Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Massale zoektocht naar mensen in Tsjechië na fatale tornado

Massale zoektocht naar mensen in Tsjechië na fatale tornado

HRUSKY (ANP/DPA/RTR) - Hulpdiensten en militairen in Tsjechië zoeken vrijdag verder naar mensen die nog onder het puin liggen nadat een tornado en slagregens grote ravage hadden aangericht. Het dodental staat sinds donderdagavond laat op vijf. Ongeveer tweehonderd mensen raakten gewond, van wie er nog zestig in een ziekenhuis worden behandeld.

In zeven dorpen in het zuidoosten van het land verwoestte de tornado huizen en rukte daken van woningen. Sommige bewoners maakten melding van "vliegende" auto’s. Honderden brandweerlieden gaan van deur tot deur op zoek naar eventuele slachtoffers. Het leger heeft soldaten en zwaar materieel naar het gebied gestuurd.

Minister Jan Hamaçek van Binnenlandse Zaken, die sprak van een grote ramp, is naar het getroffen gebied gereisd. Premier Andrej Babis vertrok vervroegd uit Brussel om naar Zuid-Moravië te gaan. Hij zei dat veel EU-regeringsleiders hulp hebben aangeboden. De regering heeft al financiële steun beloofd aan mensen die (een deel van) hun huis zijn kwijtgeraakt.

Natuurgeweld

De tornado haalde windsnelheden van 300 tot 400 kilometer per uur. Het gaat om de krachtigste storm in de moderne Tsjechische geschiedenis.

Het stadje Hrusky bij de grens met Oostenrijk en Slowakije werd voor een groot deel vernield door het natuurgeweld dat gepaard ging met hagelstenen ter grootte van tennisballen. Oostenrijk heeft twee reddingshelikopters naar het buurland gestuurd en ook vanuit Slowakije en Polen komt hulp.

Meer uit Buitenland

Zoon sjah en Trump op Iraanse staatstelevisie na mogelijke hack

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse staatstelevisie lijkt gehackt te zijn. Er waren zondag korte tijd toespraken te zien van de Amerikaanse president Donald Trump en Reza Pahlavi, de zoon van de laatste Iraanse vorst.

18 minuten geleden
Starmer denkt niet dat Trump militaire actie Groenland overweegt

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer denkt niet dat de Amerikaanse president Donald Trump echt militaire actie tegen Groenland overweegt. Dat zei hij bij een persconferentie over de hogere importheffingen waarmee Trump dreigt. Die zouden gelden voor de landen die vorige week een klein aantal militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder ook Nederland.

30 minuten geleden
Kremlin: Poetin uitgenodigd voor vredesraad van Trump

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is uitgenodigd om toe te treden tot de vredesraad voor Gaza van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat maakte het Kremlin bekend. Rusland zou het voorstel nog bestuderen.

1 uur geleden
Spanje houdt rekening met stijging dodental treinbotsing

MADRID (ANP/AFP) - Het dodental door de treinbotsing in het zuiden van Spanje is nog niet definitief. Dat liet minister van Transport Óscar Puente weten via X.

3 uur geleden
Trump koppelt bedreigen Groenland aan mislopen Nobelprijs

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump koppelt zijn uitlatingen over Groenland aan het niet winnen van de Nobelprijs voor de Vrede. Dat blijkt uit een brief aan de Noorse premier Jonas Gahr Støre die persbureau Bloomberg in handen heeft. "Gezien het feit dat uw land heeft besloten mij de Nobelprijs voor de Vrede niet toe te kennen voor het beëindigen van 8 oorlogen PLUS, voel ik me niet langer verplicht om puur aan vrede te denken."

3 uur geleden
Dodental door treincrash Spanje verder opgelopen

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de treincrash in Spanje is opgelopen tot 39. Ook raakten zeker 152 personen gewond, zeggen bronnen tegen omroep RTVE.

4 uur geleden
Trump over Groenland: het is tijd en het zal gebeuren

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social zijn dreigement richting Groenland herhaald. "De NAVO zegt al twintig jaar lang tegen Denemarken dat 'ze de Russische dreiging bij Groenland moet weghouden'. Helaas is Denemarken er niet in geslaagd er iets aan te doen. Nu is het tijd en het zal gebeuren!", schrijft Trump op Truth Social.

6 uur geleden