Massaslachting op Tutsi's in Rwanda herdacht
KIGALI (ANP/AFP/BELGA) - In het Oost-Afrikaanse land Rwanda is de genocide op de Tutsi's dertig jaar geleden herdacht. Onder de aanwezigen was de Amerikaanse ex-president Bill Clinton, die in het Witte Huis zat tijdens een van de bloedigste massaslachtingen van de 20e eeuw.
President Paul Kagame stak een herdenkingsvlam aan bij een monument in Kigali. Tot 3 juli, de dag die geldt als de laatste van de volkenmoord, staan in het hele land herdenkingen gepland.
In zo'n honderd dagen in 1994 werden 800.000 tot ruim 1 miljoen mensen vermoord door milities van de Hutu-meerderheid. De slachtoffers behoorden tot de Tutsi-minderheid, maar ook gematigde Hutu's en anderen kwamen om het leven. Er stierven ook 22 Belgen, onder wie tien Belgische VN-blauwhelmen meteen op de eerste dag.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte gaat volgende week op bezoek bij de Amerikaanse president Donald Trump, meldt The Wall Street Journal op basis van ingewijden.
3 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP) - Vier astronauten zijn begonnen aan hun vlucht naar de maan. Het is de eerste keer sinds december 1972 dat mensen richting het hemellichaam vliegen. De draagraket voor de missie Artemis II steeg in de nacht van woensdag op donderdag op vanaf ruimtebasis Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez van de sanctielijst gehaald. Daar stond ze sinds 2018 op, nadat ze vicepresident was geworden onder president Nicolás Maduro. Nadat de Amerikanen hem in januari gevangennamen en Rodríguez de leiding over Venezuela overnam, is ze gaan samenwerken met de VS.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Republikeinen in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden en de Senaat hebben een plan aangekondigd om de gedeeltelijke shutdown in de Verenigde Staten te beëindigen. Volgens Huisvoorzitter Mike Johnson is de partij het eens geworden over een gezamenlijke oplossing.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft een brief geschreven aan het Amerikaanse volk, is te lezen bij de staatsomroep Press TV. Hij stelt onder meer dat Iran nooit een bedreiging is geweest voor andere landen en dat het Iraanse volk niets tegen Amerikanen heeft.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - President Donald Trump zou volgens bronnen van de Financial Times hebben gedreigd geen wapens meer te leveren aan Oekraïne als er geen coalitie komt voor de Straat van Hormuz. Als reactie daarop kwamen NAVO-bondgenoten drie weken geleden abrupt met de verklaring dat ze bereid zijn bij te dragen aan gepaste maatregelen om veilige doortocht in de zeestraat te bereiken.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben een man opgepakt die meerdere doodsbedreigingen aan president Donald Trump had gedaan. De 45-jarige Andrew Emerald plaatste volgens justitie acht berichten op Facebook waarin hij dreigde Trump te vermoorden of te verwonden.
7 uur geleden