Massale staking legt groot deel Duitse luchtvaart plat
FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Het Duitse luchtverkeer is donderdag ernstig ontregeld door een grote staking onder beveiligers. De vliegvelden van Berlijn en Hamburg hebben alle vertrekkende vluchten geschrapt en in Frankfurt kunnen passagiers alleen overstappen of landen. Volgens een verwachting van de Duitse brancheorganisatie ADV worden 200.000 reizigers door de 24 uursstaking getroffen.
Luchtvaartconcern Lufthansa heeft passagiers afgeraden naar tien van de Duitse vliegvelden te komen en in plaats daarvan een nieuwe vlucht voor een andere dag te boeken. München is een van de weinige plekken waar wel gewoon gevlogen wordt. Alleen al in Frankfurt zijn honderden vluchten geannuleerd.
KLM schrapt donderdag 22 retourvluchten van en naar Duitsland door de staking.
Stakingen ov
De afgelopen tijd is de vervoerssector in Duitsland al vaker zwaar getroffen door stakingen. Zo reden er vorige week veel minder treinen door een dagenlange werkonderbreking. Voor vrijdag is een nieuwe staking bij lokale Duitse ov-bedrijven aangekondigd.
Ook in de Finse luchtvaart wordt donderdag gestaakt. Daar hoefde KLM geen vluchten te annuleren, maar moesten wel vluchtschema's aangepast worden.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan een invoerheffing van 50 procent opleggen op verschillende Canadese producten. Dat meldt het Witte Huis maandag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veel Nederlandse ondernemers ervaren geen of nauwelijks gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten en de geopolitieke spanningen en handelsmaatregelen als gevolg. Dat meldt de Kamer van Koophandel (KVK) op basis van onderzoek onder 530 ondernemers. Bijna de helft van hen laat weten dat de internationale ontwikkelingen weinig invloed hebben op hun bedrijf.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veel Nederlandse ondernemers ervaren geen of nauwelijks gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten en de geopolitieke spanningen en handelsmaatregelen als gevolg. Dat meldt de Kamer van Koophandel (KVK) op basis van onderzoek onder 530 ondernemers. Bijna de helft van hen laat weten dat de internationale ontwikkelingen weinig invloed hebben op hun bedrijf.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten gaan een invoerheffing van 50 procent opleggen op verschillende Canadese producten. Dat meldt het Witte Huis maandag.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York stonden maandag onder druk door zorgen over een verdere escalatie van het conflict in het Midden-Oosten. Daarbij deden beleggers het voorzichtig aan in aanloop naar een reeks bedrijfsresultaten van technologiebedrijven later deze week. De koersen gingen over een breed front omlaag, terwijl de olieprijzen opliepen.
8 uur geledenHANGZHOU (ANP/RTR) - AliExpress, onderdeel van het Chinese Alibaba, gaat in beroep tegen de boete van 550 miljoen euro die de Europese Commissie maandag heeft opgelegd. "Wij zijn verrast door het besluit van de EU en de onevenredige boete, en wij zijn het er niet mee eens", meldt de Chinese webwinkel.
9 uur geledenSACRAMENTO (ANP/RTR) - Twaalf Amerikaanse staten hebben maandag bij de rechter een tijdelijke opschorting van de miljardenovername van Warner Bros. Discovery door Paramount afgedwongen. De staten voerden aan dat het laten doorgaan van het samengaan van de twee grote Amerikaanse entertainmentconcerns de concurrentie onherstelbaar zou schaden.
10 uur geleden