Massale staking legt groot deel Duitse luchtvaart plat
FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Het Duitse luchtverkeer is donderdag ernstig ontregeld door een grote staking onder beveiligers. De vliegvelden van Berlijn en Hamburg hebben alle vertrekkende vluchten geschrapt en in Frankfurt kunnen passagiers alleen overstappen of landen. Volgens een verwachting van de Duitse brancheorganisatie ADV worden 200.000 reizigers door de 24 uursstaking getroffen.
Luchtvaartconcern Lufthansa heeft passagiers afgeraden naar tien van de Duitse vliegvelden te komen en in plaats daarvan een nieuwe vlucht voor een andere dag te boeken. München is een van de weinige plekken waar wel gewoon gevlogen wordt. Alleen al in Frankfurt zijn honderden vluchten geannuleerd.
KLM schrapt donderdag 22 retourvluchten van en naar Duitsland door de staking.
Stakingen ov
De afgelopen tijd is de vervoerssector in Duitsland al vaker zwaar getroffen door stakingen. Zo reden er vorige week veel minder treinen door een dagenlange werkonderbreking. Voor vrijdag is een nieuwe staking bij lokale Duitse ov-bedrijven aangekondigd.
Ook in de Finse luchtvaart wordt donderdag gestaakt. Daar hoefde KLM geen vluchten te annuleren, maar moesten wel vluchtschema's aangepast worden.
Meer uit Financieel
DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.
5 uur geledenNICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiën op Cyprus.
8 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.
21 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
1 dag geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
1 dag geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
1 dag geleden