Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Massale zoektocht naar mensen in Tsjechië na fatale tornado

Massale zoektocht naar mensen in Tsjechië na fatale tornado

HRUSKY (ANP/DPA/RTR) - Hulpdiensten en militairen in Tsjechië zoeken vrijdag verder naar mensen die nog onder het puin liggen nadat een tornado en slagregens grote ravage hadden aangericht. Het dodental staat sinds donderdagavond laat op vijf. Ongeveer tweehonderd mensen raakten gewond, van wie er nog zestig in een ziekenhuis worden behandeld.

In zeven dorpen in het zuidoosten van het land verwoestte de tornado huizen en rukte daken van woningen. Sommige bewoners maakten melding van "vliegende" auto’s. Honderden brandweerlieden gaan van deur tot deur op zoek naar eventuele slachtoffers. Het leger heeft soldaten en zwaar materieel naar het gebied gestuurd.

Minister Jan Hamaçek van Binnenlandse Zaken, die sprak van een grote ramp, is naar het getroffen gebied gereisd. Premier Andrej Babis vertrok vervroegd uit Brussel om naar Zuid-Moravië te gaan. Hij zei dat veel EU-regeringsleiders hulp hebben aangeboden. De regering heeft al financiële steun beloofd aan mensen die (een deel van) hun huis zijn kwijtgeraakt.

Natuurgeweld

De tornado haalde windsnelheden van 300 tot 400 kilometer per uur. Het gaat om de krachtigste storm in de moderne Tsjechische geschiedenis.

Het stadje Hrusky bij de grens met Oostenrijk en Slowakije werd voor een groot deel vernield door het natuurgeweld dat gepaard ging met hagelstenen ter grootte van tennisballen. Oostenrijk heeft twee reddingshelikopters naar het buurland gestuurd en ook vanuit Slowakije en Polen komt hulp.

Meer uit Buitenland

Media: VS gaan laatste troepen terugtrekken uit Syrië

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan in de komende twee maanden hun laatste troepen terugtrekken uit Syrië. Dat berichten media als CBS News en The Wall Street Journal (WSJ) op basis van anonieme bronnen. Het zou gaan om een duizendtal militairen.

32 seconden geleden
Medeplichtige niet uitgesloten in ontvoeringszaak Nancy Guthrie

TUCSON (ANP) - Rechercheurs sluiten niet uit dat er sprake is van een medeplichtige bij de ontvoering van Nancy Guthrie (84). Dat zei sheriff Chris Nanos van Pima County tegen CBS News.

1 uur geleden
José María Balcázar is de nieuwe interim-president van Peru

LIMA (ANP/AFP/RTR) - Het linkse parlementslid José María Balcázar (83) is door het parlement gekozen tot interim-president van Peru.

1 uur geleden
CBS/CNN: VS kunnen dit weekend al Iran aanvallen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse strijdkrachten zijn in staat om dit weekend al Iran aan te vallen, maar president Donald Trump heeft nog geen beslissing genomen. Dat hebben anonieme veiligheidsadviseurs woensdag tegen de zenders CBS en CNN gezegd.

5 uur geleden
Klimaatverbond begint zaak tegen VS om intrekken milieurichtlijn

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een groep klimaat- en belangengroepen heeft een rechtszaak aangespannen tegen de regering-Trump vanwege het intrekken van een belangrijke wetenschappelijke klimaatstandaard. Die zogenoemde endangerment finding vormde de juridische basis onder veel regelgeving en dicteerde welke broeikasgassen schadelijk zijn voor de gezondheid. Volgens de groeperingen was het intrekken illegaal.

9 uur geleden
Poetin belooft Cuba 'altijd' te zullen steunen

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland zal Cuba "altijd" steunen, zei de Russische president Vladimir Poetin woensdag tegen de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez tijdens een ontmoeting in Moskou. De twee bespraken mogelijke steunmaatregelen, maar maakten geen concrete afspraken.

10 uur geleden
Meerdere dode skiërs aangetroffen na lawine in Californië

CASTLE PEAK (ANP/AFP/RTR) - Acht van de negen skiërs die nog werden vermist in de Californische regio Tahoe, zijn dood aangetroffen. Dat meldt sheriff Shannan Moon. In de regio vond een lawine plaats, die de wintersporters bedolf. Ze zouden buiten de piste hebben geskied. Eén persoon wordt nog vermist.

10 uur geleden