Massaontslag op komst bij Duitse chipfabrikant Infineon
REGENSBURG (ANP/AFP) - Bij de Duitse chipfabrikant Infineon verdwijnen mogelijk 2800 arbeidsplaatsen. Infineon schrapt circa 1400 banen en zoekt voor nog eens 1400 werknemers een plek elders in het bedrijf.
De aankondiging volgt op tegenvallende resultaten in het laatste kwartaal. Infineon maakte een winst van 403 miljoen euro, een daling van 52 procent ten opzichte van een jaar eerder. Het concern verlaagde de vooruitzichten voor 2024 voor de derde keer in korte tijd en verwacht nu een omzet van ongeveer 15 miljard euro.
Infineon is een belangrijke toeleverancier voor de auto-industrie en daar is de vraag naar chips afgezwakt. "Het herstel in onze doelmarkten vordert slechts langzaam", stelde topman Jochen Hanebeck in een toelichting.
De Amerikaanse chipgigant Intel kondigde vorige week ook al een zware reorganisatie aan. Intel schrapt meer dan 15 procent van zijn personeelsbestand om dit jaar ongeveer 20 miljard dollar kosten te besparen.
Meer uit Financieel
SANTIAGO (ANP/AFP) - In Chili is een nieuw bedrijf opgezet om de winning van lithium op te voeren, een metaal dat wordt gebruikt in batterijen voor elektrische voertuigen en mobiele telefoons. Het gaat om een samenwerking tussen het Chileense staatsbedrijf Codelco, 's werelds grootste koperproducent, en de particuliere mijnbouwer SQM, waarin Chinees kapitaal is geïnvesteerd.
27 minuten geledenHAMBURG (ANP/DPA) - De Chaos Computer Club (CCC), naar eigen zeggen Europa's grootste hackerscollectief, heeft in Duitsland opgeroepen tot een maandelijkse Digitale Onafhankelijkheidsdag. De organisatie, die zich hard maakt voor digitale rechten en cyberveiligheid, wil mensen aansporen hun afhankelijkheid van de dominante digitale platforms te heroverwegen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de middelgrote bedrijven in Duitsland verwacht volgend jaar een economische neergang. Dit blijkt uit een enquête van de ondernemersvereniging BVMW onder meer dan duizend ondernemers. Directeur Christoph Ahlhaus van de belangenorganisatie stelt dat "oppervlakkige hervormingen niet langer voldoende zijn om Duitsland weer op de rails te krijgen".
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.
20 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.
23 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.
1 dag geledenGENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.
1 dag geleden