Massaontslag op komst bij Duitse chipfabrikant Infineon
REGENSBURG (ANP/AFP) - Bij de Duitse chipfabrikant Infineon verdwijnen mogelijk 2800 arbeidsplaatsen. Infineon schrapt circa 1400 banen en zoekt voor nog eens 1400 werknemers een plek elders in het bedrijf.
De aankondiging volgt op tegenvallende resultaten in het laatste kwartaal. Infineon maakte een winst van 403 miljoen euro, een daling van 52 procent ten opzichte van een jaar eerder. Het concern verlaagde de vooruitzichten voor 2024 voor de derde keer in korte tijd en verwacht nu een omzet van ongeveer 15 miljard euro.
Infineon is een belangrijke toeleverancier voor de auto-industrie en daar is de vraag naar chips afgezwakt. "Het herstel in onze doelmarkten vordert slechts langzaam", stelde topman Jochen Hanebeck in een toelichting.
De Amerikaanse chipgigant Intel kondigde vorige week ook al een zware reorganisatie aan. Intel schrapt meer dan 15 procent van zijn personeelsbestand om dit jaar ongeveer 20 miljard dollar kosten te besparen.
Meer uit Financieel
CANBERRA (ANP/RTR) - Ruim een maand nadat in Australië het verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar is ingegaan, zijn ongeveer 4,7 miljoen accounts van Australische tieners gedeactiveerd. Dat meldde de Australische internettoezichthouder vrijdag.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Taiwan wil een strategische partner van de Verenigde Staten worden op het gebied van kunstmatige intelligentie. Dat zei de Taiwanese vicepremier Cheng Li-chiun vrijdag bij een persconferentie in Washington na afloop van onderhandelingen over een handelsakkoord.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten, waarmee enig herstel werd getoond van de twee voorgaande verliesbeurten. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de stijgers dankzij sterke kwartaalresultaten en vooruitzichten van het Taiwanese chipbedrijf TSMC. Ook waren er weer cijfers van grote Amerikaanse banken.
9 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) staat klaar om Venezuela financieel te steunen. Dat heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva gezegd in een interview met persbureau Reuters tijdens een bezoek aan Oekraïne. "Als er een mogelijkheid is om de mensen van Venezuela te steunen, dan kun je er zeker van zijn dat het IMF er is."
9 uur geledenLOS GATOS (ANP) - Netflix heeft een overeenkomst gesloten over de wereldwijde streamingrechten van films van Sony Pictures Entertainment. Dat maakten de bedrijven donderdag bekend. De nieuwe regeling wordt geleidelijk ingevoerd en is in 2029 voltooid. Hoeveel geld gemoeid is met de deal, is niet bekendgemaakt.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met Taiwan. Volgens het Amerikaanse ministerie van Handel dalen de importheffingen op goederen uit Taiwan en gaan Taiwanese bedrijven honderden miljarden investeren in chipproductie in de VS.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben de eerste verkoop van olie uit Venezuela afgerond. Dat heeft een Amerikaanse regeringsfunctionaris gezegd tegen het Franse persbureau AFP. Volgens die functionaris was met die deal een bedrag van 500 miljoen dollar gemoeid en kunnen de komende tijd meer verkopen plaatsvinden.
11 uur geleden