Massale staking legt groot deel Duitse luchtvaart plat
FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Het Duitse luchtverkeer is donderdag ernstig ontregeld door een grote staking onder beveiligers. De vliegvelden van Berlijn en Hamburg hebben alle vertrekkende vluchten geschrapt en in Frankfurt kunnen passagiers alleen overstappen of landen. Volgens een verwachting van de Duitse brancheorganisatie ADV worden 200.000 reizigers door de 24 uursstaking getroffen.
Luchtvaartconcern Lufthansa heeft passagiers afgeraden naar tien van de Duitse vliegvelden te komen en in plaats daarvan een nieuwe vlucht voor een andere dag te boeken. München is een van de weinige plekken waar wel gewoon gevlogen wordt. Alleen al in Frankfurt zijn honderden vluchten geannuleerd.
KLM schrapt donderdag 22 retourvluchten van en naar Duitsland door de staking.
Stakingen ov
De afgelopen tijd is de vervoerssector in Duitsland al vaker zwaar getroffen door stakingen. Zo reden er vorige week veel minder treinen door een dagenlange werkonderbreking. Voor vrijdag is een nieuwe staking bij lokale Duitse ov-bedrijven aangekondigd.
Ook in de Finse luchtvaart wordt donderdag gestaakt. Daar hoefde KLM geen vluchten te annuleren, maar moesten wel vluchtschema's aangepast worden.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Voor honderdduizenden stroomaanvragen voor nieuwbouwwoningen is geen ruimte op het stroomnet. Dat meldt Netbeheer Nederland. Voor zo'n 600.000 woningen voor de komende drie jaar is een aanvraag ingediend voor een stroomaansluiting, voor bijna de helft is geen plek.
52 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag met een kleine winst gesloten, waarbij de hoofdgraadmeter weer net boven de symbolische grens van 1100 punten eindigde. De chipfondsen stonden bij de stijgers op het Damrak. Shell ging opnieuw omlaag door de verder dalende olieprijzen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Unilever verkoopt verzorgingsmerk Zwitsal aan Royal Sanders, bekend van Melkmeisje en Odorex. Het levensmiddelenconcern doet Zwitsal van de hand, omdat het volgens het bedrijf niet past bij zijn strategie om te investeren in wereldwijde merken met een breed internationaal bereik. Zwitsal is vooral bekend in Nederland en België, met name van de babyverzorgingsproducten. Er worden geen financiële details gemeld.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York toonden donderdag herstel na de verliezen een dag eerder. Beleggers kauwden nog na op het besluit van de Amerikaanse Federal Reserve om de rente voor het eerst in ruim drie jaar te verhogen om de inflatie aan te pakken. Dat besluit zorgde woensdag nog voor verliezen op Wall Street, aangezien hogere rentetarieven aandelenbeleggingen doorgaans minder aantrekkelijk maken.
3 uur geledenWOLFSBURG (ANP/RTR/AFP) - De Duitse regering wil dat de Europese Commissie meer actie onderneemt om de Europese autosector te beschermen tegen concurrentie uit China. Dat zei minister van Financiën Lars Klingbeil bij een bezoek aan het hoofdkantoor van Volkswagen in Wolfsburg. Ook de deelstaten Nedersaksen, Beieren en Baden-Württemberg, waar veel autofabrieken staan, willen meer actie.
3 uur geledenLISSABON (ANP/RTR/AFP) - Cabinemedewerkers van de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet in Portugal hebben donderdag ingestemd met stakingen omdat ze betere arbeidsvoorwaarden willen. Volgens de vakbond SNPVAC zal dan tussen 2 en 6 oktober het werk worden neergelegd en ook tussen 19 en 23 december.
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Revolut heeft donderdag ontkend dat iemand rechtstreeks contact heeft gezocht met de onlinebank of eisen heeft gesteld vanwege de phishingaanval die onlangs bekend werd. Meerdere media, waaronder radiozender BNR, schreven woensdag dat de aanvallers eisen dat binnen 24 uur een bedrag van 3 miljoen dollar (zo'n 2,6 miljoen euro) wordt betaald. Anders zouden ze de buitgemaakte data verkopen.
5 uur geleden