Massaslachting op Tutsi's in Rwanda herdacht
KIGALI (ANP/AFP/BELGA) - In het Oost-Afrikaanse land Rwanda is de genocide op de Tutsi's dertig jaar geleden herdacht. Onder de aanwezigen was de Amerikaanse ex-president Bill Clinton, die in het Witte Huis zat tijdens een van de bloedigste massaslachtingen van de 20e eeuw.
President Paul Kagame stak een herdenkingsvlam aan bij een monument in Kigali. Tot 3 juli, de dag die geldt als de laatste van de volkenmoord, staan in het hele land herdenkingen gepland.
In zo'n honderd dagen in 1994 werden 800.000 tot ruim 1 miljoen mensen vermoord door milities van de Hutu-meerderheid. De slachtoffers behoorden tot de Tutsi-minderheid, maar ook gematigde Hutu's en anderen kwamen om het leven. Er stierven ook 22 Belgen, onder wie tien Belgische VN-blauwhelmen meteen op de eerste dag.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Bij de grootschalige protesten in Frankrijk zijn zaterdag bijna duizend mensen aangehouden, meldt minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez. Toch zijn de meeste demonstraties volgens hem goed verlopen. Vorige week liepen de betogingen nog uit op zware rellen en de regering had een grote politiemacht ingezet om te voorkomen dat dat weer zou gebeuren.
2 uur geledenROME (ANP) - Italiaanse demonstranten zijn zaterdag het wereldberoemde oud-Romeinse amfitheater Colosseum in Rome binnengedrongen. In Italië wordt in meerdere steden gedemonstreerd, waarbij dat in een aantal gevallen tot confrontaties met de politie leidt.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie meldt dat 110.000 mensen hebben deelgenomen aan de grote protestmars in Parijs. Die demonstratie zou tot nu toe "kalm" zijn verlopen. In andere Franse steden is de situatie al wel onrustig en grijpt de politie in.
4 uur geledenORLÉANS (ANP) - Jordan Bardella is met 98,98 procent herkozen als voorzitter van de Franse rechtsradicale politieke partij Rassemblement National (RN). Hij was de enige kandidaat.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft in meerdere steden ingegrepen bij protesten. Onder meer in Lyon, Lille, Toulouse, Nantes en Nice is traangas ingezet. In die laatste twee steden gebruikte de politie volgens Le Parisien ook een waterkanon.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - In Brussel is het bij grote jongerenprotesten uitgelopen op confrontaties tussen de politie en de betogers. Volgens persbureau Belga wordt de sfeer steeds grimmiger. De politie heeft inmiddels een waterkanon en traangas ingezet.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz roept op tot eenheid binnen zusterpartijen CDU en CSU en zweert nog steeds elke vorm van samenwerking met de rechtsradicale Alternative für Deutschland (AfD) af. Ook waarschuwt hij voor de "continue dreiging vanuit Rusland".
7 uur geleden