Massale sluiting kledingwinkels Steps en Promiss
MECHELEN (ANP) - Het grootste deel van de dameskledingwinkels van Steps en alle winkels van Promiss in Nederland gaan dit voorjaar dicht. Het Belgische moederbedrijf FNG gaat de kleding van beide merken via de webwinkels verkopen.
Het gaat om 38 van de 50 winkels van Steps. Promiss heeft 14 winkels. In totaal werken er bij de twee winkelketens 108 vaste werknemers en 126 mensen met een tijdelijk contract bij de winkels. Voor circa vijftig van hen is er plek bij andere ketens van FNG in Nederland. De rest van de banen verdwijnt.
FNG zegt dat klanten steeds meer onlineshoppen. Steps en Promiss hebben eigen webwinkels, maar verkopen hun kleding ook via andere websites als Wehkamp en Zalando.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevel gegeven voor heropening van het luchtruim boven Venezuela voor verkeersvliegtuigen uit de Verenigde Staten. Volgens Trump kunnen Amerikaanse burgers snel weer naar Venezuela vliegen en zullen ze daar veilig zijn.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgende week bekendmaken wie hij gaat voordragen als opvolger van voorzitter Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. De termijn van voorzitter Powell bij de Federal Reserve loopt in mei af.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag vrijwel vlak gesloten. Zwaargewicht Shell stond bij de winnaars dankzij een flinke stijging van de olieprijzen. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi gingen juist verder omlaag na de verliezen een dag eerder. Verder kwam ING met kwartaalcijfers naar buiten.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De wereldwijde vraag naar goud is vorig jaar naar een recordniveau gestegen. Dat meldt de World Gold Council (WGC), de brancheorganisatie voor de internationale goudhandel. Volgens de WGC bedroeg de totale vraag vorig jaar 5002 ton. Het is voor het eerst dat de vraag boven de 5000 ton uitkwam.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De olieprijzen zijn donderdag flink gestegen na de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Iran. Hij riep Teheran woensdag op een nucleaire overeenkomst te sluiten, want anders zou het olierijke land militaire aanvallen riskeren.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Meta Platforms was donderdag een van de winnaars op Wall Street na sterke kwartaalresultaten. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram verwacht ook dit kwartaal meer omzet dan gedacht. Het bedrijf investeert dit jaar bovendien extra in datacenters en AI. Hiermee verhoogt Meta de druk in de AI-strijd tussen grote techbedrijven. De koers ging 9,5 procent omhoog.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank moet de rente "substantieel" verlagen. Dat schreef president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. De Federal Reserve hield woensdag de rente onveranderd na drie eerdere verlagingen op rij. Trump roept al langer om een flinke renteverlaging om zo de economie van de Verenigde Staten te stimuleren, met daarbij ook felle kritiek op Fed-voorzitter Jerome Powell.
6 uur geleden