Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Massale zoektocht naar mensen in Tsjechië na fatale tornado

Massale zoektocht naar mensen in Tsjechië na fatale tornado

HRUSKY (ANP/DPA/RTR) - Hulpdiensten en militairen in Tsjechië zoeken vrijdag verder naar mensen die nog onder het puin liggen nadat een tornado en slagregens grote ravage hadden aangericht. Het dodental staat sinds donderdagavond laat op vijf. Ongeveer tweehonderd mensen raakten gewond, van wie er nog zestig in een ziekenhuis worden behandeld.

In zeven dorpen in het zuidoosten van het land verwoestte de tornado huizen en rukte daken van woningen. Sommige bewoners maakten melding van "vliegende" auto’s. Honderden brandweerlieden gaan van deur tot deur op zoek naar eventuele slachtoffers. Het leger heeft soldaten en zwaar materieel naar het gebied gestuurd.

Minister Jan Hamaçek van Binnenlandse Zaken, die sprak van een grote ramp, is naar het getroffen gebied gereisd. Premier Andrej Babis vertrok vervroegd uit Brussel om naar Zuid-Moravië te gaan. Hij zei dat veel EU-regeringsleiders hulp hebben aangeboden. De regering heeft al financiële steun beloofd aan mensen die (een deel van) hun huis zijn kwijtgeraakt.

Natuurgeweld

De tornado haalde windsnelheden van 300 tot 400 kilometer per uur. Het gaat om de krachtigste storm in de moderne Tsjechische geschiedenis.

Het stadje Hrusky bij de grens met Oostenrijk en Slowakije werd voor een groot deel vernield door het natuurgeweld dat gepaard ging met hagelstenen ter grootte van tennisballen. Oostenrijk heeft twee reddingshelikopters naar het buurland gestuurd en ook vanuit Slowakije en Polen komt hulp.

Meer uit Buitenland

Journalistieke ngo: meer dan honderd journalisten gedood in 2025

NEW YORK (ANP) - In 2025 zijn 129 journalisten en mensen die in de media werken omgekomen tijdens hun werk. Dat meldt het Committee to Protect Journalists (CPJ). Volgens deze Amerikaanse non-profit zijn de sterfgevallen voor tweederde toe te schrijven aan Israël.

1 uur geleden
Teheran noemt Trumps uitspraken over Iran 'grote leugens'

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over Iran "grote leugens" genoemd. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken zei dat Trumps claim dat Iran raketten maakt om de VS te kunnen treffen niet waar is.

2 uur geleden
Premiers China en Duitsland willen meer economische samenwerking

BEIJING (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Chinese premier Li Qiang en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz hebben gezegd dat ze hun economische samenwerking willen uitbreiden. Merz zei aan het begin van zijn bezoek aan China dat Duitsland "grote waarde hecht aan het handhaven en uitbreiden van de intensieve economische relaties".

2 uur geleden
Democraten hameren op koopkracht in reactie op State of the Union

WILLIAMSBURG (ANP) - Volgens de Democratische Abigail Spanberger zat de State of the Union van president Donald Trump dinsdagavond vol met leugens. De gouverneur van Virginia benadrukte in de reactie namens haar partij dat de president het leven van de Amerikaanse burger niet beter maakt en hamerde daarbij vooral op de koopkracht.

4 uur geleden
Trump breekt record van langste State of the Union

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de langste State of the Union in de geschiedenis van de Verenigde Staten uitgesproken. Zijn toespraak duurde zo'n 1 uur en 47 minuten, 18 minuten langer dan het vorige record van Bill Clinton uit 2000.

5 uur geleden
Trump roemt economie tijdens State of the Union, ondanks onvrede

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn State of the Union gezegd dat het goed gaat met de economie. Volgens hem is zijn economische beleid een groot succes, ondanks onvrede onder Amerikanen over de stijgende prijzen van levensonderhoud.

5 uur geleden
Democraat uit zaal gezet tijdens Trumps State of the Union

WASHINGTON (ANP) - De Democraat Al Green is opnieuw uit de zaal gehaald tijdens een toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump. Green hield tijdens Trumps State of the Union een bord omhoog waarmee hij vermoedelijk protesteerde tegen de racistische video die op Trumps social media was verschenen over de Obama's.

6 uur geleden