Massale staking legt groot deel Duitse luchtvaart plat
FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Het Duitse luchtverkeer is donderdag ernstig ontregeld door een grote staking onder beveiligers. De vliegvelden van Berlijn en Hamburg hebben alle vertrekkende vluchten geschrapt en in Frankfurt kunnen passagiers alleen overstappen of landen. Volgens een verwachting van de Duitse brancheorganisatie ADV worden 200.000 reizigers door de 24 uursstaking getroffen.
Luchtvaartconcern Lufthansa heeft passagiers afgeraden naar tien van de Duitse vliegvelden te komen en in plaats daarvan een nieuwe vlucht voor een andere dag te boeken. München is een van de weinige plekken waar wel gewoon gevlogen wordt. Alleen al in Frankfurt zijn honderden vluchten geannuleerd.
KLM schrapt donderdag 22 retourvluchten van en naar Duitsland door de staking.
Stakingen ov
De afgelopen tijd is de vervoerssector in Duitsland al vaker zwaar getroffen door stakingen. Zo reden er vorige week veel minder treinen door een dagenlange werkonderbreking. Voor vrijdag is een nieuwe staking bij lokale Duitse ov-bedrijven aangekondigd.
Ook in de Finse luchtvaart wordt donderdag gestaakt. Daar hoefde KLM geen vluchten te annuleren, maar moesten wel vluchtschema's aangepast worden.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Gepensioneerden van de grote pensioenfondsen die al zijn overgestapt naar het nieuwe pensioenstelsel, kunnen volgend jaar mogelijk een bescheiden pensioenverhoging tegemoetzien. Dankzij positieve rendementen hebben Pensioenfonds Zorg en Welzijn (PFZW), Pensioenfonds Metaal en Techniek (PMT) en bpfBOUW hun financiële situatie in het tweede kwartaal duidelijk verbeterd.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met winsten geëindigd. Op de beurzen heerste opluchting over de nieuwste inflatiecijfers voor de Verenigde Staten, die grotendeels in lijn met de verwachting waren. Daarnaast zorgden goede resultaten van grote datacenterbedrijven voor optimisme over de groei van de AI-sector.
6 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - Een toezichthouder in Brazilië heeft chat- en videoplatform Discord opgedragen om livestreams stop te zetten in het land. Aanleiding is een zelfmoordzaak waarbij een 13-jarig meisje tijdens een livestream zou zijn aangemoedigd om zichzelf pijn te doen en uiteindelijk zelfmoord te plegen. Volgens datawaakhond ANPD heeft het internetbedrijf te weinig gedaan om kinderen en jongeren te beschermen.
6 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Roemenië schakelt vanaf donderdag zijn enige kerncentrale uit vanwege de extreem lage waterstand van de Donau. Daartoe is besloten ondanks pogingen om de kerncentrale draaiend te houden.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump is aangeklaagd door twee mediaorganisaties vanwege plannen om betalende klanten snellere toegang tot zijn berichten op Truth Social te geven. De nieuwsorganisaties noemen de plannen van het bedrijf Trump Media & Technology "buitengewoon corrupt en onwettelijk".
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies de handel uitgegaan. Techinvesteerder Prosus was een negatieve uitschieter na kwartaalcijfers van het Chinese internetconcern Tencent, waarin het AEX-bedrijf een groot belang heeft. Beleggers wereldwijd reageerden ook op nieuwe cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Vakbonden hebben het cabinepersoneel van easyJet Frankrijk opgeroepen om zaterdag en zondag te staken. Dat hebben drie bonden in een gezamenlijke verklaring bekendgemaakt. De luchtvaartmaatschappij vraagt de vakbonden om af te zien van de acties, omdat die in een erg druk weekend vallen.
11 uur geleden