Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Massaslachting op Tutsi's in Rwanda herdacht

Massaslachting op Tutsi's in Rwanda herdacht

KIGALI (ANP/AFP/BELGA) - In het Oost-Afrikaanse land Rwanda is de genocide op de Tutsi's dertig jaar geleden herdacht. Onder de aanwezigen was de Amerikaanse ex-president Bill Clinton, die in het Witte Huis zat tijdens een van de bloedigste massaslachtingen van de 20e eeuw.

President Paul Kagame stak een herdenkingsvlam aan bij een monument in Kigali. Tot 3 juli, de dag die geldt als de laatste van de volkenmoord, staan in het hele land herdenkingen gepland.

In zo'n honderd dagen in 1994 werden 800.000 tot ruim 1 miljoen mensen vermoord door milities van de Hutu-meerderheid. De slachtoffers behoorden tot de Tutsi-minderheid, maar ook gematigde Hutu's en anderen kwamen om het leven. Er stierven ook 22 Belgen, onder wie tien Belgische VN-blauwhelmen meteen op de eerste dag.

Meer uit Buitenland

Brussel maakt 130 miljoen extra vrij voor drones bij EU-grenzen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt nog eens 130 miljoen euro vrij voor het gebruik en de bestrijding van drones aan de EU-grenzen, werd maandag bekendgemaakt. Het geld is zowel bedoeld om grenstoezicht op te voeren als om beter in te kunnen spelen op vijandige droneactiviteiten bij de grenzen, staat in een persbericht.

10 minuten geleden
15-jarige zwaargewond geraakt bij Franse onderwijsprotesten

PARIJS (ANP) - Bij de protesten bij Franse onderwijsinstellingen is maandag in Lens een 15-jarige scholier zwaargewond geraakt aan de hand, nadat de leerling vermoedelijk een granaat had opgepakt die was afgeschoten door de politie. Dat melden meerdere Franse media op gezag van de lokale autoriteiten. Onduidelijk is om wat voor projectiel het gaat.

11 minuten geleden
Duitse diensten verwachten gewapende aanvallen op Oekraïne-hulp

BERLIJN (ANP) - Rusland wil de militaire hulp die Oekraïnes bondgenoten leveren de komende tijd ook met geweld dwarsbomen, verwacht de Duitse buitenlandse inlichtingendienst. Duitsland loopt volgens BND-hoofd Martin Jäger "gevaar om in een gewelddadig conflict met Rusland terecht te komen".

1 uur geleden
Opnieuw een dag van protest op veel Franse onderwijsinstellingen

PARIJS (ANP) - Op meer dan vierhonderd Franse onderwijsinstellingen wordt maandag gedemonstreerd. Dat meldt het Franse ministerie van Onderwijs. Ook zijn vier- tot vijfhonderd locaties geheel of gedeeltelijk gesloten vanwege de onlusten.

2 uur geleden
Regeringsleger Jemen claimt controle over Bab al-Mandeb

DHUBAB (ANP/RTR) - Het Jemenitische regeringsleger zegt de controle over de zeestraat Bab al-Mandeb terug te hebben veroverd op de Houthi's, meldt Al Jazeera. Die groep nam het gebied rond die belangrijke vaarroute vorige maand in na een snelle opmars, maar het regeringsleger kondigde maandag een tegenoffensief aan.

2 uur geleden
Andrew Mountbatten-Windsor start rechtszaak tegen politie

LONDEN (ANP) - Andrew Mountbatten-Windsor is een rechtszaak gestart tegen Thames Valley Police. De voormalige prins wil de rechtmatigheid van de huiszoekingsbevelen die in februari tot zijn arrestatie leidden, laten onderzoeken, meldt persbureau Reuters maandag.

3 uur geleden
Spaanse premier kondigt nieuwe verkiezingen aan om woningcrisis

MADRID (ANP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft vervroegde verkiezingen aangekondigd vanwege de woningcrisis die al weken voor grote protesten zorgt. Zijn regering deed vorige week twee wetsvoorstellen om die crisis aan te pakken, maar die werden weggestemd door het parlement.

5 uur geleden