijn passen.

Volgens een ingewijde bedraagt de schikking ongeveer 200 miljoen pond (ruim 241 miljoen euro). De deal is volgens Mastercard nog wel onder voorbehoud van goedkeuring van het Competition Appeal Tribunal, dat zich over de zaak heeft gebogen. Rechters en experts op het gebied van mededinging oordelen daar samen over zaken.

De zaak was in 2021 de eerste massaclaim die werd goedgekeurd in het Verenigd Koninkrijk. Het CAT meldde in oktober dit jaar dat de advocaten van de eisers de totale waarde van de claim op zo'n 10 miljard pond hadden geschat.

Mastercard meldde blij te zijn met het bereiken van het principeakkoord om de zaak achter zich te laten. Merricks liet weten erg blij te zijn met de schikking "na bijna negen jaar juridische strijd met Mastercard". Hij zei ook te geloven dat de schikking "een zinvolle compensatie" zal opleveren voor de mensen die meedoen in de verdeling van de vergoeding.

De zaak vloeit voort uit een onderzoek van de Europese Commissie uit 2018. Die oordeelde uiteindelijk dat Mastercard te hoge kosten in rekening bracht voor betalingen met zijn creditcards. Mastercard kreeg begin 2019 een boete van 570 miljoen euro. Visa werd toen ook bestraft.

Meer uit Financieel

Fors verlies voor AEX, Prosus grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag met een flink verlies de handel uitgegaan. Onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran drukte de stemming op het Damrak. De Amerikaanse president Donald Trump zei dat het bestand "aan een zijden draadje" hangt. Volgens Iran mislukt het vredesproces als de VS niet akkoord gaan met een Iraans vredesvoorstel.

17 minuten geleden
ASML en vakbonden willen minder gedwongen ontslagen

VELDHOVEN (ANP) - ASML en de vakbonden zijn een sociaal plan overeengekomen. Daarin is het uitgangspunt volgens alle partijen om zoveel mogelijk gedwongen ontslagen bij het bedrijf te voorkomen. De chipmachinemaker kondigde eind januari aan dat zo'n 1700 medewerkers met managementbanen ontslagen zouden worden. Dat aantal kan nog "honderden mensen" lager uitvallen, zegt een woordvoerster van ASML dinsdag.

19 minuten geleden
Ondernemersorganisatie pleit voor uitstel Europese CO2-heffing

DEN HAAG (ANP) - Ondernemend Nederland (ONL) pleit ervoor dat het kabinet zich inzet om de Europese CO2-heffing uit te stellen. Volgens de ondernemersorganisatie komt het bedrijfsleven door deze extra heffing nog verder onder druk te staan.

19 minuten geleden
H&M sluit distributiecentrum in Belgiƫ, 440 banen weg

GHLIN (ANP/BELGA) - H&M Logistics, de logistieke tak van de Zweedse moderetailer, sluit definitief het distributiecentrum in het Belgische Ghlin, in het zuiden van het land. Dat bevestigt vakbondsman Philippe Dumortier aan persbureau Belga. Daarmee gaan ongeveer 440 banen verloren.

1 uur geleden
eBay daalt op Wall Street na afwijzing bod GameStop

NEW YORK (ANP) - eBay ging dinsdag licht omlaag op de beurzen in New York. De onlinemarktplaats heeft het overnamebod van bijna 56 miljard dollar van videogameketen GameStop afgewezen. Volgens voorzitter Paul Pressler van eBay is het bod van het veel kleinere GameStop niet geloofwaardig en niet aantrekkelijk. Beleggers waren al sceptisch over het bod, aangezien GameStop weinig informatie heeft gegeven over hoe het bedrijf de overname wil financieren.

2 uur geleden
Overheid beoordeelt honderden aanvragen ecopremies boeren opnieuw

DEN HAAG (ANP) - De overheid gaat honderden aanvragen van boeren voor een vergoeding voor natuurvriendelijke landbouw herbeoordelen. Volgens landbouworganisatie LTO zijn te veel aanvragen voor de zogeheten ecoregeling verlaagd of afgewezen.

2 uur geleden
Amerikaanse inflatie stijgt naar hoogste niveau in drie jaar

WASHINGTON (ANP/AFP) - De inflatie in de Verenigde Staten is in april tot het hoogste niveau in drie jaar gestegen, zo bleek dinsdag uit overheidsdata. Dat is het gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten, waarvan de economische gevolgen doorwerken in de grootste economie ter wereld.

2 uur geleden